خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » اعلام شرایط تدریس در دانشگاه علمی کاربردی
شرایط تدریس در دانشگاه علمی کاربردی

اعلام شرایط تدریس در دانشگاه علمی کاربردی

از سال ۹۶ مدرسان بدون کد مدرسی نمی‌توانند در دانشگاه علمی کاربردی تدریس کنند.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

در سال ۹۶ برای نخستین‌بار دانشگاه علمی کاربردی کد مدرسی را در چارچوب قانون هیات عالی جذب ارائه داد. متقاضیان تدریس در دانشگاه علمی کاربردی می‌توانند با شرکت در فراخوان‌های جذب مدرس این کد را دریافت کنند.

فراخوان جذب مدرس دانشگاه علمی کاربردی در سال ۱۴۰۰

پنجمین فراخوان جذب مدرس مراکز آموزش علمی کاربردی در سال ۱۴۰۰ آغاز شد.

به گزارش وب سایت هیات علمی بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، فراخوان دعوت به همکاری متقاضیان تدریس در مراکز آموزش غیردولتی تحت نظارت این دانشگاه در سال ۱۴۰۰ از دوشنبه ۱ شهریورماه سال جاری آغاز شده است.

بر این اساس متقاضیان واجد شرایط می توانند از اول تا ۱۵ شهریورماه سالجاری به مدت دو هفته با مراجعه به سامانه جامع جذب و مدرسان دانشگاه به آدرس http://jam.uast.ac.ir اقدامات لازم و مراحل ثبت نام را انجام دهند.

گفتنی است ملاک ثبت نام متقاضیان در این فراخوان، تکمیل فرم های سامانه، پرداخت وجه اولیه ثبت نام و اخذ کد رهگیری است.

لازم به ذکر است تقویم انجام و اتمام فرایند ثبت نام در هر استان بر اساس نیازسنجی انجام شده و تعداد متقاضیان متفاوت بوده است. بنابراین روسای واحدهای استانی می بایست ترتیبی اتخاذ کنند تا با تنظیم تقویمی متناسب با شاخص های اعلام شده نسبت به اجرای به موقع فرایند ثبت نام، اقدام لازم انجام دهند.

فراخوان جذب مدرس دانشگاه علمی کاربردی

ملاک ثبت‌نام متقاضیان در فراخوان تکمیل فرم‌های سامانه، پرداخت وجه اولیه ثبت‌نام و اخذ کد رهگیری از سامانه جامع جذب و مدرسان می‌باشد.

بدیهی است ثبت‌نام در سامانه هیچگونه حقی را برای بکارگیری به صورت حق‌التدریس برای متقاضیان ایجاد نمی‌کند بلکه پس از طی شدن فرآیند جذب و تأیید نهایی صلاحیت علمی و عمومی متقاضیان توسط هیأت اجرایی جذب دانشگاه، کد مدرسی به عنوان مجوز تدریس در مراکز آموزش علمی کاربردی غیردولتی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی صادر می‌گردد.

پس از دریافت کد مدرسی، تدریس مدرس مستلزم پذیرش و اعلام نیاز مراکز آموزش علمی کاربردی است و دانشگاه هیچگونه تعهدی در این خصوص ندارد.

شرایط پذیرش مدرس دانشگاه علمی کاربردی

شرایط عمومی به شرح زیر است:

الف – اعتقاد به مبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی و قانون اساسی

ب- تدین به یکی از ادیان رسمی مصرح در قانون اساسی

ج- تعهد و اعتقاد به انقلاب اسلامی، ولایت فقیه و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

د- داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران

هـ- نداشتن سابقه کیفری و عدم محرومیت از تمام یا بعضی از حقوق اجتماعی که مستلزم محرومیت از تدریس باشد.

و- عدم اعتیاد به مواد مخدر و روانگردان

ز- عدم اشتهار به فسق و عمل به مناهی اخلاقی و اعمال و رفتار خلاف حیثیت و شرافت و شئون شغلی

ح- اتمام خدمت وظیفه عمومی یا داشتن معافیت قانونی (تا تاریخ اعلام فراخوان ۰۱/۰۶/۱۴۰۰)

ط – تقوای دینی و التزام عملی به احکام اسلام (انجام واجبات و پرهیز از محرمات).

ی- عدم وابستگی به احزاب وابسته به رژیم گذشته، فراماسونری و عضویت در ساواک، عدم هواداری و عضویت در گروهک‌های معاند و الحادی، عدم عضویت در احزاب و سازمان‌ها و فرقه‌های وابسته به بیگانه و نداشتن سابقه تبلیغ موثر به نفع دولت‌های بیگانه یا مکاتب ضد اسلامی

ک – تایید صلاحیت‌های علمی و عمومی داوطلبان در هیات‌های اجرایی جذب دانشگاه‌ها و هیات‌های مرکزی جذب وزارت متبوع طبق مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی.

تبصره ۱: اقلیت‌های دینی رسمی مندرج در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، از بند (ج) مستثنی بوده ولی باید عملا متدین به ادیان خود باشند و در جامعه اسلامی در مقام تجاهر به فسق بر نیایند.

شرایط اختصاصی به شرح ذیل است:

– دارا بودن شرایط سنی حداقل ۲۸ و حداکثر ۶۵ سال تا تاریخ فراخوان، متولدین بعد از ۱۳۴۵/۰۶/۰۱ و قبل از ۱۳۷۲/۰۶/۰۱ مجاز به شرکت در این فراخوان می‌باشند.

– جذب مدرس صرفاً به صورت بومی می‌باشد و متقاضی صرفاً مجاز به شرکت در استان محل سکونت خود با ارائه مدارک مثبته خواهد بود..

– متقاضیان حق‌التدریس در دانشگاه جامع علمی کاربردی علاوه بر دارا بودن شرایط کلی و عمومی می‌بایست واجد شرایط اختصاصی زیر نیز باشند:

– دارا بودن مدرک دکتری یا کارشناسی ارشد مرتبط

* شایان ذکر است گواهی آزمون جامع، صورتجلسه دفاع و لغو معافیت تحصیلی (برادران) به عنوان آخرین مدرک تحصیلی محسوب نمی‌گردد و قابل ارزیابی نمی‌باشد.

– حداقل معدل برای دوره کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای و دکتری تخصصی ۱۵/۵۰ می‌باشد. در سایر موارد معدل‌های A و B و معدل های ۴و ۳ قابل قبول می‌باشد. در صورت عدم ثبت معدل در آخرین مدرک تحصیلی ارایه شده، ریزنمرات معتبر (ممهمور به مهر دانشگاه محل تحصیل) آن مقطع الزامی می‌باشد.

– دارندگان مدرک کمتر از کارشناسی ارشد با مدارک معادل مجاز به ثبت‌نام نبوده و پرونده این قبیل افراد بررسی نمی‌شود.

– دارندگان مدارک دوره‌های تحصیلی الکترونیکی، غیر حضوری، نیمه حضوری یا مجازی، مجاز به ثبت‌نام نموده و پرونده این قبیل افراد بررسی نمی‌شود.

نحوه ثبت‌نام و توصیه‌ها

١- متقاضیان واجد شرایط عمومی و اختصاصی از تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ لغایت ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ با مراجعه به سامانه جامع جذب و مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی و اطلاع از عناوین دروس مورد نیاز مراکز آموزشی استان محل سکونت، به آدرس http://jam/uasi.ac.ir می‌توانند نسبت به ثبت تقاضای تدریس، اقدام نمایند.

٢- هزینه ثبت‌نام و بررسی اولیه پرونده تمامی متقاضیان مبلغ ۵۰۰.۰۰۰ ریال می‌باشد. هر یک از متقاضیان باید پس از احراز شرایط اولیه، مبلغ ۱۰۰۰٫۰۰۰ ریال بابت هزینه بررسی پرونده و طی فرآیند جذب ( مرحله دوم) پرداخت نماید.

تبصره: افرادی که در دو گروه “آموزشی” و “معارف ” شرکت می‌نمایند ملزم به پرداخت مبلغ ثبت‌نام اولیه در هر دو گروه می‌باشند.

توضیحات، توصیه ها و مراحل ثبت‌نام

١- توصیه می‌شود متقاضیان قبل از ثبت‌نام نسبت به مطالعه دقیق شرایط فراخوان در سامانه و آماده نمودن فایل الکترونیکی کارت ملی، صفحات شناسنامه، مدرک تحصیلی در مقطع آخر، ریز نمرات معتبر، کارت پایان خدمت و یا معافیت (مخصوص آقایان) اقدام کنند.

تبصره ۲: پیوست شماره یک با عنوان ” راهنمای تشکیل پرونده الکترونیکی” را مطالعه کنید.

۲- متقاضیان تدریس پیش از انتخاب گروه درس آموزشی خود، از بین گروه درس های مندرج در فراخوان، می بایست نسبت به مطالعه سر فصل دروس برنامه‌های درسی علمی کاربردی ذیربط و تطبیق شرایط مجاز برای مدرس آن درس با مدارک تحصیلی خود، اطمینان حاصل نمایند. برای اطلاع از سرفصل دروس، به پرتال رسمی دانشگاه جامع علمی کاربردی، به آدرس https://www.uast.ac.ir (منوی آموزش- سرفصل برنامه‌های مصوب) مراجعه کنند.

٣- ثبت درخواست در سامانه ثبت‌نام، به آدرس http://jam.uast.ac.ir در یکی از گروه درس‌های اعلام شده و پرداخت هزینه ثبت‌نام اولیه و دریافت کد رهگیری.

۴- متقاضیان پس از پایان مهلت ثبت‌نام می‌توانند جهت اطلاع و پیگیری از وضعیت بررسی اولیه پرونده خود، به سامانه جامع جذب و مدرسان به آدرس https://jam.uast.ac.ir مراجعه و در صورت مشاهده وضعیت احراز شرایط اولیه، نسبت به بارگذاری مدارک و مستندات تکمیلی و واریز وجه مرحله دوم در سامانه مذکور اقدام نمایند.

۵- در مرحله دوم، اسکن و بارگذاری تصاویر تمامی مدارک و مستندات مورد نیاز اعلام شده در سامانه، برای ثبت درخواست الکترونیکی، ضروری است. فقط مدارک بارگذاری شده در سامانه در روز مصاحبه ارزیابی خواهد شد. در روز مصاحبه متقاضی باید اصل مدارک و مستندات بارگذاری شده را به صورت فیزیکی و در قالب کلیر بوک مطابق با جدول پیوست شماره دو، ارائه نماید.

۶- هرگونه مغایرت اطلاعات وارد شده با مستندات ارائه شده، منجر به لغو درخواست متقاضی در هر مرحله از بررسی خواهد شد.

۷- شرکت در مصاحبه علمی کارگروه‌های تخصصی در زمان مقرر اعلام شده از سوی دانشگاه الزامی است. بدیهی است عدم شرکت متقاضی در زمان تعیین شده به منزله انصراف تلقی و پرونده وی از دستور کار خارج خواهد شد و هیچگونه اعتراضی در این خصوص مورد پذیرش نخواهد بود.

۸- برای افرادی که در شرایط برابر و مساوی در بررسی‌ها قرار گیرند، اولویت جذب و بکارگیری با متقاضی بومی همان استان خواهد بود.

۹- متقاضیان ملزم به پیگیری و اخذ اطلاعات لازم (از قبیل نیاز به ویرایش مستندات بارگذاری شده، زمان مصاحبه و سایر موارد) در خصوص فرآیند بررسی پرونده و نتایج هر مرحله، از طریق سامانه جامع جذب و مدرسان می‌باشند.

۱۰- متقاضی پس از اعلام رای نهایی هیات اجرایی جذب دانشگاه مبنی بر عدم احراز صلاحیت شرایط همکاری می‌تواند برای یک بار تقاضای تجدیدنظر خود را از طریق سامانه و براساس فرآیند تعریف شده مندرج در سامانه ثبت کند. نتایج تجدید نظر پس از انجام تشریفات قانونی و الزامات حقوقی از طرف دانشگاه در بازه زمانی تعیین شده اعلام خواهد شد.

۱۱- مدارک ناقص به هیچ عنوان قابل بررسی نبوده و هیچ مدرکی پس از بازه زمانی تعیین شده ثبت‌نام، قابل پذیرش نمی‌باشد.

۱۲- پذیرفته‌شدگان قبل از اخذ مجوز به تدریس موظف به شرکت در کارگاه آموزشی دوره تربیت مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی مختص متقاضیانی که صلاحیت علمی و عمومی آنها در مراحل قبل، به تایید مراجع مربوطه، رسیده باشد)، می‌باشند.

راهنمای تشکیل پرونده الکترونیکی

متقاضیان محترم واجد شرایط در مرحله دوم می‌بایست مدارک و مستندات خود را مطابق با ردیف‌های جدول ذیل در سامانه بارگذاری نمایند.

در روز مصاحبه نیز اصل مدارک بارگذاری شده در سامانه را به ترتیب ذیل در قالب یک مجلد(کلیربوک) آماده و ارائه نمایند.

تأکید می‌شود صرفاً اصل مدارک برای روز مصاحبه و به ترتیب ذیل ارائه شود. در هر بخش نیز ترتیب مدارک مطابق مدارک بارگذاری شده در سامانه باشد.

۱-۱ مدارک شناسایی
۲-۱ سوابق تحصیلی(اصل مدارک تحصیلی ارائه شود. در صورت ارائه دانشنامه، ارائه مدرکی که معدل اعلامی را تایید نماید، الزامی است).
۱-۲ سوابق تدریس دانشگاهی
۱-۳ سوابق تدریس غیردانشگاهی
۲-۳ تدوین برنامه‌های درسی و دستورالعمل‌ها و استانداردها(اصل محتوای تهیه شده نیز برای روز مصاحبه ارائه شود)
۳-۳ طراحی بسته‌های آموزشی(اصل بسته آموزشی نیز برای روز مصاحبه ارائه شود).
۴-۳ تسلط به زبان‌های رایج در مجامع علمی(اصل کارنامه ارائه شود)
۵-۳ چاپ مقالات در مجلات علمی(متن کامل مقالات برای روز مصاحبه ارائه شود)
۱-۴ ارائه یا چاپ مقالات در کنگره‌ها(متن کامل مقالات برای روز مصاحبه ارائه شود).
۲-۴ تألیف و ترجمه کتاب(صفحه شناسنامه کتاب در کلیربوک قرار داده شود. اصل کتاب نیز برای روز مصاحبه ارائه شود).
۳-۴ مجری یا همکاری در پروژه‌های پژوهشی(علاوه بر اصل گواهی انجام طرح، گزارش طرح نیز ارائه شود).
۴-۴ عضویت در هیأت تحریریه یا داوری مقالات
۵-۴ افتخارات علمی

مدارک لازم برای بارگذاری در سامانه جامع جذب و مدرسان در مرحله دوم

۴-۶ فعالیت‌های فناوری
۱-۵ سوابق شغلی (حکم‌ها و قراردادها به همراه سوابق بیمه‌ای که مهر کارگزاری بیمه را داشته باشد، ارائه نمایید).
۲-۵ مهارت‌های فنی
۳-۵ طرح کارآفرینی
۴-۵ ایجاد کسب و کار
۵-۵ راه‌اندازی فعالیت‌های آموزشی
۶-۵ گواهی علمی و شرکت در کارگاه‌های تخصصی
۷-۵ برگزاری کارگاه‌های آموزشی
۱-۶ سوابق تجربی و مهارتی مرتبط
۲-۶ آشنایی با نظام مهارتی علمی کاربردی

رشته های فراخوان جذب مدرس دانشگاه علمی کاربردی در سال ۱۴۰۰

فهرست رشته‌هایی که دارای جذب مدرس در فراخوان سال ۱۴۰۰ است به همراه ظرفیت پذیرش، از طریق لینک زیر قابل مشاهده است:

دریافت جدول ظرفیت پذیرش

همچنین ببینید

استفاده از ظرفیت اعضای هیات علمی بهترین مسیر ارتباط صنعت و دانشگاه

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: یکی از بهترین مسیر‌های ارتباط بین دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، پارک‌های …

۳۷ دیدگاه

 1. سلام
  ببخشیدبنده سال۱۳۹۴کدمدرسی دریافت نموده وازهمان سال تاپایان سال تحصیلی۱۳۹۸به تدریس اشتغال داشته متاسفانه بعدازآن کدمارولغونموده آیاباهمان کدقبلی می توانم مجددابهامرتدریس مشغول شوم.
  ازپاخ شماسپاسگزارم

 2. پرویز جعفری بریس

  با سلام
  اینجانب در فراخوان امسال دانشگاه علمی کاربردی در خصوص جذب مدرس ثبت نام کردم با وجود اینکه در تمام مراحل ثبت نام داشتن تمامی شرایط و مدارک ان بودم بنده دارای کارشناس ارشد حقوق در رشته حقوق جزا می باشم سابقه تدریس در دانشگاه پیام نور معدل بالای ۱۷ نویسنده کتاب سابقه چندین ساله در دانشگاهها سابقه حقوقی در سازمان شهرداریها و دهیاری ها سابقه مشاور حقوقی و.داشتن ببمه تامین اجتماعی و نهایتا نتیجه آن عدم پذیرش اینجانب می باشد می باشد در حال حاضر راهنمایی و مساعدت ممنون

 3. سلام من میخوام در دانشگاه علمی،کاربردی بعنوان مدرس ثبت نام کنم کی مجدد میتوانم این کار انجام بدهم لطفاً راهنمایی فرمایید.

  • با سلام و احترام
   آیا امکان ویرایش اطلاعات در فراخوان جدید سال ۱۴۰۰ بعد از ثبت نهایی و پرداخت هزینه ثبت نام اولیه وجود دارد؟

 4. فیروز رئیسی گهروئی

  سلام
  آیا مدرسین که قبلاً کد مدرسی گرفته اند دوباره می توانند تدریس در دانشگاه علمی کاربردی را شروع کنند؟

 5. فیروز رئیسی گهروئی

  سلام
  آیا مدرسین که قبلاً کد مدرسی گرفته اند دوباره می توانند تدریس در دانشگاه علمی کاربردی را شروع کنند؟

 6. سلام چطور کد مدرسی بگیرم کی باید اقدام کنم؟

 7. سلام اگر امکان دارد مهلت ثبت نام مدرس حق التدریس در دانشگاه علمی کاربردی استان خوزستان را تمدید کنید اصلا این موضوع و خبر را متوجه نشدم

  با تشکر

 8. سلام اگر امکانش هست مهلت ثبت نام مدرس حق التدریس در دانشگاه علمی کاربردی استان کرمانشاه را تمدید کنید من دیر مطلع شدم.سپاس.

 9. سلام … علمی کاربردی به صورت حقوق ماهانه داره جذب میکنه؟

 10. سلام دوستان اطلاع دارین نتایج فراخوان جذب حق التدریس کی اعلام میشود

 11. سلام روزتون بخیر کافی نت برای من اشتباهی فامیلیمو تایپ کرده چطوری میتونم اصلاح اطلاعات کنم؟

 12. سید صدراله بی باک

  بنده ثبت نام کرده ام ، لیکن رمز عبور ارسال نشده .

 13. سلام من ارشد بازرگانی بین الملل دارم از کجا باید بفهمم این رشته رو نیاز دارن یانه؟جایی رشته های مورد نیاز رو نزده

 14. سلام
  سایت همچنان بسته است چیکار باید کرد؟

  • فیروز رئیسی گهروئی

   سلام
   آیا مدرسین که قبلاً کد مدرسی گرفته اند دوباره می توانند تدریس در دانشگاه علمی کاربردی را شروع کنند؟

 15. سلام . ببخشید چطور باید ثبت نام کنم. سایت بسته است

 16. سلام ببخشید چطور میشه اطلاعات رو ویرایش کرد؟

 17. باسلام .سایت ثبت نام برای تدریس کی باز میشه

 18. سلام تاریخ ثبت نام برای کد مدرسی را اعلام میکنید ممنون

 19. میشه یکی به من بگه چطوری یه دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد توی دانشگاه تهران پردیس قم در حال تدریس هست؟؟؟

  • تونسته تدریس میکنه، تو هم میتونی برو تدریس کن

  • سلام
   معرف دارن
   من هم به دانشگاه آزاد و واحدهاش و میام نور و جامع علمی کاربردی رفتم
   علنا بهم گفتن معرف شما کیست.
   اونایی که بهتون میگن شما هم میتونید برید تدریس کنید. منظورشون معرف داشتن هست اصلا ربطی به سابقه و نمره و…نداره.
   اکثر همسران استادهای ما در دانشگاههای مختلف تدریس میکنن با وجود رزومه ضعیف.

 20. عذرا عبدالرحیمی

  سلام
  من قبلا پذیرش شدم و کد مدرسی و دسترسی مدرسی دارم دارای مدرک دکتری در رشته مدیریت آموزشی هستم به کجا مراجعه کنم
  عبدالرحیمی. تهران

 21. سلام من قبلا ثبت نام کردم اما کد مدرسی بهم ندادن. چطور و از کجا پیگیری کنم؟

 22. از چه تاریخی میشه ثبت نام کرد؟ الان که سامانه بسته است

 23. سامانه سجاد که اصلا نمیشه ثبت نام کرد

  • سلام اینجانب ناهید علیون هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مامایی از دانشگاه علوم پزشکی گیلان هستم و مایل به تدریس در مراکز دانشگاه علمی کاربردی هستم.

 24. سامانه سجاد قسمت ثبت نام نداره
  چاره چیست؟

 25. سلام از چه سایتی باید کد مدرسی گرفت؟ من هر چه تلاش کردم موفق نشدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *