خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » جذب ۷۰ درصد هیات علمی دانشگاه شریف از ایرانیان غیرمقیم

جذب ۷۰ درصد هیات علمی دانشگاه شریف از ایرانیان غیرمقیم

رییس دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به اجرای طرح بازگشت متخصصان و کارآفرینان ایرانی به کشور گفت: ۷۰ درصد اعضای هیات علمی جذب شده این دانشگاه از سال ۹۴ تا ۹۷ از بین این متخصصان بوده است.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش ایرنا، محمود فتوحی روز سه شنبه در مراسم رونمایی از نخستین سالنامه مهاجرتی ایران در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که با حضورسورنا ستاری معاون علمی وفناوری انجام شد، افزود: بیشترین تعداد بازگشتی ها از طرح بازگشت دانشمندان و کارآفرینان ایرانی به کشور، جذب دانشگاه صنعتی شریف شده اند.

وی بیان کرد: از سال ۹۴ تا ۹۷ نزدیک به ۱۰۰ عضو هیات علمی به دانشگاه جذب شده اند. ۷۰ درصد این تعداد از بازگشتی های غیرمقیم به کشور بوده اند که با حمایت معاونت علمی و بنیاد ملی نخبگان در دانشگاه فعالیت می کنند.

فتوحی گفت: مهاجرت و بازگشت متخصصان ایرانی جزو یکی از طرح های مهم بوده که بعد از یکی دو سال  فعالیت آنها تبدیل به تشکیل شرکت های دانش بنیان شده است. این شکل ماندگاری متخصصان ایرانی غیرمقیم بهترین شکل ماندگاری بود.

وی با تأکید بر اینکه باید از پتانسیل ایرانیان مقیم خارج استفاده کنیم، گفت: کشورهای دیگر درصدد هستند این اقدام را پیاده سازی کنند. چنین پروژه مشابهی اکنون در چین در حال پیاده سازی است که بتوانند نخبگان خود را به کشور چین بازگردانند.

همچنین ببینید

شرط تبدیل وضعیت هیات علمی دانشگاه‌ ها

رتبه‌ بندی دانشگاه‌ ها از نظر جذب هیات علمی

رییس مرکز جذب هیات علمی از دستور وزیر علوم برای طراحی شاخصی برای جذب اعضای …

۵ دیدگاه

 1. ایرانیان غیر مقیم که وضعشون اونجا خوبه
  یک فکری به حال ایرانیان مقیم بکنید که بعد از این همه سال درس خواندن شرایط شون این قدر متزلزل هست!

 2. وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری،
  جناب آقای دکتر غلامی،
  با درود و عرض ادب،
  حضرت عالی با چنین برنامه ریزی های مشعشعانه و دقت نظر فراوانی که در جذب فارغ التحصیلان دکتری تخصصی داخل از خویش و مجموعه تحت نظر خویش نشان داده اید، جای هیچ تردید باقی نگذاشته اید که تصمیمات جناب عالی در بهترین حالت سیاسی بوده و به زعم بسیاری ناشی از درکی پوسیده از تولید علم است.
  همان طور که دوستان نیز اشاره نموده اند، اجرای این تصمیم که دانشگاه شریف نیز گویا بدان مفتخر است، بدان معناست که ما کسانی که توانا بوده و برای ادامه تحصیل به خارج از کشور رفته اند و احتمالا در آنجا نیز مشغول می باشند را با هزار التماس و پول بادآورده در داخل جذب می کنیم تا مبادا دانشجوی دکتری داخل که با هزار مشکلات و عرق ریختن توانسته است از یک دانشگاه، مثل دانشگله شیراز، مدرک دکتری بگیرد، جذب دانشگاه شود.
  صمیمانه از این همه الطاف و ارحام جناب عالی سپاسگزارم.

 3. پس لطفا دیگه پذیرش دانشجوی دکتری داخل را حذف کنید که فارغ التحصیلان از ادامه تحصیل پشیمان نباشند

 4. این چنین طرحهایی خیلی مضحک و ضعیفه.

  در واقع یعنی کسانی که خارج مدرک می گیرن رو جذب کنن، اما از طرفی کسانی که داخل مدرک گرفتن، جذبشون مشکل تر بشه به بهانه های مختلف از جمله اسم دانشگاه و غیره!

  نتیجه:
  کسانی که خارج مدرک گرفتن میان داخل
  کسانی که داخل مدرک گرفتن، به دلیل نبود شغل مناسب، میرن خارج.

  واقعا خسته نباشن با این برنامه ریزیها

 5. خب نتیجه مثبتش چیه؟!تشویق بیشتر به فرار مغزها؟!یعنی خودمون فارغ التحصیلان داخل و کیفیت آموزشی ایران رو قبول نداریم.دستشون درد نکنه واقعا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *