خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » متناسب سازی حقوق اعضای هیات علمی وزارت علوم با بهداشت

متناسب سازی حقوق اعضای هیات علمی وزارت علوم با بهداشت

معاون اداری مالی وزارت علوم از متناسب سازی حقوق اعضای هیات علمی وزارت علوم با حقوق اعضای هیات علمی بهداشت و درمان خبر داد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

محمدتقی نظرپور در گفتگو با مهر درباره  آخرین وضعیت متناسب سازی حقوق اعضای هیات علمی وزارت علوم با حقوق اعضای هیات علمی وزارت بهداشت گفت: انتهای سال گذشته یعنی سال نود و هشت کارهایی در این زمینه صورت گرفت که منجر به این‌ شد که حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم با حقوق اعضای هیات علمی همکاران ما در وزارت بهداشت و درمان  متناسب سازی شود.

معاون اداری مالی وزارت علوم دامه خاطرنشان کرد: در ابتدای سال جاری نیز با توجه به این متناسب سازی احکام زده شد و مبالغ مابه‌التفاوت پرداخت شد.

وی در پاسخ به این سئوال که در حال حاضر حقوق اعضای هیات علمی وزارت علوم با حقوق اعضای هیات علمی بهداشت و درمان متناسب سازی و برابر است گفت: این متناسب سازی با حقوق اعضای هیات علمی تمام وقت بهداشت و درمان صورت گرفته است.

نظر پور افزود: چون علوم پزشکی‌ها دو تمام‌وقتی دارند، یک تمام‌وقت جغرافیایی، یک تمام‌وقت معمولی مثل وزارت علوم، تمام‌وقتی معمولی وزارت علوم یعنی چهل ساعت در هفته باید در دانشگاه حضور داشته باشند، ولی تمام وقتی جغرافیایی علوم پزشکی پنجاه و چهار ساعت است، یعنی چهارده ساعت علاوه بر چهل ساعت باید در محل آموزش حضور داشته باشند.

وی ادامه داد: حدود ۶۰ درصد برخی از ضرایب این همکاران بیشتر از ضرایبی است که تمام‌وقت معمولی دارد و پرداخت می شود.

همچنین ببینید

اعطای فرصت مطالعاتی به اساتید دو حوزه با راه‌اندازی رشته‌های مشترک دو وزارتخانه علوم و بهداشت

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت از راه اندازی رشته گرایش های مشترک در دانشگاه‌های زیرمجموعه …

۳ دیدگاه

  1. سید مرتضی امینی

    متناسب سازی حقوق انجام نشده است و علاوه بر اضافه کار و کارانه و حق محرومیت از مطب که اعضای هیات علمی وزارت بهداشت علاوه بر حکم خود دریافت می کنند پایه حقوقی آن ها همچنان بالاتر از پایه حقوقی اعضای هیات علمی (حتی از رشته های علوم پایه و غیر پزشکی) وزارت علوم بود، بلکه اخیرا به صورت کاملا پنهان و بی صدا حقوق اعضای هیات علمی وزارت بهداشت ۶۰ درصد افزایش یافت در حالی که این افزایش برای هیات علمی وزارت علوم اعمال نشد. 

    متاسفانه اعضای هیات علمی دانشگاه های وزارت علوم نه تنها با بار کاری چندین برابر سایر کارمندان دولت مواجهند و حقوق اکثر اساتید جوان بسیار کم تر از خط فقر ۱۰ میلیون تومانی اعلام شده است، بلکه با دو تهمت بزرگ نجومی بگیری و کم کاری نیز مواجهند! یعنی هم سه برابر بقیه کار می کنند (حتی در منزل و روزهای تعطیل) هم انگ بیکاری به آن ها زده می شود! هم حقوقشان زیر خط فقر است و هم انگ نجومی بگیر به آن ها زده می شود! و حالا هم که حقوقشان هنوز بسیار کم تر از حقوق اساتید هم رشته اشان در وزارت بهداشت است، منت متناسب سازی هم بر سرشان نهاده شده است! 

    • سلام. من هیات علمی (استادیار پایه ۵) وزارت بهداشت هستم و حقوقم امسال پانزده درصد اضافه شد. کل دریافتی اینجانب ۸۲۰۰ است بدون هیچ گونه اضافه کار، حق تمام وقتی، کارانه و … بر چه اساسی می فرمایید شصت درصد حقوق ما اضافه شده؟ به علاوه ما هیات علمی های پژوهشی و علوم پایه هیچ کارانه ای دریافت نمی کنیم.

  2. فکر نمیکنم این کار انجام شده باشه. مدرک دقیقی برای این موضوع نیومده. صرفا حرف بوده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *