خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » امکان یک بار تقاضای تجدید نظر از سوی متقاضیان جذب هیات علمی دانشگاه ها

امکان یک بار تقاضای تجدید نظر از سوی متقاضیان جذب هیات علمی دانشگاه ها

متقاضیان جذب هیات علمی می‌توانند فقط یک بار در مرحله اول از هیأت اجرایی و یک بار در مرحله دوم از هیأت مرکزی تقاضای تجدید نظر نمایند؛ شکایت بیش از یک بار در هر یک از مراجع مذکور مجاز نیست.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۲۵۰ هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به صورت حضوری و ویدئو کنفرانس به ریاست محمدعلی کی‌نژاد رئیس هیأت عالی جذب در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

در ابتدای جلسه کی‌نژاد رئیس هیأت عالی جذب در مورد “طرح مصوبات کارگروه رسیدگی به شکایات” گفت: طبق رویه شکایات آخرین مرحله شکایت در هیأت عالی جذب و در کارگروه ویژه‌ هیأت عالی مورد بررسی قرار می‌گیرد و در مواردی که به اجماع برسد، برطرف می‌شود اما اگر اختلافی باشد مجدد در هیأت عالی طرح می‌شود.

در ادامه جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین علی اصغر ذبیح‌زاده رئیس کارگروه صلاحیت عمومی با اشاره به ماده ۱۳ دستورالعمل نحوه رسیدگی به شکایات داوطلبان گفت: طبق این ماده “داوطلب می‌تواند فقط یک بار در مرحله اول از هیأت اجرایی و یک بار در مرحله دوم از هیأت مرکزی تقاضای تجدید نظر نماید. شکایت بیش از یک بار در هر یک از مراجع مذکور مجاز نیست.” اما گاهاً مشاهده می‌شود در بعضی از موارد هم شکایت بدوی و هم شکایت تجدید نظر صورت گرفته که خلاف آیین‌نامه است.
همچنین محمدرضا رضوان طلب رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم در این خصوص گفت: از کلمه تجدید نظر در این ماده اینگونه برداشت شده است که یکبار رسیدگی و یکبار تجدیدنظر انجام ‌شود که مرحله اول ارائه رأی هیأت اجرایی به هیأت مرکزی است و به همین دلیل تجدید نظر در این مرحله انجام نمی‌شود.
در ادامه جلسه پس از بحث و بررسی پیرامون این موضوع مقرر شد با توجه به اینکه رویه رسیدگی به شکایات تا کنون به این نحو انجام شده و نتیجه هم داشته است، متن این ماده به منظور برطرف شدن شبهه اصلاح شود و به هیأت عالی جذب ارائه شود.
در ادامه جلسه “مصوبه شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در خصوص نقل و انتقالات اساتید گروه معارف” مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
حجت‌الاسلام والمسلیمن نیکزاد عیسی‌زاده معاون آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، پیرامون این موضوع گفت: طبق مصوبه شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها نقل و انتقال اساتید گروه معارف توسط معاونت امور اساتید نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها انجام می‌گیرد.
معاون آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به اینکه در برخی از دانشگاه‌ها این مصوبه رعایت نمی‌شود، پیشنهاد داد: این موضوع در هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی بحث و بررسی شود.
وی ادامه داد: تعداد اعضای هیأت علمی گروه معارف دانشگاه‌های کشور تقریباً ۱۱۰۰ نفر و ۶۰۰۰ نفر به صورت حق‌التدریس است که به همین منظور ضرورت دارد آیین‌نامه ارتقاء اساتید به‌روزرسانی شود.

ساماندهی هیأت اجرایی بر مبنای آمایش آموزش عالی
دستور بعدی جلسه به موضوع “شیوه نامه مالی هیأت‌های اجرایی جذب مناطق دهگانه” اختصاص داشت، پس از بحث و بررسی اعضا به تصویب هیأت عالی جذب رسید.
در ادامه جلسه درمورد موضوع ساماندهی مراکز آموزش عالی، گزارش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیرامون وضعیت موجود و وضعیت مطلوب ساماندهی مراکز آموزشی ارائه شد.
همچنین کی‌نژاد یادآور شد: با اجرایی شدن ساماندهی مراکز آموزشی ۴۲ هیأت اجرایی به اضافه هیأت‌های اجرایی منطقه‌ای و به تفکیک علوم انسانی خواهیم داشت.
در ادامه جلسه مقرر شد هیأت عالی جذب با هماهنگی مرکز جذب هیأت علمی صدور احکام اعضای هیأت‌های اجرایی جذب و کارگروه‌های صلاحیت عمومی را بر مبنای اجرای طرح آمایش انجام دهد.

تأکید کی‌نژاد بر ضرورت حفظ شأن استاد
کی‌نژاد با بیان این مطلب که در حال حاضر پرونده تعداد زیادی از کارمندان دستگاه‌های اجرایی در هیأت‌های مرکزی برای تبدیل به  هیأت علمی بررسی می‌شوند، پیشنهاد داد: به منظور حفظ شأن استاد، عنوان هیأت علمی، استادیار، مربی، دانشیار و استاد برای دانشگاه‌ها، عنوان هیأت علمی پژوهشی برای پژوهشگاه‌ها و عنوان هیأت علمی همسان برای سایر دستگاه‌ها استفاده شود.
در پایان جلسه تعدادی از اعضای هیئت‌های اجرایی جذب و کارگروه‌های صلاحیت عمومی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی صنعتی امیرکبیر، صنعتی اراک، بناب، بیرجند، صداوسیما، علم و صنعت، رازی، فسا، سمنان، قم، صنعتی قوچان، علوم پزشکی قزوین، علوم پزشکی شهرکرد، صنعتی نوشیروانی بابل و مجتمع آموزشی شهید محلاتی قم تأیید صلاحیت شدند.

همچنین ببینید

ساماندهی اساتید حق التدریس در دانشگاه تربیت مدرس

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس از ساماندهی اساتید حق التدریس و اضافه شدن دو پایه …

۵ دیدگاه

  1. سلام
    جناب دکتر کی نژاد اوایل اسفند۹۸ به دانشگامون اومدن،خیلی مسائل بود از جمله مسئله بنده ، که شخصا در حضور رییس دانشگاه به عرض شون رسوندم وبا بررسی پرونده بنده ، موارد بنده رو با( شنیدن دفاعیه بنده )و طبق اظهاراتشان به رییس دانشگاه، گفتن حل شده است و میبایست کارم انجام گردد.متاسفانه از آن زمان رییس دانشگاه دنبال حاشیه سازیه.تماسهایی با وزارت علوم داشتم ودر پیج نور رضوی مکاتباتی دارم (بهانه بیماری کرونا)که گویا اصلا صدای بنده به مرکز نخواهد رسید.

  2. سلام. لطفا بفرماید چگونه میشود تقاضای تجدید نظر کرد؟ ایا باید به خود دانشگاه مراجعه نمود؟

  3. چطور میشه تقاضای تجدید نظر کرد؟

  4. سلام
    چطور میشه تقاضای تجدید نظر کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *