خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » اعلام موضع وزارت علوم در قبال سفر تحقیقاتی اساتید به خارج

اعلام موضع وزارت علوم در قبال سفر تحقیقاتی اساتید به خارج

قائم مقام وزیر در امور بین الملل موضع وزارت علوم در خصوص سفر تحقیقاتی اساتید به کشورهای خارجی را اعلام کرد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد...

حسین سالارآملی در گفتگو با مهر، درباره توصیه به اساتید و محققان کشور مبنی بر عدم سفر به کشورهایی که امنیت آنان را به خطر می اندازد با توجه به تجربه ای که برای دکتر سلیمانی در سفر به آمریکا پیش آمد، گفت: نمی توانیم در یک صورت کلان  یک حکم واحدی را صادر کنیم اگرچه وضعیت و شرایط ما در کشورهای مختلف متفاوت است ولی در هر صورت ظلم جدی در قبال دکتر سلیمانی توسط دولت آمریکا صورت گرفته است.

وی ادامه داد: اما نباید به گونه ای نگاه کنیم و خودمان را از تبادلات علمی که می تواند صدها دانش فنی را وارد کشور کرده و یک سری تبادلات علمی ایجاد کند، محروم کنیم.

قائم مقام وزیر در امور بین الملل افزود: در هر صورت یکی از خواسته های دشمنان کشور ما این است که ارتباطات علمی و بین المللی خود را محدود کنیم و یکی ازمحورهای دستگیر کردن دکتر سلیمانی که به ناحق صورت گرفت نیز با همین منظور بود که ترس ایجاد کرده و تماس دانشمندان ایرانی و خارجی را محدود سازند.

وی ادامه داد: لذا در بستر طبیعی انتظار داریم محدودتی به دست خودمان ایجاد نشود مگر اینکه زمینه های مطمئنی داشته باشیم که مشکلاتی شامل حال اساتید ما می شود.

به گزارش مهر، اخیرا سخنگوی وزارت امور خارجه توصیه کرده بود که اساتید از سفر به کشورهایی که نشان داده اند قوانین و مقررات و اخلاق برای آنها اهمیتی ندارد و بر این اساس امنیت و آزادی آنها به خطر می افتد، پرهیز کنند.

همچنین ببینید

فراخوان ارسال مقالات علمی و تحقیقاتی

فراخوان ارسال مقالات علمی و تحقیقاتی قابل توجه کلیه اساتید، دانشجویان و پژوهشگران گرامی مراکز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *