کانال تلگرم اخبار هیات علمی

پیش بینی وزارت علوم برای جذب هیات علمی تا سال ۹۵

رئیس مرکز جذب وزارت علوم گفت: پیش بینی ما تا سال ۹۵ برای جذب هیات علمی این است که در هر فراخوان ۲ هزار و ۵۰۰ عضو هیات علمی جذب شود.

حجت الاسلام محمد رضا رضوان طلب در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: اگر این ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در فراخوان هایی که برگزار می شود به تعداد اعضای هیات علمی موجود اضافه شوند، نسبت منحنی استاد به دانشجو به شرایط مورد قبول می رسد.

رئیس مرکز جذب وزارت علوم افزود: شاید نتیجه گیری کنید که در فراخوان های بعد از سال ۹۵دیگر نیاز به جذب هیات علمی نمی شود، ولی اینگونه نیست، هرساله تعدادی از اعضای هیات علمی بازنشسته می‌شوند و تعدادی رشته جدید ایجاد می شود که نیاز به عضو هیات علمی دارند. در مرحله بعد جذب عضو هیات علمی وارد نرم معمولی خود شده و به تعدادی که عضو هیات علمی خارج می شود عضو هیات علمی جدید اضافه می شود.

دکتر محسن ضرغام – معاون مرکز جذب وزارت علوم در پاسخ به سوالی مبنی بر لزوم عهدنامه اخلاقی در سامانه جذب اعضای هیات علمی کشور گفت: این موضوع در حد یک پیشنهاد بود که در مراسم رونمایی از سامانه جدید مرکز جذب توسط دکتر محمد سعید تسلیمی قائم مقام وزیر علوم مطرح شد.

وی ادامه داد: قائم مقام وزیر علوم مطرح کردند که با ایجاد عهدنامه اخلاقی در این سامانه، اعضای هیات علمی برای تضمین رشد علمی در دانشگاه ها، کار خود را با اعتقاد آغاز خواهند کرد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

4 دیدگاه در “پیش بینی وزارت علوم برای جذب هیات علمی تا سال ۹۵”

 1. زهرا گفت:

  خب این چه کاریه این همه امسال میگیرید با این حساب من که الان سال دوم دکتری هستم تا بیاد تموم کنم دیگه دانشگاه ها هیات علمی نمیخوان. الان هم که میگن باید تموم کرده باشی تا هیات علمی بشی. پس ما باید چکار کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. مریم گفت:

  نظر شخصی منم اینه که جذب دکترا معقول و منطقی باشه.و هر کس که واقعا لیاقتش رو داره بتونه از دکترا قبول بشه.در اینصورت انگیزه افراد برتر برای ادامه تحصیل بیشتر میشه چون امیدوار میشه که لعد از فارغالتحصیلی میتوته جذب بشه.روشهای انتخاب دانشجوی دکترا حتما باید با آزمون و سنحیده برگزار بشه.چوم مقطع دکترا از دیگر مقاطع متفاوت تر و با ارزش تره

 3. من گفت:

  یعنی تا سال ۹۵ دو هزار و پانصد نفر میگیرن از سال ۹۵ به بعد باید به امید ایجاد رشته جدید و بازنشستگی اساتید نشست؟
  واقعا نمیدونم باید چی گفت.

 4. ehsan گفت:

  اگر تا سال ۹۵ جذب هیات علمی دارید چرا همین امسال ۱۱ هزار نفر ورودی دکترای سراسری فقط از طریق آزمون داشتید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مدرک دکترا بدون هیات علمی شدن ارزشی ندارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.