خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » افزایش تعداد قوانین رسیدگی به تخلفات اعضای هیئت علمی

افزایش تعداد قوانین رسیدگی به تخلفات اعضای هیئت علمی

مدیرکل هماهنگی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و انتظامی اعضای هیأت علمی وزارت علوم با تشریح تخلفات اعضای هیئت علمی از افزایش قوانین رسیدگی به تخلفات اساتید خبر داد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد...

حجت الاسلام ابراهیم ابراهیمی در گفتگو با مهر درباره تخلفات اعضای هیئت علمی در یک سال گذشته گفت: نمی توان گفت بیشتر تخلفات اعضای هیئت علمی در چه زمینه ای بوده، در زمینه عدم رعایت شئون اساتید، مسئله پژوهشی و مسئله اخلاقی تخلفاتی صورت گرفته که البته تخلف در زمینه اخلاقی بسیار کم است.

وی در پاسخ به اینکه سال گذشته چند نفر از اساتید به دلیل مسائل اخلاقی به کمیته انضباطی فراخوانده شدند افزود: طی سال گذشته ۳ نفر به دلیل مسئله اخلاقی به کمیته تخلفات اعضای هیئت علمی فراخوانده شدند که دو نفر از آنها به دلیل ثابت نشدن تخلف از دادگاه حکم برائت گرفتند.

مدیرکل هماهنگی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و انتظامی اعضای هیأت علمی وزارت علوم با بیان اینکه هر ۳ استاد حکم اخراج دریافت کردند، بیان داشت: اگر تخلفات اعضای هیئت علمی در بحث اخلاقی ثابت بشود حکم این افراد اخراج است چون مسئله دانشگاه مسئله حساسی است و اگر از نظر اخلاقی گزارشی دریافت شده و شائبه ای درست شود، حکم سنگینی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه تخلف اخلاقی در دانشگاه ها بسیار کم است، ادامه داد: یک بخش دیگر تخلفات اعضای هیئت علمی در زمینه تخلفات پژوهشی است که طبق قانونی که از قبل وجود داشت و قانونی که مجلس تصویب کرد اساتیدی  که تخلف پژوهشی داشته باشند در هیئت انتظامی اساتید با آنها برخورد می شود.

افزایش قوانین رسیدگی به تخلفات اعضای هیئت علمی

وی ادامه داد: ۲۰۰ نفر از حقوقدانان در رشته های مختلف در بیش از ۱۰۰ جلسه، قانون رسیدگی به تخلفات اعضای هیئت علمی را که در سال ۶۴ تصویب شده بود بازنگری کردند که  ۱۶ ماده آن به ۵۱ ماده رسید.

وی ادامه داد:  قرار است پس از تائید این پیش‌نویس توسط وزیر علوم، در قالب لایحه به هیئت دولت تقدیم شود.

همچنین ببینید

پنجمین همایش ملی علوم انسانی و چهارمین همایش ملی علوم مهندسی

پنجمین همایش ملی علوم انسانی و چهارمین همایش ملی علوم مهندسی آخرین اخبار جذب هیات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *