خانه » برگزیده » پذیرش ۸۰۰ نفر در فراخوان جذب هیات علمی بهمن ۹۷ وزارت علوم

پذیرش ۸۰۰ نفر در فراخوان جذب هیات علمی بهمن ۹۷ وزارت علوم

بیر هیئت مرکزی جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم گفت: تعداد پذیرش در هر فراخوان جذب هیات علمی بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر است.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد...

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا رضوان طلب دبیر هیئت مرکزی جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: آخرین فرصت ثبت نام جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۵ اسفند ماه بود، اما به دلیل تماس‌های مکرر و اینکه افراد در پروسه ثبت نام دچار مشکل شدند و سایت قطع شد، یک فرصت استثنایی برای امروز سه شنبه ۷ اسفندماه از ساعت ۱۲ تا ۱۶ پیش بینی شده است تا متقاضیان بتوانند پروسه ثبت نام را سریع‌تر انجام دهند، همچنین افرادی که دیر اقدام کرده‌اند یا در میانه کار با مشکل مواجه شده‌اند بتوانند ثبت نام خود را تکمیل کنند.

سهم  ۳۸ درصدی بانوان در پذیرفته‌شدگان هیئت علمی

وی افزود: تعداد پذیرش در هر فراخوان بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر است، این افراد موفق می‌شوند پروسه را به پایان برسانند و در رقابت‌های مختلف حائز اولویت شوند،  معمولا ۳۸ درصد پذیرفته شدگان خانم هستند.

دبیر هیئت مرکزی جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم بیان کرد: معمولا تعداد متقاضیان آقا حدود ۱۵ درصد بیش از خانم‌ها هستند، همچنین در موارد نادری دانشگاه‌ها پذیرش صرفا آقا را قید می‌کنند و تعداد آن با مواردی که دانشگاه‌ها فقط خانم پذیرش می‌کنند برابری می‌کند. در پذیرش،  جنسیت مطرح نیست و بر اساس نیاز دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین رضوان طلب گفت: تا قبل از این فرصت دوباره، ۱۱۳۷۳ نفر، شامل ۶۵۷۳ آقا و ۴۸۰۰ خانم ثبت نام کردند؛ یعنی متقاضیان جذب هیئت علمی که تا یکشنبه ساعت ۲۴ ثبت نام کرده اند ۴۲ درصد خانم و ۵۸ درصد آقا هستند.

همچنین ببینید

آخرین وضعیت اختصاص کدهای استخدامی اعضای هیات علمی

معاون اداری مالی وزارت علوم گفت: مجوز اختصاص کدهای استخدامی اعضای هیات علمی توسط سازمان …

یک دیدگاه

  1. سلام
    قید محدودیت های صرفی معدل برای کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری (یعنی کارشناسی نباید ….و ارشد نباید….و ….) در غربالگری هیات علمی کاری نادرست و از اساس غلط است. قبلا مواردی بوده که وضعیت کامل دانشجو سنجیده شده و معدل های کسب شده در هر مقطع امتیاز دهی می شدند و ملاک امتیاز کسب شده از ایتم های مختلف در جذب دانشجویان مختلف شرکت کننده در فراخوان مقایسه و جذب صورت می گرفت. متاسفانه هر روز نحوه ارزیابی روند غلطی به خود می گیرد و فقط دانشجویان دارای معدل ….. در فراخوان می توانند شرکت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *