خانه » اخبار دوره دکتری » جزئیات اعطای گرنت فناوری به دانشجویان دکتری

جزئیات اعطای گرنت فناوری به دانشجویان دکتری

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم برخی جزئیات اعطای گرنت فناوری به دانشجویان ارشد و دکتری را اعلام کرد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش مهر، دکتر علی خیرالدین در مراسم رونمایی از یک محصول دانش بنیان پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و معارفه رئیس جدید این پارک گفت: پارک علم و فناوری دانشگاه تهران به عنوان قدیمی ترین پارک قدمت بیست ساله دارد.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم گفت: امیدواریم حضور اعضای هیئت علمی و اساتید به واسطه دانش بنیان‌ها در پارک بیش از گذشته شود.

وی گفت: در حال حاضر در کل کشور ۱۰ درصد اعضای هیأت علمی درگیر فناوری هستند.

خیرالدین افزود: باید از دستاوردهای پارک علم و فناوری دانشگاه تهران ایده بگیریم و از نقطه نظرات پارک در خصوص ایده‌های فناورانه بهره مند شویم.

وی عنوان کرد: ما طرح «دستیار فناوری» را پیشنهاد دادیم که در قالب این طرح یک اعتبار مالی به پارک‌های علم و فناوری اختصاص داده می‌شود تا میزبان دانشجویان کارشناسی کارشناسی ارشد و دکترا باشند.

وی ادامه داد: به واسطه این طرح اساتید و دانشجویان می‌توانند در شرکت‌ها و واحدهای فناور پارک علم و فناوری حضور یابند تا در حوزه صنعت و فناوری یک ایده را ارائه و تبدیل به نمونه آزمایشگاهی شود.

خیرالدین افزود در این زمینه برای دانشجویان کارشناسی یک میلیون کارشناسی ارشد ۲ میلیون و مقطع دکترا سه میلیون تومان به مدت شش ماه حمایت مالی در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر آئین نامه‌های مربوط به این طرح به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم اعطای «گرنت فناوری» را از دیگر طرح‌های وزارت علوم در سال جاری مطرح کرد و افزود: در این طرح بین ۲۰ تا ۸۰ میلیون تومان به دانشجویان کارشناسی ارشد دکترا برای پیشرفت تحقیقات فناوری و استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی اختصاص داده می‌شود.

وی گفت: راه اندازی تور فناوری یکی دیگر از مباحثی است که از سوی وزارت علوم در نظر گرفته شده است؛ به این واسطه در این خصوص مدیران و مسئولان حوزه‌های اجرایی و صنعتی می‌توانند با فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور مستقر در پارک‌های علم و فناوری آشنا شوند.

خیر الدین در خصوص سامانه نان (نظام ایده‌ها و نیازها) گفت: در این سامانه تمام نیازهای فناوری کشور ثبت می‌شود و از سوی دیگر صنایع نیازهای خود را مطرح می‌کنند.

وی افزود: پارک‌های علم و فناوری به عنوان داور می‌توانند صنعت و دانشگاه را به واسطه این سامانه متصل کنند.

همچنین ببینید

اعلام نمره قابل قبول زبان برای دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد

دستورالعمل نمره قابل قبول زبان دانشجویان دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد.آخرین اخبار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *