خانه » اخبار دوره دکتری » ارائه فرصت پژوهشی به ۳۰۰ محقق ایرانی خارج کشور

ارائه فرصت پژوهشی به ۳۰۰ محقق ایرانی خارج کشور

۳۰۰ نفر از محققان پسادکتری از ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا از فرصت پژوهشی و تحقیقاتی ارائه شده توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری استفاده کردند.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یک سال دیگر هم از اجرای برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور گذشت. در این یک سال با وجود شیوع بیماری کرونا و چالش‌های مختلف برای برقراری تبادلات بین‌المللی، ۳۰۰ نفر از محققان پسادکتری ایرانی که در دیگر کشورها زندگی می‌کنند، برای انجام پژوهش‌های خود از حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بهره‌مند شدند.

این طرح در قالب حمایت از انجام پروژه‌های تحقیقاتی و فناورانه همچون پسا دکتری، فرصت مطالعاتی، استاد مدعو و معین، راه‌اندازی کسب و کارهای فناورانه، اشتغال در شرکت های دانش‌بنیان و خلاق، نظام وظیفه تخصصی و برگزاری سخنرانی و کارگاه های تخصصی به ارتباط موثر متخصص و مراکز علمی و فناوری برگزیده کشور اجرایی شده است، در حوزه حمایت از محققان پسادکتری در سال ۹۹، همکاری ۳۰۰ نفر به ثبت رسیده است.

برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور که با هدف انتقال دانش، تجربه و ایده‌های فناورانه به داخل کشور اجرایی شده است دستاوردهای زیادی برای کشور داشته و  تعداد زیادی از متخصصان، دانش‌آموختگان، کارآفرینان و محققان ایرانی خارج از کشور را به بازگشت ترغیب کرده است.

این برنامه تاکنون بیش از ۲ هزار نفر را به ایران بازگردانده و برنامه‌هایی در قالب «کمک به ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان توسط ایرانیان بازگشته به کشور»، «فراهم کردن فرصت مطالعاتی برای دانشجویان، اساتید و محققان پسادکتری»، «اشتغال در شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق» و «نظام وظیفه تخصصی» را اجرایی کرده است.

همچنین ببینید

برگزاری آزمون جامع دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد در آخر شهریور

حیدری گفت: آزمون جامع دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد آخر ماه شهریور برگزار می شود تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *