خانه » اخبار دوره دکتری » تک مرحله ای شدن دفاع از «رساله دکتری» در دانشگاه آزاد

تک مرحله ای شدن دفاع از «رساله دکتری» در دانشگاه آزاد

معاون دانشگاه آزاد از تک مرحله شدن دفاع از رساله های دکتری در این دانشگاه خبر داد و گفت: با توجه به شرایط کنونی، مهلت دفاع از رساله که تا اول اردیبهشت ماه بود، تمدید شد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

جواد علمایی در گفتگو با مهر، با اشاره به بخشنامه جدید این دانشگاه درباره دفاع از رساله‌های دکتری، گفت: براساس این بخشنامه دفاع از رساله‌های دکتری در دانشگاه آزاد از دو مرحله به یک مرحله تبدیل شد.

وی افزود: پیش از این در حالت دو مرحله‌ای دانشجو باید دو مرحله پیش دفاع و دفاع را برگزار می‌کرد و دانشجو پس از تایید در جلسه دفاع و اخذ نمره قبولی پس از گذشت یک مدت طولانی باید یک مقاله چاپ شده در نشریه‌های معتبر تحویل می‌داد و پس از آن تسویه می‌کرد در حالی که از این پس دانشجو پس از تایید در جلسه دفاع می‌تواند فارغ التحصیل شود.

معاون علوم مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد در پاسخ به این سوال که دانشجویان دکتری در شرایط کنونی برای دفاع از رساله‌های دکتری با مشکلاتی رو به رو هستند، گفت: ما پیش از این اعلام کرده بودیم که دانشجویانی که می‌خواستند به صورت دو مرحله‌ای از رساله خود دفاع کنند، تا اول اردیبهشت ماه فرصت دارند اما با توجه به شرایط موجود این زمان برای این دسته از دانشجویان تمدید می‌شود.

علمایی ادامه داد: همینطور آن دسته از دانشجویانی که قصد دارند به شیوه تک مرحله‌ای از رساله خود دفاع کنند، مهلت تعیین شده تا اول اردیبهشت برای آنها نیز تمدید و زمان دقیق آن به زودی اعلام خواهد شد.

همچنین ببینید

مهلت ثبت نام وام ویژه دکتری تا نیمه آذرماه

مهلت ثبت نام وام ویژه دکتری در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ شنبه ۱۵ آذر …

یک دیدگاه

  1. تک مرحله ای بودن دفاع، ایا هنوز محقق هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *