خانه » اخبار دوره دکتری » تأکید بر برگزاری آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد در سال ۹۹ به صورت حضوری

تأکید بر برگزاری آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد در سال ۹۹ به صورت حضوری

طهرانچی گفت: برای صیانت از مدرک دکتری، ضمن رعایت پروتکل‌ها در هر شهر، آزمون جامع را حضوری برگزار می‌کنیم.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمد مهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد تصریح کرد: آموزش تخصصی به شیوه کنونی مورد نیاز مردم نیست به همین دلیل دو تغییر رویکرد داشته‌ایم ابتدا اینکه آموزش را کاربردی کنیم. کلیه رشته‌های کشاورزی در کشور ما بدون کنکور است زیرا اگر به هر دکتری کشاورزی، هزار هکتار زمین هم بدهیم، بعد از یک سال در این زمین هیچ اتفاقی نمی‌افتد، چون هر دانشجوی کشاورزی به یک قسمت آشنا است. اقدام دوم تاسیس مدارس عالی مهارتی بود که شروع شد.

طهرانچی ادامه داد: یکی از آفت‌های دانشگاه آزاد این بود که در هر شهر یک واحد با ۳ رشته تاسیس می‌‌شد که برای حل این بحران، ایجاد رشته متناسب با وضعیت هر شهر را شروع کردیم.

او درباره درخواست داوطلبان دکتری برای لغو آزمون دکتری بیان کرد: ظرفیت کشور برای دکتری ۲۰ هزار نفر است که ۱۰ هزار دانشجو توسط دانشگاه آزاد و باقی، توسط وزارت علوم جذب می‌شوند. با این وجود در هر دوره در یک مرحله ۱۹ هزار و در یک مرحله ۲۴ هزار دانشجوی دکتری فقط به صرف ثبت نام در دانشگاه آزاد جذب شدند آن هم به واسطه تلفن‌هایی که به برخی مسئولان زده شد.

رئیس دانشگاه آزاد یادآوری کرد: در حال حاضر این موج به مرحله آزمون جامع رسیده است. برای صیانت از مدرک دکتری ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هر شهر، آزمون جامع را به صورت حضوری  برگزار می‌کنیم.

طهرانچی درباره آزمون ای‌پی‌تی نیز گفت: آزمون ای‌پی‌تی در حال تخصصی شدن است و حد نصاب نمره قبولی این آزمون کاهش نخواهد یافت.

همچنین ببینید

فراخوان ارسال مقالات علمی و تحقیقاتی

فراخوان ارسال مقالات علمی و تحقیقاتیآخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *