خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » تصویب آیین نامه ایجاد کارگروه توسعه ورزش اعضای هیات علمی

تصویب آیین نامه ایجاد کارگروه توسعه ورزش اعضای هیات علمی

مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان اعلام کرد: آئین‌نامه تشکیل کارگروه ورزش اعضای هیأت علمی و غیرهیأت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزشی، پژوهشی، فناوری به تصویب وزیر علوم رسید.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان امور دانشجویان، محمد حسین علیزاده در خصوص هدف از تصویب آئین نامه مورد اشاره گفت: این آئین‌نامه به منظور ایجاد شرایط مناسب و هماهنگی فعالیت‌های ورزشی، تعمیم ورزش‌های همگانی و برنامه ریزی مسابقات ورزشی در راستای افزایش کارایی اعضای هیأت علمی و غیر هیأت علمی شاغل در دانشگاه‌ها تصویب و ابلاغ شد.

وی تاکید کرد: با تشکیل کارگروه توسعه ورزش اعضای هیأت علمی و کارکنان در دانشگاه‌ها، اهداف مختلفی همچون. تربیت و تقویت جسمی، روحی و روانی اعضای هیأت علمی و غیر هیأت علمی مؤسسه از طریق فعالیت‌های ورزشی جسمانی، ارتقای سطح سلامت و تندرستی به منظور افزایش کارایی اعضای هیأت علمی و غیر هیأت علمی مؤسسات آموزش عالی و ارتقای سطح کیفیت زندگی و افزایش نشاط و شادابی در محیط‌های دانشگاهی پیگیری خواهد شد.

مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان، ارتقای فرهنگ پرداختن به ورزش در اقشار مختلف دانشگاهی و حوزه ستاد وزارت، ایجاد انگیزه در واحدهای مختلف دانشگاهی و ستادی به منظور تلاش بیشتر جهت تحقق اهداف و برنامه‌های تربیت بدنی، ایجاد بسترهای لازم برای توسعه ورزش همگانی و قهرمانی، ایجاد هماهنگی، انسجام و همدلی بین اعضای هیأت علمی و غیر هیأت علمی مؤسسات و برنامه ریزی به منظور استفاده بهینه از ظرفیت‌های ملی ورزش کشور را از دیگر اهداف ایجاد کارگروه توسعه ورزش اعضای هیأت علمی و کارکنان برشمرد.

وی گفت: ریاست کارگروه توسعه ورزش اعضای هیأت علمی و کارکنان در سازمان‌های ستادی آموزش عالی و دانشگاه‌ها با معاون پشتیبانی و مدیریت منابع است و دبیر کارگروه مدیر تربیت بدنی دانشگاه و تعداد دیگری از مدیران دانشجویی و فرهنگی و اداری و دو نماینده اعضای هیأت علمی و کارکنان عضو این گروه خواهند بود.

علیزاده مأموریت‌های مهم این کارگروه را تعیین، تدوین و تنظیم تقویم سالانه فعالیت‌های ورزشی مؤسسه برای تصویب، اتخاذ راهکارهای اجرایی برای تحقق اهداف و برنامه‌های مصوب مربوط به ورزش اعضای هیأت علمی و غیر هیأت علمی، ارائه راهکارهای لازم به منظور ایجاد هماهنگی و بهره‌گیری بهینه از مجموعه امکانات ورزشی موجود و ایجاد بستر مناسب برای توسعه ورزش همگانی و قهرمانی برای اعضای هیأت علمی و غیر هیأت علمی برشمرد.

همچنین ببینید

جذب بدون آزمون مدرسان خبره در دانشگاه علمی کاربردی

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: مدرسان خبره بدون نیاز به آزمون و بدون هرگونه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *