خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » مستثنی بودن استاد تمام‌ ها از قانون منع به‌ کارگیری بازنشستگان وزارت بهداشت

مستثنی بودن استاد تمام‌ ها از قانون منع به‌ کارگیری بازنشستگان وزارت بهداشت

رییس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت در خصوص تصویب قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در این وزارتخانه گفت: بر اساس آیین نامه استخدامی وزارت بهداشت، اعضای هیات علمی با مرتبه استاد تمام می‌توانند تا سن ۷۰ سالگی در دانشگاه تدریس کرده و یا در کادر اجرایی مشغول فعالیت باشند و فعالیت آنها منع قانونی ندارد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد...

دکترسید علی حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه براساس آیین نامه استخدامی وزارت بهداشت سن بازنشستگی اعضای هیات علمی با مرتبه استاد تمام ۷۰ سال است افزود: براساس اصلاحیه آیین نامه بازنشستگی ماده ۷۲ و ۷۵ که مصوب هیات امنای دانشگاه های علوم پزشکی به وجود آمده، استاد تمام می تواند تا سن ۷۰ سالگی در دانشگاه تدریس کنند و یا در کادر اجرایی مشغول به فعالیت باشند و این موضوع منع قانونی ندارد.

رییس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت تصریح کرد: براساس آیین‌نامه اداری و استخدامی وزارت بهداشت سن بازنشستگی برای اعضای هیات علمی با مرتبه دانشیاری ۶۷ سال و مرتبه استادیاری ۶۵ سال، تعیین شده است.

وی ادامه داد: اساتید ممتاز تا ۷۵ سالگی می‌توانند در دانشگاه‌ها تدریس کنند به شرط آنکه بعد از سن ۷۰ سالگی و بر اساس دستورالعمل مصوبات مشترک هیات امنای دانشگاه های علوم پزشکی کشور هر ساله توسط هیات امنای دانشگاه مورد تایید قرار بگیرند.

رییس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت بیان کرد: اساتید بازنشسته علوم پزشکی می‌توانند تا سقف تدریس ۱۰ واحد درسی(به طور حق التدریس) در طول ترم با دانشگاه‌ها همکاری داشته باشند.

دکتر حسینی در تشریح شرایط بازنشستگی اعضای اداری دانشگاه‌ها اظهار کرد: حداکثر خدمت برای کسانی که در پست‌های اجرایی مشغول فعالیت هستند ۳۰ سال تمام است و استاد تمام‌ها تا سن ۷۰ سالگی می‌توانند تدریس کنند. به عنوان مثال یک استاد تمام عضو هیات علمی که ریاست دانشگاه را نیز به عهده دارد می‌تواند تا ۷۰ سالگی خدمت کند و وزارت بهداشت هیچ گونه آیین‌نامه و یا دستورالعمل جداگانه‌ای در رابطه با بخش اجرایی ندارد و در چارچوب مقررات موجود عمل می‌کند.

همچنین ببینید

ضرورت بازنگری آئین نامه ارتقای اعضای هیات علمی

رئیس هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با توجه به گذشت زمان ضرورت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *