خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » تغییر شرط سنی متقاضیان جذب هیئت علمی

تغییر شرط سنی متقاضیان جذب هیئت علمی

دبیر هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی جزئیات مصوبه جدید درباره تغییر شرط سن متقاضیان جذب هیئت علمی در دانشگاه ها را اعلام کرد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

محمدعلی کی نژاد در گفتگو با مهر درباره مصوبه اصلاح تغییر سن متقاضیان جذب هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی گفت: مصوبه تغییری نکرده است، حداکثر سن متقاضیان جذب همانند گذشته ۴۰ سال است، اما اگر فردی متقاضی جذب بود و از سایر متقاضیان اصلح‌تر بود، در عین حال بین ۴۰ و حداکثر تا ۴۵ سال سن داشت، در این صورت هیئت‌های اجرایی جذب دانشگاه‌ها بعد از بررسی شرایط وی باید برای جذب به اجماع برسند.

وی ادامه داد: در این صورت متقاضی اگر حداکثر تا ۴۵ سال نیز سن داشته باشد، جذب می‌شود، ولی بیشتر از ۴۵ سال جذبی صورت نخواهد گرفت.

وی افزود: در واقع سقف جذب اعضای هیئت علمی تا ۴۵ سال بسته شد و بیشتر از این سن جذب صورت نمی‌گیرد.

دبیر هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص جذب فردی که صلاحیت لازم را داشته، ولی بیشتر از ۴۵ سال سن داشته باشد نیز گفت: اگر هیئت‌های اجرایی جذب واقعاً به چنین تشخیصی درباره یک فرد رسیدند این فرد مشمول کبر سن شده و می‌توان از اختیارات وزیر برای جذب وی استفاده کرد.

وی ادامه داد: وزیر اختیاراتی دارد که به هیئت‌های مرکزی جذب تفویض شده و می‌شود از آن استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه اخیر خود، مصوبه جلسه ۱۹۲ هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی مورخ ۳۰ خرداد ۹۶ پیرامون تغییر سن متقاضیان جذب هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را اصلاح کرد.

همچنین ببینید

تشریح روند رسیدگی به پرونده های متقاضیان جذب هیات علمی

رئیس مرکز جذب وزارت علوم روند رسیدگی به پرونده های جذب را توضیح داد و …

۲۳ دیدگاه

 1. دیگه تا ۴۵ سال بی قید و شرط بزارید لطفا والا ما دهه شصتی هستیم هنوز کاری هم گیرمون نیومده شرایط استخدامی هم که خیلی سخته و ظرفیتها کمه و خصوصا پارتی بازی میشه تو جذب

 2. باسلام سن بیستر حتی یک ساعت را در نظر بگیرید از لحاظ هوش عقلی وکسب تجربه بیشتر از فردیست که یک ساعت از او کچکتر است.

  • درود بر شما اصلاً چنین چیزی نیست؛ طبق تحقیقات جدید، مغز انسان از ۵۰ سالگی تا ۹۰ سالگی به قدرت درک علمی و تحلیل منطقی می رسد و این بسیار کودکانه است که انسان فکر کند هر چه سن بیشتر باشد؛ هوش عقلی و تجربه پایین می آید! بنا بر این سن هیچ تأثیری بر کاهش قدرت ذهنی ندارد؛ بلکه بر عکس هر چه سن بالاتر باشد قدرت تحلیل و تجربه بالاتر می رود. با سپاس!

 3. سایر شرایط اختصاصی دانشگاه ها (شرط معدل، سطح ۱، ۲ و ۳ بودن دانشگاه محل تحصیل، بومی بودن در برخی رشته دانشگاه ها و …) جزء شرایط اولیه برای فیلتر کردن متقاضیان در ایران هستند. با این نحوه رسیدگی، خیلی از افراد نخبه در سطح بین المللی در مرحله اول حذف می شوند.

 4. سلام دانشجوی دکترا هستم تاکنون چه دردانشگاه دولتی یا آزاد استادان باسن بالای ۵۰ سال وحتی ۷۹ سال مشغول به تدریس بودند چطور درحال حاضر اینطور شده هنوز هم باسنین بالا در دانشگاههای ازاد ودولتی دررشته های علوم انسانی مشغول به کارند به نظر من شرط سنی مورد خوبی برای حق تدریس استادان نیست زیرا استادان با سن بالاتر ازرزومه بیشتر ومعلومات وتجارب خوبی بهره مند می باشند

  • سلام جانبازان دارای مدرک دکترای تخصصی شرط سنی بیش از۵۰ سال ودبیرشاغل درآموزش وپرورش میتوانند درجذب هیئت علمی شرکت کنند وجذب هیئت علمی سال۹۹ دانشگاه آزاداسلامی شوند. باتشکر

 5. لطف نموده بگویید که کل هذینه دکترا چقدراست آیا تخفیف برای کارمندان است

 6. سلام.آقایان خواهشن لطفا نسبت به سن جذب چاره اندیشی بفرمایید. در این شرایط بد اقتصادی و اوضاع سخت کرونایی که بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان از پروسه جذب متضرر شدن و اصلا جذبی نبوده و سالهاست که پرونده های جذب خیلی از دانشجویان به آرشیوها سپرده شدند، خواهشمندیم در سن جذب تجدید نظر بفرمایید و سن را به به حالت سابق، ۴۵ سال برگردانید….

 7. با سلام با توجه به اینکه شرایط سنی جذب تغییر کرده و گفته شدهبه شرط پذیرش هیات امنای دانشگاه افراد بالای ۴۰ سال هم میتوانند جذب بشن آیا میتوان شرکت کرد در فراخوان ۹۹

 8. سلام
  میشه بفرمایید فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت کی هست؟؟؟؟
  ممنون

 9. سلام، اخه سامانه رضوی اجازه ثبت نام افراد بالای ۴۰ سال رو نمیده که !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. سلام دوستان
  یه سوال دارم :
  تکلیف کسانی که قرار بوده قبل از شهریور دفاع کنند و به خاطر کورنا دفاعشون به تعویق افتاده، با فراخوان جذبی که شهریورماه میاد چیه؟
  کاش امسال به دلیل شرایط ویژه ی کورنایی، یا فراخوان کمی دیرتر بیاد و یا به کسانی که به دلیل این شرایط، دفاعشون تا مهر یا آبان به تعویق افتاده اجازه ی ثبت نام بدن

 11. سلام برادران خواهران چرا نمی روید سراغ خودتون .خود خودتون .یک دور برگردان بزن بیا به خودت
  توی که تا اینجا امدی و نشان دادی مخی هستی . مابقی را چرا عین عادی ها میری ؟
  خیلی کارا هست که میشه انجام داد لازم نیست همه یک روال را بریم هرکی دور و برش را نگاه کنه و همون طور موشکافانه نگاه کنه مخ بودنش ادامه پیدا میکنه و میفهمه چه کاره است و چه ها از دستش برمیاد .کار افرین باشید و حیرت انگیز همچنان که بوده اید تا الان عزیزای دلم…

 12. دانشگاه پیام نور نسبت به ازاد خیلی خیلی سخت گیری بیشتری دارده. با این حال وزارت علوم طی مصوبه جدید با عنوان عدم ارزشیابی مدارک نیمه حضوری و غیر حضوری برای جذی هیات علمی. تکلیف همه چی رو مشخص کرده و ظاهرا دانشجویان دانشگاه پیام نور دیگه نیاید امیدی به جذب هیات علمی داشته باشند

  • الان دانشگاه پیام نور که یک سیستم نیمه‌حضوری داره رو چطور با دانشگاه آزاد که یک دانشگاه جامع هست یکی می‌کنید؟

 13. شرط سنی مشابه با سایر شرایط اختصاصی دانشگاه ها (شرط معدل، سطح ۱، ۲ و ۳ بودن دانشگاه محل تحصیل، بومی بودن در برخی رشته دانشگاه ها و …) جزء شرایط اولیه برای فیلتر کردن متقاضیان هستند. یعنی کارشناس مرکز جذب دانشگاه در ابتدا این موارد را بررسی کرده و در صورت مغایرت یکی از این شریط داوطلب به دلیل عدم احراز شرایط اولیه دانشگاه حذف می شود. حالا این اصلح بودن رو چطور و چه کسی بررسی میکنه جای تامل بسیار داره.
  به نظرم این قانون باز هم مقطعی است .

 14. سلام، اینجوری که معلوم نشد سامانه رضوی اجازه ثبت نام افراد بالای ۴۰ سال رو میده یا نه!

 15. ذوالفقاری نژاد

  سلام شرایط سنی خیلی عجیب است چون من ۱ماه هز ۳۵ سالگی ام گذشته بود دانشگاه اصفهان از جذبم سرباز زد و گفت ما تا ۳۵ سال رو جذب می کنیم. رتبه ۱ دکتری دانشگاه اصفهان بودم و سالها به سبب شرط۴۰ سال از شرکت در جذب محروم. الان ۴۳ سال دارم ۱۹ سال حق التدریسم ولی هیچ حقوق و مزایایی ندارم!

  • با سلام با توجه به اینکه شرایط سنی جذب تغییر کرده و گفته شدهبه شرط پذیرش هیات امنای دانشگاه افراد بالای ۴۰ سال هم میتوانند جذب بشن آیا میتوان شرکت کرد در فراخوان ۹۹

   • لطفا بفرمایید دقیقا چه منبعی به شما گفته شرایط سنی تغییر کرده؟
    این خبر مال سال ۹۸ هست!
    همون فراخوان ۹۸ رو هم بنده در سن ۴۰ سالگی شرکت کردم، هیچ جا معرفی به مصاحبه نشدم. فراخوان ۹۹ که جزء شرایط اولیه رعایت شرط سنی هست!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.