خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » اجرای شیوه جدید پرداخت حقوق حق التدریس به اساتید امیرکبیر

اجرای شیوه جدید پرداخت حقوق حق التدریس به اساتید امیرکبیر

رئیس دانشگاه امیرکبیر از اجرای شیوه جدید پرداخت حقوق به اساتید حق التدریس در این دانشگاه خبر داد و گفت: کارایی اساتید و اعضای هیات علمی نباید صرفا بر اساس تدریس آن ها سنجیده شود، بلکه سایر اقدامات از جمله تحقیقات، قراردادهای صنعتی و … باید در پرداخت حقوق آن ها منظور شود.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد...

سید احمد معتمدی در گفتگو با مهر با اشاره به بازنگری در پرداخت حقوق اساتید و اعضای هیات علمی این دانشگاه، اظهار کرد: وزارت علوم طرحی را تحت عنوان «طرح بهره وری نو ارزش‌آفرینی اعضای هیئت‌علمی» به دانشگاه ابلاغ کرده و قرار شده هر دانشگاه متناسب با شرایط موجود در چهارچوب سیاست های ابلاغی در پرداخت حقوق اساتید بازنگری کند.

وی درباره مدل اجرای این تحلیل آماری توضیح داد و افزود: بر این اساس کارایی اساتید و اعضای هیات علمی نباید صرفا بر اساس تدریس آن ها سنجیده شود، بلکه سایر اقدامات از جمله تحقیقات، قراردادهای صنعتی و … باید در پرداخت حقوق آن ها منظور شود.

رئیس دانشگاه امیرکبیر در ادامه خاطرنشان کرد: تاکنون پرداخت حقوق صرفا براساس گرنت، پژوهش و حق التدریس صورت می گرفت، در حالی که به طور مثال کیفیت آموزش در پرداخت ها دیده نشده بود.

معتمدی همچنین فعالیت های فرهنگی اساتید، فعالیت های بین المللی و فناورانه را از دیگر شاخص های پرداخت حقوق عنوان کرد و گفت: تاکنون بخشی از این طرح در دانشگاه اجرایی شده اما اجرای کامل آن زمان می برد و از طرف دیگر وضعیت بودجه باید پایدارتر باشد تا پرداخت حقوق به حق التدریس ها براساس مدل مذکور اجرا شود.

وی با اشاره به استخدام ۱۲۵ عضو هیات علمی در ۵ سال گذشته در این دانشگاه، گفت: سالیانه حدود ۲۵ نفر در دانشگاه امیرکبیر جذب می شوند.

رئیس دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه تعداد اساتید حق التدریس از بیرون زیاد نیست، گفت: در واقع اساتید ما پس از اجرای کار موظفی خود، به حق التدریس هم می پردازند.

همچنین ببینید

ضرورت بازنگری آئین نامه ارتقای اعضای هیات علمی

رئیس هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با توجه به گذشت زمان ضرورت …

۲ دیدگاه

  1. برداشتتون از متن خبر اشتباه بوده. تیترتون غلط اندازه.
    این شرایط برای اساتیدِ حق التدریس نیست بله برای حق التدریسِ اساتید ِهیات علمی این شرایط قرار داده شده. بین این دو تفاوت زیادی هست

    • درود
      تایید میشود. بنده هم دقیقا با چنین تصوری اینجا آمدم به امید اینکه یک دانشگاهی پیدا شده که برای مدرسین حق التدریس کاری بکند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *