خانه » اخبار دوره دکتری » برگزاری غیرحضوری آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد فقط در مناطق قرمز و نارنجی

برگزاری غیرحضوری آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد فقط در مناطق قرمز و نارنجی

بر اساس شیوه‌نامه اجرایی آزمون جامع دوره دکتری تخصصی غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰، آزمون تنها در مناطق قرمز و نارنجی به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، «شیوه‌نامه اجرایی آزمون جامع دوره دکتری تخصصی (غیرپزشکی) در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹» از سوی دکتر جواد علمائی معاون علوم، مهندسی و کشاورزی و حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها ابلاغ شد.

این شیوه‌نامه به منظور بهبود کیفیت اجرای ارزیابی جامع دوره دکتری تخصصی و جلوگیری از تضییع حقوق دانشجویان و در راستای حفظ کیفیت برگزاری آزمون با رعایت مصوبات ستاد ملی کرونا و در راستای حفظ سلامتی دانشجویان دوره دکتری تخصصی ابلاغ شده است.

در این شیوه‌نامه آمده است: بخش کتبی (طرح سؤال) آزمون جامع در تمامی رشته‌ها، منطقه‌ای بوده و برگزاری آن به‌صورت حضوری است. ضرورت دارد کمیته برگزاری آزمون جامع با محوریت استان معین در هر منطقه تشکیل شود تا هماهنگی لازم در زمینه برنامه‌ریزی و برگزاری را به عمل آورند. ارزیابی کتبی در واحد مرکز استان یا سایر واحدهای استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حضور تعداد مراجعان حداکثر ۳۰ نفر در هر محل متناسب با امکانات واحدهای دانشگاهی در هر مقطع زمانی صبح و بعدازظهر برگزار شود. در مناطق قرمز و نارنجی، ارزیابی کتبی در تمام رشته‌ها می‌تواند به‌صورت غیرحضوری (با استفاده از سامانه اعلام شده از سوی مرکز فناوری دانشگاه) برگزار شود.

براساس بندهای این شیوه‌نامه؛ دانشجویانی که با توجه به وضعیت شهر محل تحصیل آن‌ها ملزم به شرکت در آزمون جامع به‌صورت حضوری هستند، می‌توانند نزدیک‌ترین واحد دانشگاهی به محل سکونت خود را به‌عنوان محل برگزاری آزمون کتبی ارزیابی جامع انتخاب کرده و مراتب را به واحد دانشگاهی مبدأ اعلام کنند. واحدهای دانشگاهی مبدأ و مقصد ضرورت دارد که هماهنگی لازم را به عمل آورند. واحدهای مقصد باید ضمن تنظیم صورت‌جلسه و تهیه رونوشت از پاسخنامه‌ها، در اسرع وقت نسبت به ارسال اصل پاسخنامه‌ها به واحدهای دانشگاهی مبدأ اقدام کنند.

در بخش پایانی این شیوه‌نامه آمده است: بخش شفاهی آزمون جامع به‌صورت غیرحضوری و از طریق سامانه «دان» یا دیگر سامانه‌های آموزشی واحدهای دانشگاهی برگزار می‌شود. در این خصوص ذخیره فایل بخش شفاهی ارزیابی جامع ضروری است.

همچنین ببینید

تبدیل پایان نامه به کتاب برای مصاحبه دکتری

انتشارات فرزانگان دانش شماره پروانه (۵۰/۵۱۱۰) مشاوره نگارش پایان نامه مشاوره نگارش مقاله مشاوره نگارش …

۲ دیدگاه

  1. علی اکبرکرموند

    این خبری که زدید با بخشنامه ی دانشگاه ازاد علوم تحقیقات مغایره اونجا گفتن نارنجی هم قبول نیست فقط منطقه قرمز الان ما فقط دنبال این هستیم چطور بریم امتحان شرکت کنیم مجوز برای ماشین بگیریم یا اصلا چطور بریم .

  2. هر دقیقه یک ساز می زنند الان که علوم وتحقیقات حضوری اعلام شده هیچکس هم مسئولیت قبول نمیکنه .یک روز میگن سی دی غیرحضوری باز اعلام میکنند هفتم بهمن حضوری .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *