خانه » اخبار دوره دکتری » بلاتکلیفی دانشجویان دکتری برای استفاده از فرصت مطالعاتی خارج

بلاتکلیفی دانشجویان دکتری برای استفاده از فرصت مطالعاتی خارج

جمعی از دانشجویان دکتری که از اعزام به فرصت مطالعاتی خارج از کشور بر اثر کرونا، بازمانده اند اعلام کردند: به دلیل عدم شفاف سازی سازمان امور دانشجویان نسبت به این فرصت بلاتکلیف مانده اند.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش مهر، تعدادی از دانشجویان دکتری ورودی ۹۵ اعلام کردند  که سهمیه فرصت مطالعاتی سال ۹۸ را دریافت کرده اند ولی به دلیل شیوع ویروس کرونا و لغو پروازهای های خارجی تا به امروز نتوانستند از کشور خارج شوند و به دلیل عدم شفاف سازی سازمان امور دانشجویان نسبت به این فرصت بلاتکلیف مانده اند.

این دانشجویان عنوان کردند: اخیرا سازمان امور دانشجویان با صدور بخشنامه ای به این دانشجویان تا اواخر شهریور ماه ۹۹ مهلت خروج از کشور داده است. اما سازمان متناقض عمل کرده و علی رغم این بخشنامه هیچ گونه همکاری با آنها نکرده و هیچ نامه جدیدی که لازمه انجام کارهای فرصت است صادر نمی کند.

این دانشجویان همچنین این مهلت را با توجه به طولانی بودن فرآیند اخذ ویزا عملا بی معنی و ناکافی عنوان کرده و خواستار تمدید به اندازه  یک ترم تحصیلی شدند، آنها همچنین عنوان کردند، سازمان باید تعطیلی های ناشی از کرونا را در نظر گرفته و با دانشجویان همکاری کند. در غیر اینصورت دانشجویان متضرر شده و علاوه بر هدر رفتن هزینه های انجام شده که بعضا تا ۵۰ میلیون است در انجام پایان نامه خود نیز دچار مشکل می شوند.

این دانشجویان در نامه های جداگانه به منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری و مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان، خواستار تمدید مهلت استفاده از فرصت مطالعاتی خارجی تخصیص یافته و تعویق آن به زمان مناسب تری بعد از شهریور ماه سال ۱۳۹۹ شدند.

اغلب این دانشجویان نامه حمایت مالی را از سازمان امور دانشجویان دریافت کرده اند، اما برخی از دانشجویان به دلیل شروع ممنوعیت ها و قرنطینه ها و سیاست اتخاذ شده سازمان در این مورد هنوز موفق به دریافت نامه حمایت مالی نشده اند.

انتظار می رود سازمان امور دانشجویان به درخواست این دانشجویان رسیدگی کرده و با توجه به مشکلات گفته شده با این دانشجویان مساعدت کند.

همچنین ببینید

امکان پذیر نبودن درخواست حذف ترم دکتری پیام نور

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نور با بیان اینکه دانشجویان با درخواست دفاع از رساله، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *