خانه » برگزیده » پنهان کاری و اعمال سلیقه‌ شخصی در فرایند جذب توسط برخی دانشگاه ها

پنهان کاری و اعمال سلیقه‌ شخصی در فرایند جذب توسط برخی دانشگاه ها

مرکز جذب وزارت علوم با گلایه از تاخیر برخی از دانشگاه ها در بررسی پرونده های جذب اعضای هیات علمی خواستار بروز رسانی پرونده های جذب در مهلت مقرر شد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش مهر، یکی از انتقادات مرکز جذب وزارت علوم از دانشگاهها به تأخیر در بررسی و رسیدگی به پرونده های جذب مربوط می شود به طوریکه این مرکز در اطلاعیه ای به این موضوع اشاره کرده و درباره آن توضیحاتی داده است.

مرکز جذب خود آورده است: برابر مقررات و جدول زمانی اعلام شده از سوی هیات عالی جذب اعضای هیات علمی سقف تعیین شده برای توقف پرونده ها در دانشگاهها حداکثر ۹۰ روز و برای بررسی نهایی در وزارت علوم حداکثر ۴۵ روز اعلام شده است.

ولی متاسفانه توقف در دانشگاه و موسسات خیلی بیشتر از این زمان است و این گلایه مکررا از دانشگاه و موسسات است. مکررا اتفاق می‌افتد که یک موسسه یا دانشگاه در ۹۰ روز بعد از فراخوان حتی فایلهای ارسالی از سوی سامانه را مورد بازبینی اولیه انجام نداده است.

قبلاً دانشگاه ها و موسسات این اشکال را منتسب به وزارت علوم اعلام می کردند. اما از سال ۹۴ به بعد که تمامی فرآیندها روی سامانه شفاف سازی شده است چنین ادعاهایی نمی تواند مطرح باشد و این مستندسازی شفاف اگرچه مصلحت برخی از دست اندرکاران را تامین نکرده است لکن زمینه را برای استیفای حقوق شهروندی داوطلبان فراهم ساخته است.

هم اکنون گلوگاه‌های انباشت پرونده ها شناسایی شده و هر مانعی که می توانسته است بر روند جذب و شفافیت آن تاثیر بگذارد برداشته شده است. همه داوطلبان می توانند روی پروفایل خود سیر جذب و مراحل پرونده تقاضای خود را ببینند برخی از دانشگاه‌ها با سامانه سازی داخلی و یا عدم شارژ اطلاعات در سامانه جامع سعی در پنهان کاری و اعمال سلیقه‌های شخصی می کنند اما هیات مرکزی جذب این موارد را مصداق بی عدالتی می داند و خواهان توجه بیشتر به حقوق عامه و پرهیز عامه و پرهیز از هر گونه مصداق ظلم است.

با آنکه از بهمن ۹۷ بیش از یکسال گذشته است اما هنوز صرفا ۲۳ درصد از پرونده‌های متقاضیان این فراخوان از دانشگاه‌ها به هیات مرکزی جذب از ارسال و نتایج آن اعلام شده است و بقیه در پیچ و خم های رسیدگی ها و تأخیر های دانشگاه ها و موسسات گرفتار است. بنابراین ضرورت دارد تمامی دست اندرکاران جذب کارهای عقب مانده سال های قبل را در اسرع وقت بروزرسانی کنند و سال ۹۹ را برای رسیدگی به پرونده های سال ۹۸ فارغ کنند.

همچنین ببینید

پذیرش در مجلات علمی زیر نظر انتشارات فرزانگان دانش

انتشارات فرزانگان دانشآخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات …

یک دیدگاه

  1. با سلام. مشکل دیگری که وجود دارد تخصیص ردیف استخدامی می باشد. برای پرونده هایی که کارشون تموم شده هم یک سال بیشتر طول میکشه تا براشون ردیف شغلی در نظر گرفته شود. لطفا این موضوع را بررسی بفرمایین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *