خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » فراخوان جذب هیأت علمی ۹۸
فراخوان جذب هیات علمی 98

فراخوان جذب هیأت علمی ۹۸

فراخوان جذب هیات علمی سال ۹۸ از ۲۶ شهریور آغاز خواهد شد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد...

زمان ثبت نام متقاضیان فراخوان جذب هیات علمی ۹۸

ثبت نام متقاضیان فراخوان جذب هیات علمی ۹۸ در دانشگاه ها و مؤسسات تابع وزارت علوم تحقیقات و فناوری از ۲۶ شهریورماه آغاز شده و تا ۶ مهر ۹۸ ادامه خواهد داشت.

اعلام نیاز دانشگاه‌ها به هیئت علمی از ۱۹ مردادماه ۹۸ (همزمان با شب عرفه) آغاز شده و تا ۴ شهریورماه ۹۸ ادامه داشت در این مدت دانشگاه ها فرصت داشتند تا اعضای هیئت‌علمی مورد نیاز خود در سال جدید را اعلام کنند.

براساس جدول زمانی فراخوان جذب هیأت علمی مرداد ۹۸، مرکز نظارت از ۵ شهریور الی ۱۶ شهریور ۹۸ اعلام نیاز دانشگاه ها و تخصیص ظرفیت لازم را بررسی کرد.

دانشگاه‌ها نیز از امروز ۲۰ شهریور تا ۲۵ شهریورماه فرصت دارند که نیاز خود را با تأییدیه مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی تطبیق دهند.

فراخوان جذب هیئت‌علمی از ۲۶ شهریورماه توسط مرکز جذب اعضای هیئت علمی آغاز و تا ۶ مهر ۹۸ ادامه خواهد داشت.

فرآیند رسیدگی در دانشگاه‌ها از ۱۳ مهرماه آغاز و تا ۱۳ دی‌ماه ادامه خواهد داشت. بررسی مرکز جذب و طرح پرونده ها در هیئت مرکزی جذب از ۱۴ دی‌ماه آغاز و تا ۲۹ بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت.

جزئیات جذب هیات علمی

در فراخوان جذب هیات علمی متقاضیان می‌توانند نسبت به انتخاب سه اولویت اقدام کنند. بر اساس اعلام مرکز جذب، به محض تأیید یکی از اولویت‌های انتخابی متقاضی از سوی هیئت مرکزی جذب اعضای هیئت علمی، ادامه فرآیند سایر اولویت‌های انتخاب شده متقاضی، در تمامی فراخوان‌ها راکد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری آنا، فراخوان جذب هیأت علمی دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم در از روزهای پایانی شهریورماه آغاز شد و مهرماه به پایان رسید.

براساس برنامه زمانی پیش‌بینی‌شده دانشگاه‌ها تا اوایل دی‌ماه فرصت داشتند تا بررسی‌های خود از پرونده‌های جذب را به هیأت مرکزی جذب ارسال کنند. طبق آخرین اطلاعاتی که رئیس مرکز جذب هیأت علمی در اختیار خبرگزاری آنا در آذر ۹۷ قرار داد ۳۰ دانشگاه فرآیند جذب را آغاز کرده‌ بودند.

بر این اساس دانشگاه‌های شهید چمران اهواز، شهید بهشتی، تربیت مدرس، هرمزگان، کردستان، تهران، خلیج فارس، یزد، ارومیه، بوعلی سینا همدان، ارومیه، اصفهان، ملایر، زنجان، صنعتی شریف، شاهرود، بین‌المللی امام خمینی(ره)، شهرکرد، گلستان، خواجه نصیرالدین طوسی، شهید مدنی آذربایجان، هنر، علوم و فنون مازندران، هنر اسلامی تبریز، بین‌المللی اهل بیت، مؤسسه آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی کوشیار، پژوهشگاه نیرو، مؤسسه آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی راغب، مؤسسه آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی نقش جهان و مؤسسه آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی اقبال لاهوری فرآیند جذب را آغاز کرده‌ بودند.

در آذر ۹۷، ۳۱ دانشگاه هنوز فرآیند جذب را آغاز نکرده‌ بودند و مرکز جذب اعلام کرد که اگر این روند تا یک‌ماه آینده ادامه داشته باشد مرکز جذب هیأت علمی اسامی این دانشگاه‌ها را منتشر خواهد کرد.

در اردیبهشت ماه ۹۸، مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم دانشگاه های دارای بهترین عملکرد در جذب هیأت علمی را معرفی کرد.

آمار ثبت نام جذب هیات علمی

در این فراخوان جذب ۱۲ هزار و ۴۰۸ نفر ثبت‌نام کردند که ۵۷ درصد مرد و ۴۳ درصد زن بودند. ۱۰ هزار و ۸۲۱ نفر دارای مدرک دکتری و یک هزار و ۵۸۴ نفر دارای مدرک کارشناسی ارشد بودند.

۳۲ هزار و ۷۲۳ اولویت توسط متقاضیان انتخاب شده بود.

سوالات متداول متقاضیان جذب هیات علمی

ثبت نام متقاضیان فراخوان جذب هیات علمی ۹۸ کی آغاز خواهد شد؟

ثبت نام متقاضیان جذب هیات علمی در سال ۹۸ از ۲۶ شهریورماه آغاز می شود.

ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی چگونه است؟

فرآیندهای جذب صرفاً از طریق سامانه جذب اعضای هیئت علمی صورت می‌گیرد.

همچنین ببینید

امکان جذب بیش از ۹ هزار عضو هیئت علمی در وزارتخانه‌های علوم و بهداشت

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور از اختصاص ۲۹۹۵ نفر مجوز به وزارت …

۸ دیدگاه

  1. سلام. تورو خدا شرط سنی بردارین. یعنی من که ارشدم ۳۸سالمه حق تدریسی هستم حق استخدامی ندارمممممم. این واقعا ظالمانس

  2. سلام جذب هیئت علمی ابان ۹۸ دانشگاه ازاد چه زمانی هست

  3. از کجا باید اقدام کنیم. من لینک پیدا نکردم
    با تشکر

  4. با سلام من در سامانه نور رضوی جهت جذب هیات علمی صفحه اولیه سایت مشخصاتم را وارد کردم ولی امکان ورود به سامانه راپیدا نمیکنم ایمیل بازیابی هم برای رمز مجدد می زنم ولی‌ اطلاعات رمز جدید در ایمیلم نیست. لطفا راهنمایی فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *