خانه » برگزیده » جذب ۵۱ استاد دانشگاه تهران در فراخوان سال جاری
نحوه اعتراض به جذب هیات علمی وزارت علوم

جذب ۵۱ استاد دانشگاه تهران در فراخوان سال جاری

رئیس مرکز جذب وزارت علوم، گفت: درحالی که یک هزار و ۳۳۸ نفر برای کسب کرسی هیات علمی دانشگاه تهران ثبت نام کرده اند، اما دانشگاه تهران فقط قادر به استخدام ۵۱ استاد در فراخوان سال جاری است.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد...

حجت الاسلام محمدرضا رضوان طلب در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا افزود: اداره کل نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی، سهمیه ظرفیت جذب هیأت علمی در دانشگاه های دولتی را بر اساس طرح آمایش آموزش عالی تعیین می کند.
وی ادامه داد: از این رو، هر تاییدی که از سهمیه دانشگاه ها توسط این مرکز به مرکز جذب هیأت علمی برسد، بخشی از نیاز اعلام شده دانشگاه ها را تعدیل و اعتبار لازم برای جذب استاد را ارائه می کند.
معاون وزیر علوم در این باره به ذکر مثالی پرداخت و گفت: دانشگاه تهران در فراخوان جذب هیأت علمی امسال، نیاز به جذب ۸۷ عضو هیأت علمی اعلام کرده بود که پس از تعدیل، ۵۱ نیاز از این تعداد توسط مرکز نظارت و ارزیابی به مرکز جذب اعلام و ارائه شد.
رئیس مرکز جذب وزارت علوم، ادامه داد: رقابت برای کرسی هیأت علمی در دانشگاه تهران در فراخوان جذب هیأت علمیِ شهریور ۹۷ تعداد ۱۳۳۸ متقاضی است ، اما فقط ۵۱ کرسی پر می شود .
وی همچنین درباره استانداردهای نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه های ایران، تاکید کرد: وقتی نسبت استاد به دانشجو را در عرف بین المللی و حد مطلوب دانشگاه های برتر جهان در نظر بگیریم، این نسبت باید یک به ۱۳ باشد. این نسبت در دانشگاه های ایران یک به ۲۳ است و با وجود ریزش آمار دانشجویان، با حد مطلوب واقعی، فاصله داریم که یک باره امکان پوشش آن وجود ندارد.
معاون وزیر علوم افزود: در برنامه پنجم توسعه این نسبت از یک به ۲۵ به یک به ۲۲ و ۲۳ رسید و در برنامه ششم توسعه هم هدفگذاری برای یک به ۲۰ تعیین شده است.

همچنین ببینید

آخرین وضعیت اختصاص کدهای استخدامی اعضای هیات علمی

معاون اداری مالی وزارت علوم گفت: مجوز اختصاص کدهای استخدامی اعضای هیات علمی توسط سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *