خانه » برگزیده » اعلام زمان بندی فراخوان جذب هیات علمی شهریور ۹۹ وزارت علوم

اعلام زمان بندی فراخوان جذب هیات علمی شهریور ۹۹ وزارت علوم

رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم زمان بندی بیست و چهارمین فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه ها در شهریور سال ۹۹ را اعلام کرد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

محمدرضا رضوان طلب رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت وگو با خبرگزاری فارس از اعلام فراخوان های جدید جذب هیات علمی دانشگاه ها در سال ۹۹ خبر داد.

وی گفت: در راستای اجرای مصوبه جلسه شماره ۸۱ هیأت عالی جذب در ۲۱ شهریور ۹۰ برنامه زمـان بندی بیست و چهارمین فـراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی (پـیمانـی و طـرح سـربـازی) دانـشگاه ‌ها و مـؤسسات آمـوزش عـالی و پژوهشی کـشور مـربوط بـه فـراخـوان شهریور ۹۹ نهایی و اعلام شده است.

وی ادامه داد:  متقاضیان در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی از سوی کارشناسان مرکز جذب، می‌توانند پس از ورود به سامانه جامع جذب و از طریق مرکز پیام پرسش خود را مطرح و پاسخ آن را ظرف مدت یک روز کاری، دریافت کنند. پس از اتمام هر بازه، امکان تمدید آن یا ورود اطلاعات خارج از سیستم فراهم نیست و انتظار می رود همکاران در این مورد، تقاضا یا توقعی را مطرح نکنند.

رضوان طلب افزود: با توجه به محدودیت های مربوط به اختصاص ردیف استخدامی انتظار می رود که برای اعلام نیاز در این فراخوان صرفاً به ثبت حداقل ها در تطابق با نقشه جامع علمی کشور و مجوزهای مربوطه اکتفاء کنید و از هرگونه ثبت نیاز تخمینی خودداری شود؛ معتبر کردن تقاضاهای ثبت شده از وظایف مرکز نظارت و ارزیابی است که معمولا در تطابق با مصوبات هیأت امنا و نقشه جامع و طرح راهبردی دانشگاه صورت می گیرد. درصورت رعایت این موارد در ثبت نیاز اولیه و درج ضمائم و مستندات آن در سامانه، انجام کار با سهولت و سرعت بیشتری صورت خواهد پذیرفت و از هرگونه رفت و برگشت جلوگیری می شود.

رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطر نشان کرد: ضروری است همراه با اعلام نیاز، شرایط اختصاصی هر دانشگاه و شرایط ویژه پذیرش رشته ها قید شود. در صورت امکان هوشمندسازی سامانه برای آن شرایط، پیش بینی لازم صورت می گیرد و در صورتی که امکان فنی آن فراهم نباشد شرایط اختصاصی به وضوح به اطلاع داوطلبان می رسد تا در مراحل غربالگری مواجه با حذف گروهی داوطلبان نباشیم؛ شرایط اختصاصی نباید ناقض قوانین و مقررات جذب و یا براساس انتخاب افراد از پیش تعیین شده تنظیم شود و باید ظرفیت  مشارکت عموم افراد واجد شرایط را محدود نسازد.

به گفته وی، هر داوطلب به محض ثبت نام از حقوق مکتسبه ثبت نام برخوردار است و باید شـرایط سـالم و عـادلانه شـرکتِ وی در رقابت فراهم شود و از هرگونه تضییع حق و تعیین و یا محدود کردن دایره انتخاب شوندگان، قبل از بررسی علمی و سایر صلاحیت ها خودداری گردد. هرگونه تضییع حق آحاد داوطلبان و برهم زدن شرایط رقابت عادلانه و مهندسی حائزین شرایط موجب وزر و خسارت در دنیا و آخرت خواهد شذ.

به گفته وی، فرایندهای جذب از طریق سامانه جامع جذب اعضای هیأت علمی صورت می گیرد و ذینفعان و تمامی مراجع ذیربط، باید امور مربوط به جذب اعضای هیأت علمی و مراحل مختلف آن را صرفاً از طریق این سامانه پیگیری کنند.

زمان بندی فراخوان ها به شرح زیر است:

زمان بندی فراخوان جدید جذب هیات علمی ۹۹ وزارت علوم

همچنین ببینید

چاپ مقاله در نشریات علمی داخلی

معرفی نشریات علمی داخلیآخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی …

۶۵ دیدگاه

 1. بیست و چهارسال است،یک بار در شهریور و یک مرتبه بهمن، ثبت نام برگزار میشود.اینجانب منتظر ثبت نام بهمن بودم و الان اعلام کرده اند فرصت تمام شده..درخواست این رو داریم دوباره امکان ثبت نام تمدید بشه

 2. با سلام و احترام
  بنده دبیر آموزش و پرورش هستم امسال در دوره دکترای تربیت بدنی گرایش رفتار حرکتی قبول شدم و هم اکنون دانشجو هستم و در سامانه جذب هیأت علمی ثبت نام نموده ام. و هیچ اعام نیازی از طرف دانشگاه برام نمایان نمیشه.
  آیا می توانم برای هیأت علمی دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟
  با کمال سپاس از پاسخگویی تون

 3. سلام .ببخشید اگر امکانش هست حداقل یک هفته ثبت نام برای فراخوان تمدید بشه.از شانس ما این دو هفته تعطیلی اجباری افتاده هم زمان با ثبت نام فراخوان..کارهای اداری و نیمه تعطیلی دانشگاه و برگزاری جلسات دفاع … همه با تاخیر انجام شده… واقعا حقمون میسوزه. خواهش می کنم تمدید بفرمایید.

 4. با سلام
  با توجه به اینکه دو روز دیگه فرصت هست و اکثر دانشگاه ها تعطیله، خواهشمند است مهلت ثبت نام تمدید شود تا امکان تسویه و گرفتن حداقل صورتجلسه دفاع فراهم باشد تا مشکل ایجاد نگردد.
  تقریبا تمامی آزمون ها و کارهای اداری به تعویق افتاده، خواهشا در این باره هم تصمیمی گرفته بشه تا حق کسی ضایع نشه. با تشکر

 5. سلام ببخشید من مرحله ثبت نام رو که می زنم پیام میده اطلاعات دیپلم شما موجود نیست باید چکار کرد؟

 6. سلام دوست عزیز
  بله فقط مدارک تحصیلی دیپلم و دکتری را وارد کنید اعلام نیازها نمایش داده میشود.

 7. سلام. وقت بخیر
  از دوستان کسی توانسته اعلام نیاز دانشگاه ها ببینه. من هنوز موفق نشدم. لطفا راهنمایی کنید

 8. علیرضا پاک نژاد

  بلی . متاسفانه بعد ۳٫۵ ساعت وقت تلفن کردن ،تازه آخر سر متوجه شدیم امسال برای اولین بار شرط سنی گذاشتند ( من که از فراخوان ۹۴ تاالان شرکت کرده ام ) وبملند هزینه ۷۵ هزار تومانی !!!؟
  من از شاهکارهای مدیریت این دوره کلی آپلود کردن مدارک میدانم که ۳٫۵ ساعت وقت گرفت .آخرسر ماده ای بنام شرط سنی تمام زحمات مان را به باد داد!!!؟
  ایکاش همان اولش بگویند امسال شرط سنی گذاشتیم تا اینهمه وقت صرف نمی کردیم وزحمت به دوستان !!

 9. آیا من درست متوجه شدم؟ حتی برای دیدن اعلام نیاز دانشگاه ها باید تمام مدارک رو آپلود کرد و هزینه پرداخت کرد؟

 10. کسی تونسته ثبت نام کنه؟ هزینه ثبت نام چقده؟

 11. واقعا متاسفم . طراحی این سامانه توهین به شعور انسان است.

 12. تمام این هفته رو اعصاب و روانمونو گذاشتیم که ببینیم میتونیم وارد سامانه جذب بشیم. با گذشت یک هفته هر روز خطاهای این سامانه روز به روز تکامل پیدا می کنه. خطای شماره همراه، عدم مطابقت، ثبت احوال و ……. جالبه ۲ روز دیگه هم فرصت ثبت نام بیشتر باقی نسیت. مسئولین عزیز و دست اندرکاران سامانه به روی خودشون هم نیاوردن که یه پیام در سامانه بزنن و از مراجعین عذرخواهی کنن.

 13. الان چند روزه این پیام خطا رو میده که (( اطلاعات شما در سامانه ثبت احوال موجود نمی باشد)). لطفا نشر بدید تا رفع بشه این خطا… والا به خدا من بچه ی همین کشورم و همینجا درس خوندم و تو زمین خاکی های همینجا بازی میکردم. خیلی ها با این خطا مواجه شدن. نکنه گزینش رو قبل از ثبت نام شروع کردن؟

  • سلام. خطای ثبت احوال مربوط میشه به اینکه برای کارت ملی هوشمند اقدام کردید یا نه. اگر حتی تو دفاتر پیشخوان اقدام کنید مشکل حل میشه. نیازی نیست که کارت رو تحویل گرفته باشید.

 14. با سلام
  امکان مشاهده اعلام نیاز دانشگاه ها قبل از بارگذاری مدارک و پرداخت پول وجود ندارد؟

 15. با سلام خدمت دوستان

  آیا کسی موفق شد وارد سایت بشه از ابتدای هفته تا الان من درگیر خاطی ثبت احوال و خطای کد امنیتی و … هستم

  • سلام. خطای ثبت احوال مربوط میشه به اینکه برای کارت ملی هوشمند اقدام کردید یا نه. اگر حتی تو دفاتر پیشخوان اقدام کنید مشکل حل میشه. نیازی نیست که کارت رو تحویل گرفته باشید.

 16. با سلام..من تو سایت ثبت نام کردم..وقتی میخوام وارد بشم میزنه نام کاربری و رمز اشتباهه!!! میزنم فراموشی رمز میگه ادرس ایمیل شما وجود نداره.. دوباره باز میخوام ثبت نام کنم..برام میزنه این ایمیل و کد ملی قبلا ثبت نام شده..میشه راهنمایی کنین باید یکار کنم؟؟
  ممنون

 17. بعد سه روز نتوانستم تو سایت عضو بشم و خطای استعلام ثبت احوال میدهد!!
  جای تاسف دارد که سامانه جذب هیئت علمی دانشگاه های کشور در جنین سطحی طراحی شده است!

  • سلام. خطای ثبت احوال مربوط میشه به اینکه برای کارت ملی هوشمند اقدام کردید یا نه. اگر حتی تو دفاتر پیشخوان اقدام کنید مشکل حل میشه. نیازی نیست که کارت رو تحویل گرفته باشید.

 18. برای من هم خطای ثبت احوال میاد.

 19. سلام. ثبت نام تو سایت جدید یه بار میگه شماره موبایل با کد ملی نمیخونه یه بار خطای ثبت احوال میده که اطلاعات شما در سامانه ثبت احوال موجود نمی باشد.
  لطفا انتشار دهید تا مشکل رو حل کنن.
  با تشکر

 20. با سلام
  بنده هر تلاشی میکنم امکان ثبت نام در سایت جدید اعلام شده برای شرکت در فراخوان را ندارم و با خطای استعلام روزانه شما به پایان رسیده است و با ادمین تماس حاصل کنید دریافت میکنم. الان ادمین کجاست؟ به چه شکل با ادمین در ارتباط باشم؟

 21. سلام
  من هم همین پیام را دریافت میکنم. لطفا پاسخگویی کنید

 22. سلام، من میخوام ثبت نام کنم این پیام رو دریافت میکنم، تعداد درخواست شما برای امروز پایان یافت با ادمین تماس بگیرید،
  ادمین و پیدا نمیکنم

 23. با این وبسایت جدید که معرفی کردن نمیشه ثبت نام کرد. همش میگه با ادمین تماس بگیرید!

  • ببخشید کدوم سایت جدید؟؟ مگه همان mjazbنیست؟؟ در ضمن من هرچی مبخوام وارد سامانه بشم، میگه رمز عبور غلطه در حالی که همونه و من تا خود امروز صبح هم با همان ورود وارد میشدم.

 24. کاش زودتر قرار بدن فراخوان رو…

 25. سلام وقت بخیر. من دانشجوی سال اخر دکتری هستم. هنوز رساله دفاع نکردم. بنظرتون امکان شرکت در فراخوان رو دارم؟

 26. سلام
  وقتی برای ثبت نام برای فراخوان جدید اقدام میکنم به من این اخطار را میدهد
  در حال حاضر فراخوانی که شما امکان ثبت نام در آن را داشته باشید وجود ندارد.
  دلیلش چیست ؟

 27. چون در سایت جذب چیزی اعلام نشده که بهمن جذب نداریم

 28. چرا بهمن جذب نداریم؟

 29. با سلام و خدا قوت به اساتید آینده
  جای تاسف دارد که محققانی که سالها تلاش کردن تا به این سطح علمی برسند هنوز بعد از دو سال حکم استخدام نیامده و انها با حقوق حق التدریسی در دانشگاه ها روزگار خود را به سختی میگذرانند، اگر تدبیری در این دولت هست پس هر چه سریعتر این کار صورت گیرد تا کمتر دانشمندان به فکر رفتن از این کشور باشند، اینها سرمایه یک کشور هستن، امیدشان را به ناامیدی تبدیل نکنید

 30. سلام
  اعلام نیاز دانشگاه ها رو باید از کجا دانلود کرد؟

 31. با توجه به اینکه امسال فراخوان بهمن نداریم و از طرفی شرایط کرونا روند کار رو کند کرده، اگه امکانش باشه مهلت ثبت نام در فراخوان رو بیشتر کنن تا فرصت دفاع داشته باشیم… من میخواستم شهریور دفاع کنم ولی به خاطر شرایط کرونا نشد متاسفانه

 32. سلام بنده تابه حال تو ازمون جذب شرکت نکرده ام سربازی هم نکرده ام.تکلیف سربازی چه میشه؟ توی ازمون چندتا دانشگاه میتونیم شرکت کنیم؟

 33. سلام رشته علوم قران و حدیث جذب داره؟ چه دانشگاه هایی؟

 34. تا یکی دو سال پیش شرایط سنی خیلی خوب بود: برای آقایان ۵۰ سال و برای خانمها ۴۵ سال. اما متاسفانه الان شرط سنی رو برای همه ۴۰ سال گذاشتند. با این سخت گیری های دانشگاه های دولتی که خیلی راحت دوره دکتری ۶ سال طول میکشه، این شرط سنی خیلی غیر منصفانه است.

 35. سلام دوستان…ببخشید میشه یکی جواب منو بده…زمان ثبت نام فراخوان هیات علمی دقیقا چه مدارکی باید بارگذاری بشه؟آیا سوابق پژوهشی رو هم باید بارگذاری کرد یا زمان مصاحبه باید تحویل داد؟

  • تمامی سوابق علمی، پژوهشی و تحصیلیتون رو باید بارگزاری کنید. این سامانه در واقه یک رزومه تخصیلی هستش که برای دانشگاه مورد درخواستتون فرستاده میشه. گس هرجه کامل تر و جامع تر باشه، به نفع خودتونه

 36. با سلام
  بالاخره شرط سنی جذب چقدره؟

 37. نسرین خانم شما میتونید ثبت نام کنید. مشکلی نداره. اما آقا حامد شما چرا نمیری تهران پیش جناب دکتر رضوان طلب. فکر کنم یکشنبه صبح ها ساعت ۸ قرار ملاقات داشتند. من مشکلی در جذب داشتم و ایشون را دو سه یال پیش دیدم و مشکلم حل شد.

 38. با سلام
  پول فراخوان قبلی که دریافت شد و مصاحبه ای بر گذار نشد. چی میشه؟… هر سه دانشگاه به دلایلی از جمله کرونا مصاحبه ها کنسل کردن. واقعا کسی نظارتی داره به این فراخوانها؟

 39. با سلام
  بنده در فراخوان شهریور۹۵ شرکت کردم وتا مهرماه۹۷ مراحل فراخوان طول کشید.درآذماه۹۷ رسما مورد تایید وزارت علوم قرار گرفتم و نامه تاییدیه هیات علمی بنده به دانشگاه ارسال گردید.از آن زمان همچنان برایم حکم و… نمیزنن.رییس دانشگاه سیستان وبلوچستان هزار جور بهانه میاره . این عادلانه نیست۵ساله بنده گرفتارم . این فراخوان ها چرا برگزار میشه… رئیس مرکز جذب وزارت علوم همون جوری که مجوز برام صادر شده چرا از دانشگاه و رییس دانشگاه نمیخایین تکلیف بنده رو مشخص کنن. هیچ که جوابگو نیست، به سر دفتر رییس جذب وزارت بارهازنگ زدم میگن شما تایید شدین، دکتر رضوان طلب کسی رو نمیبینه .

  حدود ۵ سال مدت کمی نیست؟

 40. با عرض سلام
  بنده از رساله دکتری دفاع کرده ام ولی تسویه نکرده‌ام آیا میتونم در فراخوان شرکت کنم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *