خانه » برگزیده » جذب ۲۰۰۰ هیات علمی علوم‌ پزشکی تا پایان سال جاری

جذب ۲۰۰۰ هیات علمی علوم‌ پزشکی تا پایان سال جاری

معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت: با جذب دو هزار هیات علمی جدید برخی از نیازهای کشور در این حوزه رفع شود.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش ایسنا، دکتر باقر لاریجانی در نشست خبری تشریح اقدامات آموزشی وزارت بهداشت با بیان این‌که در حال حاضر ۲۰ هزار هیات علمی در علوم پزشکی کار می‌کنند، اظهار امیدواری کرد: با جذب دو هزار هیات علمی جدید برخی از نیازهای کشور در این حوزه رفع شود. ضمن این که ۱۰ درصد فارغ التحصیلان دوره‌های تخصصی امسال تعهد خود را در دانشگاه‌ها آغاز می‌کنند.

تصویب مصوبه فعالیت اعضای هیات علمی در شرکت‌های دانش‌بنیان

معاون آموزشی وزیر بهداشت یادآور شد: ما دنبال تصویب مصوبه‌ای در هیات امنا هستیم که بر اساس آن اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها با موافقت دانشگاه و حفظ فعالیت‌های آموزشی بتوانند در شرکت‌های دانش‌بنیان نیز مشغول به کار شوند.

دکتر لاریجانی تاکید کرد: طی دو سال گذشته تعداد ۱۰۰ نفر متخصص پزشک خانواده تربیت کردیم و تلاش داریم تا ۵ سال آینده ۱۵ هزار پزشک عمومی تربیت شوند و این افراد بتوانند به صورت مجازی آموزش‌های پزشک خانواده را دریافت کنند. همچنان که سال گذشته ۲۶ دوره مهارتی و ۵۵ مرکز مهارتی در این حوزه مجوز فعالیت گرفتند و تلاش داریم تا پایان سال حداقل ۱۰۰ برنامه آموزش و مرکز مهارتی را دایر کنیم.

آیین‌نامه دانش پژوهشی اعضای هیات علمی در دست تصویب

دکتر لاریجانی با بیان این‌که ما آیین‌نامه‌ای برای بازنشستگی اعضای هیات علمی در دست تصویب داریم، گفت: بر این اساس از هیات امنای دانشگاه‌ها خواستیم که این آیین‌نامه را نهایی کنند و بر اساس مصوبات هیات ممیزی وزارت بهداشت آیین‌نامه دانش پژوهشی به دانشگاه‌ها ابلاغ خواهد شد و اساتیدی که نوآوری داشته باشند، در مراحل ارتقا تاثیر مثبت می‌گیرند.

همچنین ببینید

رایزنی برای رفع محدویت در تامین وام ویژه دکتری

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با بیان اینکه درتامین منابع وام ویژه دکتری با …

یک دیدگاه

  1. با سلام و خسته نباشید.
    شرایط سنی برای جذب هیات علمی وزارت بهداشت چقدر است؟

    با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *