خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » کاهش زمان تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی به ۴ ماه

کاهش زمان تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی به ۴ ماه

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از کاهش زمان تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی به ۴ ماه خبر داد و گفت: ۸۰ درصد اصلاحات شیوه نامه ارتقای اعضای هیات علمی انجام شده است و پس از تایید نهایی اجرایی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر عباس سروش ، تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر را ۵۰۵ نفر ذکر کرد و افزود: از این تعداد ۱۳۳ نفر پیمانی، ۷۷ نفر رسمی آزمایشی و ۲۹۵ نفر رسمی قطعی هستند.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

وی با اشاره به مشکلات موجود در زمینه ارتقا اعضای هیات علمی، خاطر نشان کرد: کم بودن انعطاف شیوع اجرایی کردن آیین نامه در دانشگاه، روند طولانی مدت انجام فرآیند اداری ارتقا و تبدیل وضعیت، عدم وجود دفتر مستقل، سردرگمی اعضای هیات علمی در خصوص آیین نامه های موجود و کاهش انگیزه و بازدهی برخی از اعضای هیات علمی از جمله مشکلات موجود در زمینه ارتقا و تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی است.

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از تلاش برای کاهش زمان تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی خبر داد و اضافه کرد: با برنامه ریزی های انجام شده در صورتی که اعضای هیات علمی شرایط لازم را داشته باشند و فرم ها و مستندات خود را به دفاتر دانشکده ها تحویل داده باشند فرآیند تبدیل وضعیت به ۴ ماه کاهش یافته است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده است در زمینه اصلاحات شیوه نامه ارتقای اعضای هیات علمی گفت: ۸۰ درصد این اصلاحات انجام شده است و در صورت نهایی شدن آن پس از ابلاغ قابل اجرا خواهد بود.

سروش با بیان اینکه برای شفاف سازی سایت دبیرخانه هیات ممیزه راه اندازی شده است، یادآور شد:برای پویایی اعضای هیات علمی معیارهایی چون استاد ممتاز، استاد سرآمد و استاد نمونه در نظر گرفته شده است.

همچنین ببینید

تصویب شیوه نامه «دوره مشاهده گری» همکاری اعضای هیات علمی دانشگاه علوم توانبخشی

شیوه نامه «دوره مشاهده گری» با هدف همگرایی دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *