خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » جذب دانش آموختگان دوره دکتری به عنوان دستیار پژوهشی

جذب دانش آموختگان دوره دکتری به عنوان دستیار پژوهشی

معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم از جذب پژوهشگران پسا دکتری در نهادهای دانشگاهی و پژوهشی خبر داد و گفت: برنامه ما این است که دانش آموختگان دکتری را به عنوان دستیار پژوهشی جذب کنیم.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش مهر، غلامحسین رحیمی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در نشست خبری که امروز به صورت مجازی برگزار شد، یکی از برنامه‌های این معاونت را ملی کردن پذیرش دستیاران پژوهشی و جذب پژوهشگران پسادکتری در پژوهشگاه‌ها و دانشگاه‌ها عنوان کرد و گفت: این برنامه از آن جهت مهم است که ما در دوره دکتری از نظر کمی رشد کرده‌ایم به طوری که هم اکنون ۱۰۰ هزار دانشجوی دکتری داریم و سالانه ۲۰ هزار دانشجوی دکتری، دانش آموخته می‌شود. سیاست ما این است که در دوره دکتری دیگر گسترش کمی نداشته باشیم.

وی ادامه داد: جذب ۲۰ هزار دانش آموخته دکترا، امکان پذیر نیست و در خوشبینانه ترین حالت می‌توانیم ۴-۵ هزار نفر را در مراکز آموزش عالی به عنوان هیئت علمی جذب کنیم. سایر دانش آموختگان نیز می‌توانند در واحدهای تحقیق و توسعه مشغول به فعالیت شوند و یا بخشی از آنها در مراکز تحقیقاتی غیر رسمی ما جذب شوند.

رحیمی اظهار داشت: برنامه ما این است که دانش آموختگان دکتری را در نهادهای دانشگاهی و پژوهشی به عنوان دستیار پژوهشی جذب کنیم به طوری که اگر حتی یک ایرانی مقیم خارج که دوره دکترای خود را گذرانده می‌تواند به عنوان پژوهشگر پسادکترا و یا دستیار پژوهشی در نهادهای دانشگاهی و پژوهشی جذب شود.

همچنین ببینید

آغاز فراخوان جذب هیات علمی سال ۹۹ از امروز

فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سال ۱۳۹۹ از امروز شنبه ۱۰ …

۵ دیدگاه

  1. فراخوان این استخدام دستیار بژوهشی چه زمانی منتشر می شود؟

  2. اون وقت این دستیاران پژوهشی رو پیمانی جذب می کنین به عنوان هیات علمی پژوهشی یا اینکه صرفا قراردادی هستن؟

  3. بنده هم علی رغم داشتن کار پاره وقت و آماده شدن برای دفاع رساله دکتری در اسنپ ثبت نام کرده و برخی اوقات مسئول مسافرکشی هستم . امیدوارم فکری به حال دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دوره دکتری شود. هزینه بالا، وقت و عمر از دست رفته و در حال حاضر داری مشکلات فراوان خانوادگی ، شخصی و … هستم

  4. من سه ساله فارغ التحصیل دکتری هستم الان بیکار و خانه دارم. وای برای این مملکت…

  5. سلام من دکتری دارم و تو اسنپ کار میکنم
    ننگتان باد که عمرمونو ازمون گرفتید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *