خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » اعلام جزئیات اجرای فرصت‌ مطالعاتی اساتید در صنایع

اعلام جزئیات اجرای فرصت‌ مطالعاتی اساتید در صنایع

مدیر دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم گفت: طرح فرصت مطالعاتی ۶ ماهه اساتید در صنایع از ابتدای سال تحصیلی جاری به صورت تشویقی برای اساتید قدیمی‌ و به صورت الزامی برای اساتید جدید اجرایی شده است.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد...

محمد سعید سیف مدیر دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌گو با خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که آیا شرایط برای اجرای طرح فرصت مطالعاتی ۶ ماهه اعضای هیأت علمی جوان در صنایع فراهم شده است، اظهار داشت: این طرح از ابتدای سال تحصیلی امسال اجرایی شده است و برای اساتید قدیمی‌تر تشویقی و برای اساتید جدید الزامی است.

* هزار ظرفیت در صنایع برای حضور اساتید شناسایی شد

وی ادامه داد: از ابتدای سال برای اجرایی شدن این طرح با سازمان‌ها وزارتخانه‌های مختلفی تفاهم‌نامه امضا کرده‌ایم که فرصت‌های موجود را شناسایی و ظرفیت‌ها را اعلام کنند که خوشبختانه تاکنون در نتیجه تفاهم با ۵ وزارتخانه بیش از هزار ظرفیت شناسایی شده است.

سیف توضیح داد: به این معنا که هزار عنوان موضوع و محل برای کار اساتید مشخص شده است؛ البته از سوی دیگر اساتید هم باید به موضوعات علاقمند باشند و بتوانند به موضوعات بپردازند و جایابی شوند و به صنایع بروند.

* آمار اساتیدی که به فرصت مطالعاتی رفته‌اند هنوز احصا نشده است

وی در پاسخ به این سوال که چه تعداد عضو هیأت علمی به فرصت مطالعاتی ۶ ماهه در صنایع رفته‌اند، گفت: هنوز آماری در این باره احصا نشده است اما این طرح از ابتدای مهر امسال شروع شده است و تعدادی از اساتید هم در صنایع حضور پیدا کرده‌اند.

همچنین ببینید

تامین اعتبار ردیف استخدامی ۳ هزار و ۶۸۶ عضو هیئت علمی

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از اخذ مجوز تامین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *