خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » اعلام جزئیات عیدی اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد

اعلام جزئیات عیدی اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد

مشکینی گفت: جزئیات پرداخت عیدی سال ۹۸ اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اعلام شد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد...

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مجید مشکینی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد در بخشنامه‌ای نحوه محاسبه و میزان پرداخت پاداش عیدی سال ۹۸ به کارکنان شامل اعضای هیئت علمی و غیر هیئت علمی را اعلام کرد.

میزان پاداش عیدی اعضای هیئت علمی تمام‌وقت در طول ۱۲ ماه خدمت در سال ۱۳۹۷ مبلغ ۱۷ میلیون ریال اعلام شده و میزان پاداش عیدی به اعضای هیئت علمی نیمه‌وقت در مقابل ۱۲ ماه خدمت نیمه‌وقت معادل یک‌دوم مبالغ اعضای هیئت علمی تمام‌وقت قابل پرداخت است.

پاداش اعضای هیئت علمی تمام‌وقت که از طرح خدمت مشمولان متخصص استفاده می‌کنند، مطابق پاداش عیدی اعضای هیئت علمی تمام‌وقت نسبت به کارکرد آن‌ها قابل پرداخت است.

اعضای هیئت علمی تمام‌وقت چنانچه به‌صورت نیمه‌وقت با واحد دانشگاهی دیگری همکاری کنند، فقط از واحدی که به‌صورت تمام‌وقت همکاری دارند، پاداش (عیدی) آخر سال دریافت خواهند کرد.

اعضای هیئت علمی غیربازنشسته که به‌صورت تمام‌وقت یا نیمه‌وقت در استخدام سایر دانشگاه‌ها، سازمان‌ها یا نهاد‌های دولتی هستند، از دانشگاه یا سازمان مبدأ پاداش عیدی ۹۸ را دریافت می‌کنند و وجهی به‌عنوان پاداش عیدی از سوی دانشگاه آزاد به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد.

براساس این بخشنامه پاداش عیدی مورد نظر در این بخشنامه فقط به کارکنانی تعلق می‌گیرد که با مجوز سازمان مرکزی دانشگاه شروع به‌کار کرده و در حال انجام خدمت هستند.

پاداش عیدی آخر سال باید به‌صورت نقدی و یک‌جا پرداخت شود که منحصر به همین مرحله بوده و تقسیط و به دیون بردن آن برای سال‌های آتی ممنوع است.

به کارکنانی که از عضویت هیئت علمی به حالت غیرهیئت علمی تغییر وضعیت داده یا می‌دهند و یا بالعکس، پاداش عیدی به‌نسبت مدتی که در هر یک از وضعیت‌های مزبور اشتغال به‌کار داشته‌اند، مطابق با ضوابط مربوطه به‌صورت جداگانه محاسبه و پرداخت می‌شود.

اعضای هیئت علمی و غیرهیئت علمی نیمه‌وقت که به تمام‌وقت تغییر وضعیت داده‌اند یا بالعکس، به‌نسبت مدتی که در هر یک از دو وضعیت نیمه‌وقت و تمام‌وقت اشتغال داشته‌اند، متناسب با وضعیت مزبور و برابر ضوابط مربوطه پاداش آن‌ها محاسبه و قابل پرداخت خواهد بود.

در بخش دیگری از این این بخشنامه آمده است: پاداش عیدی اعضای هیئت علمی و غیرهیئت علمی که در طول سال جاری از یک واحد به واحد دیگر مأمور یا منتقل شده ‌اند، از واحدی که حقوق دریافت می­ کنند، پرداخت خواهد شد. اعضای هیئت علمی و غیرهیئت علمی دانشگاه که به دیگر نهاد‌ها و سازمان‌ها (اعم از دولتی و غیردولتی) مأمور شده‌اند، با توجه به دریافت حقوق و مزایا از محل مأموریت (مقصد)، پاداش عیدی را نیز از همان محل مأموریت دریافت خواهند کرد.

اعضای هیئت علمی و غیرهیئت علمی که براساس مفاد آیین‌نامه تخلفات انتظامی اعضای هیئت عملی یا آیین‌نامه دادرسی اداری کارکنان در طول سال جاری به اخراج یا انفصال دائم از خدمت دانشگاه محکوم شده یا بشوند، مشمول دریافت پاداش عیدی نخواهند بود.

اعضای هیئت علمی و غیرهیئت علمی که در سال ۱۳۹۷ قبل از تاریخ صدور این بخشنامه با دانشگاه قطع همکاری کرده‌اند، به‌میزان کارکرد خود پاداش عیدی دریافت می‌کنند.

اعضای هیئت علمی و غیرهیئت علمی که از مرخصی بدون حقوق استفاده کرده یا می‌کنند یا به‌موجب حکم قطعی از خدمت در دانشگاه به‌طور موقت همکاری آن‌ها با دانشگاه قطع شده یا می‌شود، می‌توانند پس از اشتغال به‌کار مجدد در صورتی‌که دستمزد ایام مرخصی استعلاجی آن‌ها از سوی سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شده باشد از پاداش آخر سال و براساس ضوابط مندرج در این بخشنامه بهره‌مند شوند.

براساس ماده ۹۱ قانون مالیاتی، پرداخت عیدی یک‌بار در سال به‌میزان ۲۳ میلیون ریال، معاف از مالیات بوده و مابقی تا سقف پرداخت عیدی مشمول ۱۰درصد کسر مالیات می‌شود.

همچنین ببینید

پنجمین همایش ملی علوم انسانی و چهارمین همایش ملی علوم مهندسی

پنجمین همایش ملی علوم انسانی و چهارمین همایش ملی علوم مهندسی آخرین اخبار جذب هیات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *