خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » ایجاد سامانه ارتقای اعضای هیئت علمی در دانشگاه امیرکبیر

ایجاد سامانه ارتقای اعضای هیئت علمی در دانشگاه امیرکبیر

سامانه ارتقای اعضای هیات علمی دانشگاه امیرکبیر بر اساس شیوه نامه‌های آموزشی دانشگاه و آیین نامه‌های وزارت علوم راه اندازی شد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد...

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی دانشگاه آمیرکبیر؛ سید محمد حسین کریمیان در مراسم افتتاح سامانه ارتقای اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: روند تکمیل فرم‌های ارتقای اعضای هیات علمی یک روند بسیار طولانی و زمان بر بود که با راه اندازی این سامانه همه فرم‌های مربوط با استفاده از اطلاعات موجود در معاونت‌های مختلف دانشگاه بوسیله این سامانه پر می‌شوند و دیگر لازم نیست تا این فرم‌ها توسط اعضای هیات علمی بصورت دستی و آزاردهنده پر شوند.
وی افزود: این سامانه شامل تمام جزئیاتی است که کمیته‌های تخصصی و هماهنگی نیاز به بررسی و تحلیل آن‌ها دارند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: همچنین این سامانه قادر است با دقت کافی اطلاعات موجود در دانشگاه و اطلاعات اضافه شده توسط فرد متقاضی را تفکیک کند.
آقای کریمیان خاطرنشان کرد: سامانه ارتقای اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر مطابق با شیوه نامه‌های دانشگاه‌ها و آیین نامه‌های وزارت علوم طراحی و راه اندازی شده است.

وی اظهار داشت: برای طراحی این سامانه بیش از ۶ ماه زمان صرف شده و دسترسی به این سامانه بسیار راحت است. در ضمن به جز سامانه کلستان که شامل این امکان است، سامانه اوج اولین سامانه‌ای است که بصورت خانگی برای پورتال خاص دانشگاه طراحی، تدوین و راه اندازی اندازی شده است.

مدیر دفتر نظارت و ارزیابی دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز گفت: این سامانه نرم افزاری مبتنی بر وب است که به فرآیند ارتقا اعضای هیات علمی این دانشگاه کمک خواهد کرد.

مهدی صدیقی افزود: با استفاده از این سامانه همه اطلاعات آموزشی و پژوهشی اعضاء هیأت علمی که در پورتال دانشگاه موجود باشد (مانند دروس، دانشجویان، مقالات، و کتابها)، در فرم‌های مربوط به ارتقاء استادان قرار داده می‌شود. امتیازات ارزیابی نیز به صورت خودکار محاسبه می‌شود و در محل مشخص داخل فرم‌ها قرار می‌گیرد.

وی افزود: علاوه بر این، در صفحه اول سامانه ارتقا اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر هرنوع اطلاعاتی که استادان برای روند ارتقا مرتبه علمی خود نیاز داشته باشند نیز وجود دارد.
مدیر دفتر نظارت و ارزیابی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: در این سامانه فرم ها، رویه‌ها و سوالات مربوط به ارتقا اعضای هیات علمی قرار داده شده است.

صدیقی اضافه کرد: همچنین در این سامانه اطلاعات مربوط به اعضای هیات علمی وجود دارد و استادان می‌توانند برای ارتقا مرتبه علمی خود فرم‌های مربوط را در این سامانه کامل کنند.

وی اظهار داشت: فرم‌های قرارداده شده در این سامانه براساس شاکله‌های (فرمت های) مشخص وزارت علوم است.

مدیر دفتر نظارت و ارزیابی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: پس از تکمیل فرم‌ها، استادان می‌توانند آن را به دفتر نظارت و ارزیابی دانشگاه ارسال کنند و پس از بررسی اولیه پرونده برای بررسی‌های نهایی در نوبت قرار خواهد گرفت.

همچنین ببینید

ضرورت بازنگری آئین نامه ارتقای اعضای هیات علمی

رئیس هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با توجه به گذشت زمان ضرورت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *