خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » ابلاغ آیین نامه استخدام هیأت علمی وزارت علوم
شرایط جذب هیات علمی چیست؟

ابلاغ آیین نامه استخدام هیأت علمی وزارت علوم

رئیس مرکز جذب وزارت علوم از بازنگری آیین نامه مقررات استخدامی توسط هیات امناء خبر داد و گفت: بر اساس آن، شرط سنی برای جذب هیأت علمی تغییر کرده و شانس بیشتری برای جذب جوانان به وجود آمد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

محمدرضا رضوان طلب در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به آیین نامه جدید مقررات استخدامی و شرط سنی برای جذب هیات علمی در دانشگاه ها گفت: در آیین نامه جدیدی که از طرف هیات امناء به مرکز جذب هیات علمی ابلاغ شده، سن جذب برای متقاضیان دکتری در گذشته  ۴۵ سال بوده  که اکنون بعد از بازنگری آیین نامه مقررات جدید استخدامی توسط هیات امنا، سن جذب برای دکتری ۴۰ سال و برای کارشناسی ارشد که قبلا ۳۵ سال بوده ۳۰ سال اختصاص داده شده است.

وی ادامه داد: این بازنگری به دلیل توصیه های دولت و مقام معظم رهبری در مورد اختصاص دادن فرصت های بیشتر به جوانان بوده است تا افرادی که سن کمتری داشته و تازه فارغ التحصیل شده اند، شانس بیشتری پیدا کنند.

رئیس مرکز جذب اساتید وزارت علوم افزود: از طرف دیگر افرادی که سن بیشتری دارند فرصت داشتند با ارائه مقالات علمی و پژوهشی امتیازات خود را از آنجا کسب کنند که تقریبا یک رقابت نزدیک تری بین آنها برقرار می شود.

وی افزود: متقاضیان جذب هیات علمی اگر مقصد خود را دانشگاه های غیردولتی عنوان کنند، شرط سنی ندارند چون وضعیت آنها استخدام نیست، آنها پیمانی بوده و تابع قانون اداره کار هستند.

همچنین ببینید

بررسی افزایش سهمیه جذب هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای

تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی و افزایش سهمیه جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای …

۵ دیدگاه

  1. جذب نیروی جوان برای دستگاههای اجرایی قابل توجیه هست تا در فرایندی پخته شوند.اما در امور علمی سن ملاک نیست هرچه عمر علمی بالاتر می رود پخته تر است

  2. جالب است افراد با سن کمتر شانس بیشتری برای استخدام داشته باشند! پس جذب برای ما که سن بیشتری داریم چه می شود؟ یعنی بهد از این همه سال و زحمت همه اش دود می شود می رود هوا ؟ مثل این که برعکس شده است!

    • دوست عزیز قبول کنید درس خوندن و مدرک گرفتن هم زمانی داره اگه همه ما پی در پی درسمون خونده باشیم در سی و چهار سالگی همه فارغ التحصیل دکترا هستیم پس سن خوبی را تخمین زدن اما فردی که در چهل سالگی تازه یادش میافته دکترا بگیره واقعا حق افرادی که جوانتر هستند و دکترا دارند ضایع کرده

  3. اگر شرط استخدام برای دکتری قبلا ۴۵ سال بوده پس چرا من و امسال من را بخاطر سن بالای ۴۰ سال به مصاحبه دعوت نکردند؟؟

  4. من از ۲۵ سالگی دارم مصاحبه می رم با یک رزومه خوب و الان ۲۹ سالم شد و هنوز هیچی که هیچی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *