خانه » برگزیده » لزوم انطباق فراخوان جذب هیات علمی بهمن‌ماه بر سند آمایش آموزش عالی

لزوم انطباق فراخوان جذب هیات علمی بهمن‌ماه بر سند آمایش آموزش عالی

رئیس هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی گفت: برای فراخوان بهمن‌ماه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام نیازها باید منطبق بر سند آمایش آموزش عالی باشد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد...

 به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه ۲۴۱ هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست محمدعلی کی‌نژاد در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

در ابتدای جلسه سیدصدرالدین صدری نوش آبادی، معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور با توجه به دستور اول جلسه که بررسی امکان حضور نیمه‌وقت اعضای هیأت علمی خانم بود، ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص سابقه قانونی اعضای هیئت علمی خانم نیمه‌وقت، گفت: در مقررات فعلی، قانونی برای نیمه‌وقت شدن اعضای هیئت علمی در بدو استخدام وجود ندارد.

صدری نوش‌ آبادی ادامه داد: این موضوع باید به منظور مشخص شدن نحوه کسور بازنشستگی، سنوات و ارتقاء اعضای هیئت علمی خانم نیمه‌وقت در شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی و یا در آئین‌نامه هیئت امناء وزارتخانه‌های علوم و بهداشت اصلاح شود.

در ادامه جلسه اعضاء پس از بحث و بررسی پیرامون موضوع، مقرر کردند برای مشخص شدن دلایل توجیهی بر لزوم به کارگیری نیمه‌وقت اعضای هیأت علمی با وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکاتبه شود و پیشنهاد جذب نیمه‌وقت در آئین‌نامه استخدامی اعضای هیئت علمی به هیئت‌ امنای وزارتخانه‌های علوم و بهداشت بررسی شود.

در ادامه جلسه محمدعلی کی‌نژاد رئیس هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی با تأکید بر اهمیت به‌کارگیری آمایش آموزش عالی با توجه به نیاز و اشتغال کشور گفت: برای فراخوان بهمن‌ماه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام نیازها باید منطبق بر سند آمایش آموزش عالی باشد.

همچنین دکتر سید علی حسینی، رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه جلسه گفت: آمایش سرزمینی در وزارت بهداشت برای ۱۰ منطقه اجرایی شده و برنامه جذب نیروی انسانی مورد نیاز مناطق آمایشی با توزیع مشخص و مأموریت‌های ویژه تعیین شده است.

در ادامه دکتر بیژن رنجبر، رئیس مرکز جذب و امور هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اجرایی شدن طرح آمایش در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: طرح تعاون نیز در استان‌ها و اعلام نیاز دانشگاه‌ها بر اساس آمایش انجام شده و حکم اساتید استانی صادر می‌شود.

سپس اعضای جلسه بر لزوم ارائه گزارش سند آمایش آموزش عالی از جانب وزارتخانه‌های علوم و بهداشت در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کردند.

در پایان جلسه نیز تعدادی از اعضای هیئت‌های اجرایی جذب و کارگروه‌های بررسی صلاحیت عمومی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دانشگاه آزاد اسلامی استان‌های همدان و سیستان و بلوچستان، دانشگاه‌های رازی کرمانشاه، صنعتی کرمانشاه، صنعتی همدان، هرمزگان، یاسوج، فارس، بوشهر، علوم پزشکی زنجان و مناطق آمایشی ۳ و ۷  تأیید شدند.

همچنین ببینید

آغاز بررسی پرونده متقاضیان جذب هیات علمی از ۴ خرداد

رییس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم ضمن تشریح روند بررسی پرونده متقاضیان جذب هیات …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *