کانال تلگرم اخبار هیات علمی

وزارت علوم به دنبال برطرف کردن مشکل دانشجویان بورسیه

معاون آموزشی وزارت علوم با اشاره به پیگیری وضعیت دانشجویان بورسیه گفت: اولویت تعیین صلاحیت این دانشجویان با وزارت علوم است.

مجتبی شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزارت علوم، در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ عنوان کرد: وظیفه سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در حوزه دانشجویان بورسیه به پایان رسیده  و اکنون این وظیفه به وزارت علوم واگذار شده است.

وی ادامه داد: در کمیسیونی که  در خصوص دانشجویان بورسیه برگزار شد، به روسای دانشگاه‌ها اعلام کردیم که بعضی از این دانشجویان را بپذیرند ولی در شرایط فعلی مشکل برخی دانشحویان بورسیه حل شده و در حال جایابی بقیه هستیم.

معاون آموزشی وزارت علوم اظهار کرد: در ابتدا مشکل دانشجویان بورسیه را سعی می کنیم در همان دانشگاهی که تعیین محل خدمت شده اند مورد بررسی قرار دهیم اما اگر شرایط به گونه ای دیگر باشد که نیاز دانشگاه ها تغییر کرده باشد این موضوع در کمیته ای در معاونت آموزشی بررسی می شود.

شریعتی نیاسر در خصوص صلاحیت این دانشجویان گفت: فرض براین است که این دانشجویان مشکل ندارند و اکرمشکل داشته باشند نمی توانیم آنها را جایابی کنیم اما اولویت اصلی در تعیین صلاحیت این دانشجویان با وزارت علوم است.

وی یادآورشد: از سوی مرکزهیئت علمی با مسئولان دانشگاه‌های مذکور صحبت می شود تا دلیل نیاز نداشتن آنها محرز شود، سپس آنها به دانشگاه‌های دیگر معرفی می شوند اگر هم از سوی این مراکز جوابی دریافت نشود، لغو تعهد خواهند شد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “وزارت علوم به دنبال برطرف کردن مشکل دانشجویان بورسیه”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *