خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » امکان تبدیل وضعیت دکتر معلمان حائز شرایط به هیئت علمی

امکان تبدیل وضعیت دکتر معلمان حائز شرایط به هیئت علمی

وزیر علوم با اشاره به اینکه به دانشگاه فرهنگیان طی ۱۰ سال گذشته ۳۳۶ مجوز فراخوان جذب هیئت علمی داده شده بود گفت: در دوره جدید ۵۰۰ مجوز جذب هیئت علمی به این دانشگاه داده شده و با توافق امروز، دکتر معلمانی که حائز شرایط باشند می‌توانند به عنوان هیئت علمی تبدیل وضعیت شوند.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش ایسنا، محمدعلی زلفی گل در سومین روز از سی و ششمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است با بیان اینکه اگر امروز دانشمندان، پزشکان و مهندسان ما توانستند تجهیزات و وسایل لازم را برای درمان و ساخت واکسن کرونا فراهم و سلامت ملت را تضمین کنند این دانشمندان دستپخت شما و شاگردان شما هستند گفت: باید به جامعه فرهیخته وزارتخانه های متولی علم و آموزش دستمریزاد گفت.

وی افزود: هرگونه هزینه کردن برای آموزش و فناوری و پژوهش بهترین نوع سرمایه گذاری است.

وی افزود: اگر طوری عمل کردیم که آرزوی نخبگان این شد که معلم شوند آنگاه می‌توان گفت کشور روی ریل صحیحش حرکت می‌کند. دانشگاه فرهنگیان بخشی از نخبگان را جذب میکند و این جای خوشحالی دارد. معلمی علاوه بر ذوق و شوق و عشق، یک تخصص هم هست و اگر این را باور داشته باشیم دانشگاه‌ فرهنگیان را قدر میدانیم و بر صدر می نشانیم.

زلفی گل با اشاره به اینکه دانشگاه فرهنگیان اقدامات خوبی انجام داده و ما در وزارت علوم، دانشگاه فرهنگیان و آموزش و پرورش را بنیان و اساس آموزش و پژوهش می‌دانیم و از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد گفت: بنده خودم ۱۱ سال در خدمت آموزش و پرورش بودم و معتقدم آموزش و پرورش قوی، یک آموزش عالی قوی را شکل خواهد داد.

وی ادامه داد: به دانشگاه فرهنگیان طی ۱۰ سال گذشته ۳۳۶ مجوز و فراخوان جذب هیئت علمی داده شده بود که در دوره جدید ۵۰۰ مجور جذب هیئت علمی داده شده و با توافق امروز، دکتر معلمانی که حائز شرایط باشند می‌توانند به عنوان هیئت علمی تبدیل وضعیت شوند. جذب نخبگان در دانشگاه فرهنگیان در دستورکار است و افتخار می‌کنیم تلاش کنیم تا آموزش و پرورش ما قدرتمندتر شود.

وزیر علوم با بیان اینکه درخواست می‌کنم شما مدیران آموزش و پرورش باور کنید تغییر اقلیم هایی در کشور صورت پذیرفته است گفت: کم آبی و خشکسالی در برخی مناطق رخ داده اما با علم. میتوان تغییر اقلیم طبیعی را نیز مطابق میلمان تنظیم کنیم. باید تغییر اقلیم طبیعی و تغییر اقلیم فرهنگی، اقتصادی و به ویژه آموزش و پژوهش و فناوری را مطابق میل خودمان رقم بزنیم تا مشکلات برطرف شوند.

وی افزود: جامعه فرهنگی ما مرجع موجهی در میان مردم است و خوشبختانه خانواده ها، آموزش را بخشی از سبد هزینه خود قرار می‌دهند. ما باید برنامه ریزی کنیم تا از اعتماد و فرهنگ حاکم بر جامعه نهایت استفاده را ببریم. با نوع نگاهی که در دولت سیزدهم به آموزش و پرورش وجود دارد شرایطی رقم خورده است که خوشبین و امیدوار هستیم وزارتخانه های متولی علم و آموزش و پژوهش ازجایگاه موثرتری برخوردار و سهم آنها از بودجه عمومی کشور افزایش یابد.

وزیر علوم اضافه کرد: رمز موفقیت کشور ما در دوران دفاع مقدس، وحدت بود. وحدت عامل پیروزی است و اگر آرزو داریم کشورمان در حوزه علم و فناوری مرجعیت بین المللی بیابد (که البته پیدا کرده است و رتبه اول علمی در منطقه را داریم)، باید وزارتخانه های متولی آموزش و پژوهش در یک تیم باشند و تعامل و تکامل هم افزا داشته باشند.

همچنین ببینید

لزوم تغییر نگرش در جذب هیات علمی

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور گفت: اگر قرار است به سمت …

۹ دیدگاه

 1. این ضلللمه کو در جذب دکتر معلمها محل تحصیلشون امتیاز داشته باشه . باید نوع تدریس و مقالات و… امتیاز داشته باشه و معلمان زیر ۱۵ سال رو بگیرن که بتونن ۳۰ سال براشون کار کنن

 2. سلام بیایید به مثابه دانشگاههای دیگر از معلمان فوق لیسانس دانشگاهها برتر من الجمله دولتی معیار پذیرش هیت علمی قرار دهید.

 3. مدرک دکتری برای معلمان زیاده در همه روال دانشگاه دولتی منصفانه عمل نموده و فوق لیسانس را مورد پذیرش هست علمی قرارداده اند حالا برای معلم با این وضعیت اسفناک چرا باید سدی محکم و نشدنی ساخت متاسفم برای وضع اینجور قانونی

 4. مدرک دکتری برای معلمان زیاده در همه روال دانشگاه دولتی منصفانه عمل نموده و فوق لیسانس را مورد پذیرش هست علمی قرارداده اند حالا برای معلم با این وضعیت اسفناک چرا باید سدی محکم و نشدنی ساخت متاسفم برای وضع اینجور قانونی

 5. سلام وقت بخیر
  معلم باشیم
  فرزند جانباز ۲۵هستیم میتونیم هیات علمی بشم؟

 6. این حق یه معلم هست که سالها در مناطق محروم تدریس کرده است و حالا دکترا گرفته بعنوان عضو هیات علمی در دانشگاه فرهنگیان تدریس کند.تجربیات یک دکتر معلم از کلاس درس برای دانشجویانی که می خواهند معلم شوند از بقیه شرایط مهم تر است.

 7. همه با هم بطور مساوی رقابت کنند نه اینکه امتیاز ویژه ای به افرادی به بهانه های مختلف داده شود.

 8. اگه قانونه باید برای همه یکسان باشه. دانشگاه فرهنگیان تکلیف پرونده های فراخوان ۱۴۰۰ رو مشخص نکرده و حتی در مرحله بررسی مدارکه چطور دوباره بهش مجوز شرکت در فراخوان جدید داده شده؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *