خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » لزوم جذب هیات علمی دانشگاه‌ها بر اساس آمایش آموزش عالی

لزوم جذب هیات علمی دانشگاه‌ها بر اساس آمایش آموزش عالی

دبیر هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: دانشگاه‌ها برای اعلام نیاز در جذب هیأت علمی باید بر اساس آمایش آموزش عالی اقدام کنند.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

جواد محمدی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به آخرین وضعیت نهایی شدن آمایش آموزش عالی، اظهار داشت: آمایش آموزش عالی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی انجام شد اما در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هنوز به پایان نرسیده است.

وی با بیان اینکه جذب هیأت علمی در دانشگاه ها از فراخوان شهریور ماه به بعد باید بر اساس آمایش آموزش عالی صورت گیرد، گفت: اگر جذب هیأت علمی در رشته و دانشگاهی بر اساس آمایش آموزش عالی انجام نشود، اعلام نیاز در آن رشته مورد پذیرش قرار نمی گیرد. همچنین در صورتی که دانشگاهی در رشته ای خاص متقاضی جذب بیشتر باشد، دانشگاه باید نیازهای خود را بر اساس این آمایش اعلام کند.

دبیر هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره وضعیت جذب اعضای هیأت علمی بومی در آمایش آموزش عالی، خاطرنشان کرد: همیشه اعضای هیأت علمی بومی در جذب، امتیاز بیشتری دارند و در دانشگاه های کم برخوردار این موضوع از شرایط ویژه تری برخوردار است. البته ترجیح دانشگاه ها هم جذب هیأت علمی بومی است و هیچ نگرانی برای جا به جایی عضو هیأت علمی خود بعد از چند سال ندارند.

محمدی با بیان اینکه اولویت جذب افراد بومی در دانشگاه ها همیشه رعایت می شود، به دیگر ابعاد آمایش آموزش عالی در جذب هیأت علمی اشاره کرد و افزود: یکی دیگر از ابعاد جذب هیأت علمی بر اساس آمایش، ظرفیت ندادن به دانشگاه در برخی از رشته ها است؛ در این زمینه ظرفیت ها لغو نمی شود بلکه از محدودیت برخودار خواهد شد.

به گفته وی، بر اساس آمایش، دانشگاه تازه تاسیس ظرفیت بیشتری برای جذب هیأت علمی در نظر می گیرد؛ با این حال در تمام ابعاد جذب هیأت علمی، ملاحظات وزارت علوم در سطح کلان مورد توجه است.

همچنین ببینید

آغاز فراخوان جذب هیات علمی سال ۹۹ از امروز

فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سال ۱۳۹۹ از امروز شنبه ۱۰ …

۳ دیدگاه

  1. مسخره ترین کار برای رفع محرومیت استفاده از افراد بومی است! این قضیه بجای پیشرفت بدتر باعث پسرفت میشه! من که حاضرم از مرکز به شهرستانها برم وقتی رزومه ی خوبی دارم چرا بخاظر بومی نبودن مردود بشم؟ ایا این به نفع مناطق محرومه؟! این در جا زدنه!

    • تا حدی حرفت درسته ولی وقتی افرادی نزدیک به شما از نظر رزومه و تحصیلات دانشگاهی و بومی وجود داره، حال شما حتی اگر کمی بهتر از آنها باشی، بنظرم باز هم حق افراد بومی هست. طرف خانواده و زندگیش در آن شهر بوده و بهرحال این حق را داره که در شهر خودش زندگی کنه. مگه آنکه اختلاف شما با افراد بومی آنجا بسیار بسیار زیاد باشه که حتی این موضوع هم شاید بعضی وقتها جواب نده! چون یک دانشگاه دورافتاده نیازی نداره مثلا فردی که بالاترین سطح علمی را هم داشته باشه، جدب کنه. هیات جذب این دانشگاه نظر میده و میگه کاری که ما از یک استاد در این دانشگاه می خواهیم را فرد بومی هم از پسش بر میاد و در واقع کسی که حداقل امتیاز را گرفته و بومیه را به کسی که امتیاز ولو بسیار بالایی گرفته باشه را ارجح میدونه.

    • من هم با حرفت موافقم. اما اگه یه سرچ ساده کنید متوجه میشید خیلی از افراد در دانشگاه های مناطق محروم و سطح پایین تر جذب میشند و بعد از ۴ سال انتقالی میگیرند. از این موارد زیاد دیدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *