خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » اولویت جذب اعضای هیأت علمی در دانشگاه‌های دولتی و غیرانتفاعی

اولویت جذب اعضای هیأت علمی در دانشگاه‌های دولتی و غیرانتفاعی

رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم گفت: برنامه جذب به ویژه برای دانشگاه‌های دولتی و غیرانتفاعی تغییر نمی کند و با توجه به ازدیاد فارغ التحصیلان دکتری، اولویت جذب با آنها خواهد بود.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد...

به گزارش خبرگزاری مهر، پانزدهمین نشست مسئولان دفاتر تحقیق استانی سراسر کشور با حضور حجت الاسلام محمدرضا رضوان طلب رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، در دانشگاه ایلام برگزار شد.

حجت الاسلام رضوان طلب درجمع مسئولان دفاتر تحقیق استانی سراسر کشور به فراخوان مربوط به بورسیه ها در اردیبهشت ماه هر سال اشاره کرد و گفت: ثبت نام متقاضیان (دانشجویان دکتری) برای جذب به صورت بورسیه به تعداد سهمیه داده شده در اردیبهشت ۹۵ به زودی اعلام می شود.

وی افزود: درحال حاضر دانشگاه‌ها مشغول اعلام نیازهای خود به مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم هستند.

رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: بعد از اعلام نیاز دانشگاه‌ها، اداره کل بورس سازمان امور دانشجویان و مرکز نظارت آموزش عالی نیازهای اعلام شده را بررسی و بعد از طی فرایندی، آنها را منطبق با قوانین، مقررات و نیازهای موجود، اصلاح کرده و نیازهای اصلی را مشخص می کنند.

وی به نسبت دانشجو به استاد در کشور اشاره کرد و گفت: این نسبت هم اکنون ۱به ۲۴ است که باید برای رسیدن به ایده‌آل آن که ۱ به ۱۳ در سطح بین المللی است تلاش کنیم و تا رسیدن به این نسبت همواره نیازمند به جذب هیات علمی هستیم.

رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در ادامه تصریح کرد: برنامه جذب خصوصا برای دانشگاه های دولتی و غیرانتفاعی تغییر نمی کند و با توجه به ازدیاد فارغ التحصیلان دکتری، اولویت جذب با آنها خواهد بود.

وی با اشاره به وظیفه خطیر مرکز جذب وزارت علوم و با بیان اینکه باید امانتی را که بر عهده ما سپرده شده است، با بی طرفی کامل حفظ کنیم، افزود: ما به هیچ جناحی وابسته نیستیم و تنها جهت گیری ما جهت گیری اصولی و اعتقادی است.

رضوان طلب با بیان این که بدون کنترل و نظارت دائمی ممکن است دچار لغزش و خطا شویم، گفت: مسئولان دفاتر تحقیق باید همواره کنترل تصادفی و نمونه ای داشته باشند و در جذب اعضا تنها نگاه سلبی صرف مفید نخواهد بود.

همچنین ببینید

آخرین وضعیت اختصاص کدهای استخدامی اعضای هیات علمی

معاون اداری مالی وزارت علوم گفت: مجوز اختصاص کدهای استخدامی اعضای هیات علمی توسط سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *