خانه » برگزیده » اعلام سهمیه جذب هیئت علمی وزارت علوم برای سال جدید

اعلام سهمیه جذب هیئت علمی وزارت علوم برای سال جدید

رئیس مرکز جذب وزارت علوم گفت: در دو فراخوان جذب اعضای هیئت علمی در شهریور و بهمن ماه سال جاری ۹۶۵ نفر پذیرش خواهند شد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

محمدرضا رضوان طلب در گفتگو با مهر درباره سهمیه جذب اعضای هیئت علمی در هر فراخوان گفت: تعداد سهمیه جذب اعضای هیئت علمی در کل سال و کل فراخوان‌ها محدود است، دانشگاه‌ها معمولاً قدر مطلوبی در نظر دارند و ما نمی‌توانیم همه را پاسخ دهیم برای همین در هر فراخوان بین ۴۸۵ تا ۵۰۰ نفر پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: این سهمیه برای دانشگاه‌های دولتی بوده و برای مؤسسات و دانشگاه‌های غیردولتی سهمیه مشخص نداریم، این مؤسسات و دانشگاه‌ها هر چه بیشتر جذب کنند، ما موافق‌تر هستیم.

رئیس مرکز جذب وزارت علوم افزود: در سال ۹۸ سهمیه دانشگاه‌ها برای جذب هیئت علمی تقریباً یک هزار نفر بود که در هر فراخوان ۴۸۵ تا ۵۰۰ نفر جذب شد البته این سهمیه برای دانشگاه‌های دولتی بود در مؤسسات و دانشگاه‌های غیردولتی پذیرش بیشتر بود، در این مؤسسات با هر تعدادی که درخواست داشتند، موافقت شد.

وی افزود: سال ۹۹ نیز طبق روال قبلی و همیشگی دو فراخوان جذب در شهریور و بهمن ماه خواهیم داشت، سهمیه‌ای که رسماً سازمان اداری استخدامی اعلام کرده ۹۶۵ نفر است که در ۲ فراخوان به عنوان عضو هیئت علمی پذیرش خواهیم کرد.

وی تأکید کرد: این تعداد برای واحدهای دولتی در نظر گرفته شده است.

همچنین ببینید

فراخوان جذب هیات علمی اردیبهشت ۱۴۰۱ در دانشگاه علم و فرهنگ

دانشگاه علم و فرهنگ از طریق فراخوان جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و …

۱۶ دیدگاه

 1. سلام علیکم، بنده زمانی که دانشجوی دکتری شدم شرط سنی برای هیات علمی ۴۵ سال بود. الان که فارغ التحصیل شدم شرط سنی ۴۰ سال شده است. با توجه به اینکه تجربه عملی برای آموزش بسیار مفید است و این امر هم زمان بر است. لطفا مسولین مربوطه در شرط سنی تجدید نظر بفرمایند.

 2. با سلام
  با توجه به شرایط کرونا و تاخیر در فرایند دفاعیه ها، از مسئولین جذب درخواست داریم که زمان ثبت نام رو حداقل یک ماه دیگه تمدید کنند تا انصاف و عدالت بین همه شرکت کنندگان رعایت بشه و حق افرادی که به دلیل وضعیت موجود در زمان دفاعیه‌شون تاخیر بوجود آمد ضایع نشه.

 3. سلام
  با توجه به تعطیلی دانشگاهها در سه هفته اخیر امکان تکمیل مدارک نبود.حتی برگه صورت جلسه دفاع باید به امضای آموزش دانشکده برسد که با وضعیت تعطیلی تا هفته آینده امکانش فراهم نیست. در نتیجه لطف بفرمایید و مهلت ثبت نام را تمدید نمایید. با تشکر

 4. با سلام . خواهشمندم برایارسال مدارک به سامانه زمان را تمدید نمایید. با توجه به تعطیلی دانشگاه و مجلات و دسترسی مشکل به اساتید اتمام کار رساله نسبت به شرایط عادی سخت و زمانبر شده است.خواهشمندم این زمان را حداقل برای ده روز تمدید نمایید. سپاسگزارم

 5. با سلام و احترام؛ از مسئولین ذیربط تقاضا داریم، شرط سنی جذب را از ۴۰ سال به ۴۵ سال افزایش دهید. بنده زمانی که برای ثبت نام کنکور دکتری اقدام کردم ، شرایط سنی جدب برای مدرک دکتری ، ۴۵ سال بود. ولی هم اکنون بعد از اتمام دکتری ، شرایط سنی تغییر کرده و به ۴۰ سال رسیده… تکلیف من و امثال من چیست؟

 6. جدول اعلام نیاز از کجا قابل دریافته؟

  • سر کار خانم سلام

   هیچ به این نکته دقت کرده اید که چرا قیافه سایت جذب این بار تغییر کرده است؟

   قبلا می شد بدون ثبت نام و پرداخت هزینه، فایل اعلام نیاز ها را دیداما حالا باید ثبت نام کرد و هزینه را پرداخت کرد بعد اعلام نیاز ها را دید.

  • سلام

   هیچ به این نکته دقت کرده اید که چرا قیافه سایت جذب این بار تغییر کرده است؟

   قبلا می شد بدون ثبت نام و پرداخت هزینه، فایل اعلام نیاز ها را دیداما حالا باید ثبت نام کرد و هزینه را پرداخت کرد بعد اعلام نیاز ها را دید.

  • با سلام

   ظاهرا هزینه هم باید بپردازیم بعد ببینیم رشتمون اعلام نیاز شده یا نه؟؟؟؟؟
   یعنی علاوه بر وقت پولمونم میره و این نهایت بی انصافیه، واقعل نمیدونم چرا اینکار کردن

 7. با سلام. خواهشمند است جهت مدیریت بهتر استعداد و سرمایه ی انسانی کشور و جلوگیری از مهاجرت مغزها، شرط سنی جذب را به ۴۵ سال افزایش دهید.
  با تشکر

 8. با سلام
  دفترچه رشته های مورد نیاز رو کجا دانلود کنیم؟

  • سلام

   هیچ به این نکته دقت کرده اید که چرا قیافه سایت جذب این بار تغییر کرده است؟

   قبلا می شد بدون ثبت نام و پرداخت هزینه، فایل اعلام نیاز ها را دیداما حالا باید ثبت نام کرد و هزینه را پرداخت کرد بعد اعلام نیاز ها را دید.

 9. با سلام و احترام؛ از مسئولین ذیربط تقاضا داریم با توجه به طولانی شدن وضعیت کرونا و فرایند جذب، شرط سنی جذب را از ۴۰ سال به ۴۵ سال قبل افزایش دهند!

 10. جذب کجا بود، الان دارن خیلی ها رو دفع می کنن، با کم شدن دانشجو و نبود شهریه دهنده داره دانشگاه آزاد کم کم تعطیل میشه

 11. سلام
  دکتری تخصصی هنر دارم با مراجعه با سایت جذب برای شهریور۹۹ در بخش انتخاب مورد فراخوان ۹۹ مشخص نیست جهت ثبت نام که باید تیک بزنم ومراحل دیگه ثبت نام پیش ببرم .دقیق نمی دانم مشکل از سایت جذب هست یا نه

 12. با سلام و احترام
  بنده دانشجوی دکتری هستم که قرار بر این بود که اوایل شهریور دفاع کنم و بعد از آن در فراخوان شرکت کنم ولی متاسفانه به دلیل شیوع کرونا و عدم دسترسی به اساتید و آموزش دانشگاه، زمان دفاع عقب من عقب افتاده و نمیتونم تو فراخوان شهریور شرکت کنم.
  لطفا یک بازه ۲ ماهه در جذب تاخیر انداخته شود تا حق کسی ضایع نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.