خانه » برگزیده » اعلام سهمیه جذب هیئت علمی وزارت علوم برای سال جدید

اعلام سهمیه جذب هیئت علمی وزارت علوم برای سال جدید

رئیس مرکز جذب وزارت علوم گفت: در دو فراخوان جذب اعضای هیئت علمی در شهریور و بهمن ماه سال جاری ۹۶۵ نفر پذیرش خواهند شد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

محمدرضا رضوان طلب در گفتگو با مهر درباره سهمیه جذب اعضای هیئت علمی در هر فراخوان گفت: تعداد سهمیه جذب اعضای هیئت علمی در کل سال و کل فراخوان‌ها محدود است، دانشگاه‌ها معمولاً قدر مطلوبی در نظر دارند و ما نمی‌توانیم همه را پاسخ دهیم برای همین در هر فراخوان بین ۴۸۵ تا ۵۰۰ نفر پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: این سهمیه برای دانشگاه‌های دولتی بوده و برای مؤسسات و دانشگاه‌های غیردولتی سهمیه مشخص نداریم، این مؤسسات و دانشگاه‌ها هر چه بیشتر جذب کنند، ما موافق‌تر هستیم.

رئیس مرکز جذب وزارت علوم افزود: در سال ۹۸ سهمیه دانشگاه‌ها برای جذب هیئت علمی تقریباً یک هزار نفر بود که در هر فراخوان ۴۸۵ تا ۵۰۰ نفر جذب شد البته این سهمیه برای دانشگاه‌های دولتی بود در مؤسسات و دانشگاه‌های غیردولتی پذیرش بیشتر بود، در این مؤسسات با هر تعدادی که درخواست داشتند، موافقت شد.

وی افزود: سال ۹۹ نیز طبق روال قبلی و همیشگی دو فراخوان جذب در شهریور و بهمن ماه خواهیم داشت، سهمیه‌ای که رسماً سازمان اداری استخدامی اعلام کرده ۹۶۵ نفر است که در ۲ فراخوان به عنوان عضو هیئت علمی پذیرش خواهیم کرد.

وی تأکید کرد: این تعداد برای واحدهای دولتی در نظر گرفته شده است.

همچنین ببینید

پایان بررسی اعلام نیاز هیأت علمی دانشگاه‌ها و تخصیص ظرفیت جذب در سال ۹۹

رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم از پایان مرحله بررسی اعلام نیاز دستگاه …

۶ دیدگاه

 1. با سلام. خواهشمند است جهت مدیریت بهتر استعداد و سرمایه ی انسانی کشور و جلوگیری از مهاجرت مغزها، شرط سنی جذب را به ۴۵ سال افزایش دهید.
  با تشکر

 2. با سلام
  دفترچه رشته های مورد نیاز رو کجا دانلود کنیم؟

 3. با سلام و احترام؛ از مسئولین ذیربط تقاضا داریم با توجه به طولانی شدن وضعیت کرونا و فرایند جذب، شرط سنی جذب را از ۴۰ سال به ۴۵ سال قبل افزایش دهند!

 4. جذب کجا بود، الان دارن خیلی ها رو دفع می کنن، با کم شدن دانشجو و نبود شهریه دهنده داره دانشگاه آزاد کم کم تعطیل میشه

 5. سلام
  دکتری تخصصی هنر دارم با مراجعه با سایت جذب برای شهریور۹۹ در بخش انتخاب مورد فراخوان ۹۹ مشخص نیست جهت ثبت نام که باید تیک بزنم ومراحل دیگه ثبت نام پیش ببرم .دقیق نمی دانم مشکل از سایت جذب هست یا نه

 6. با سلام و احترام
  بنده دانشجوی دکتری هستم که قرار بر این بود که اوایل شهریور دفاع کنم و بعد از آن در فراخوان شرکت کنم ولی متاسفانه به دلیل شیوع کرونا و عدم دسترسی به اساتید و آموزش دانشگاه، زمان دفاع عقب من عقب افتاده و نمیتونم تو فراخوان شهریور شرکت کنم.
  لطفا یک بازه ۲ ماهه در جذب تاخیر انداخته شود تا حق کسی ضایع نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *