خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » عدم محدودیت دانشگاه های غیرانتفاعی برای جذب هیأت علمی

عدم محدودیت دانشگاه های غیرانتفاعی برای جذب هیأت علمی

رئیس مرکز جذب وزارت علوم گفت: دانشگاه های غیرانتفاعی محدودیتی برای جذب هیأت علمی ندارند.

محمد رضا رضوان‌طلب در گفتگو با خبرگزاری مهر درباره ظرفیت پذیرش اعضای هیات علمی در فراخوان شهریور ۹۷ گفت: تقریبا در هر فراخوان جذب اعضای هیات علمی تعداد ۸۰۰ الی ۱۰۰۰ نفر به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه ها پذیرش می شوند.

وی ادامه داد: پیش‌بینی ما این است که در این فراخوان نیز ۸۰۰ نفر جذب دانشگاه‌ها شوند. به طور کلی می توان گفت در سال ۹۷، حدود ۱۶۰۰ نفر به عنوان هیات علمی جذب دانشگاه‌ها می شوند.

رئیس مرکز جذب وزارت علوم درباره اختصاص سهمیه هیات علمی در دانشگاه های بزرگ و در حال توسعه گفت: اصولا مساله تعیین سهمیه اعضای هیات علمی دانشگاه ها جزء ماموریت های مرکز جذب نیست .

وی یادآورشد: مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم سهمیه دانشگاه ها را مشخص کرده و برروی سیستم مرکز جذب وزارت علوم ثبت می کنند ولی تصمیم گیرنده آنها هستند.

وی ادامه داد: سهمیه جذب هم فقط برای دانشگاه های دولتی است چون دانشگاه های غیردولتی محدودیتی برای جذب هیات علمی ندارند و این محدودیت فقط برای دانشگاه های دولتی آن هم در بخش تامین هزینه است در ضمن مسئول این بخش هم مرکز جذب نیست.

وی تاکید کرد: آنچه به مرکز جذب وزارت علوم ارسال می شود، در مورد پرونده هایی است که به این مرکز ارسال شده و مرکز تاییدیه آن را صادر می کند.

رضوان طلب خاطرنشان کرد: بنابراین تعداد افرادی که در دانشگاه ها جذب می شوند غیر از مساله سهمیه است. به عنوان مثال دانشگاه تهران ممکن است ۵۰ سهمیه درخواست کند ولی مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم بعد از بررسی تعداد کمتری اختصاص دهد.

همچنین ببینید

آغاز پرداخت وام ویژه دکتری بهار و تابستان ۹۸

قائم مقام صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم از پرداخت وام ویژه دکتری خبر داد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *