خانه » برگزیده » جذب اعضای هیأت علمی پزشکی متناسب با مأموریت دانشگاه ها

جذب اعضای هیأت علمی پزشکی متناسب با مأموریت دانشگاه ها

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: انتظار این است که مناطق آمایشی سند برآورد نیروی انسانی خود را تدوین کنند و اعضای هیئت علمی جدید خود را با توجه به ماموریت های منطقه جذب کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر باقر لاریجانی در نشست با مسئولین دانشگاه های علوم پزشکی کلان منطقه آمایشی ۲ در روز سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷ با اشاره به اینکه طبق ارزیابی این منطقه انسجام خوبی دارد و فعالیت های مناسبی در دبیرخانه منطقه صورت گرفته است. بر همکاری دانشگاه های مناطق آمایشی تاکید کرد.

وی گفت: تلاش جمعی و تقسیم وظایف بین دانشگاه های مناطق از نکات مهمی است که باید به آن توجه شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه هدف ما این است که تمامی دانشگاه های منطقه با هم رشد کنند، اظهار داشت: تهیه سند برآورد نیروی انسانی که در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل آماده شده می تواند با همکاری تمامی دانشگاهها و برای منطقه و با در نظر گرفتن تمامی دانشگاه های استان آماده شود.

وی به تلاش دانشگاهها طی چند سال گذشته در حوزه آموزش اشاره کرد و گفت: اقدامات بسیار خوبی طی این چند سال در دانشگاهها صورت گرفته و برنامه هایی در حال پیگیری است که تا چند سال پیش آثاری از این برنامه ها وجود نداشت. برنامه های آموزش مجازی، آزمون ها و … مثال هایی از این برنامه ها است.

لاریجانی در گیر کردن اساتید و دانشجویان را از دیگر نکات مهم در پیشبرد اهداف برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی ذکر کرد و اظهار داشت: البته این مشارکت تا حد زیادی انجام شده ولی انتظار این است که روی این مطلب تمرکز بیشتری صورت گیرد.

وی به پروژه های انجام شده در مناطق آمایشی اشاره کرد و گفت: مناطق باید با برنامه روشنی این برنامه ها را در سطح ملی پیش ببرند و از ظرفیت مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش علوم پزشکی می توانند در این مسیر استفاده کنند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان این انتظار که باید اثرات برنامه های تحول در مناطق هویدا شود گفت: در راه اندازی دوره های مجازی اگر ظرفیت خوبی وجود دارد این دوره ها را به صورت ملی برگزار کنیم.

وی به اعتباربخشی دانشکده ها و بیمارستان ها اشاره کرد و گفت: این کار کاری مداوم است و در منطقه به صورت دائم باید یکدیگر را رصد کنند و استانداردها را بهبود ببخشند. انتظار این است که تیم رصد دائمی برای اعتباربخشی در مناطق تشکیل شود.

لاریجانی به برنامه های اجرا شده برای توسعه اخلاق حرفه ای اشاره کرد و گفت: مناطق آمایشی که در بخش های مرزی کشور قرار دارند می توانند اقدامات خوبی در زمینه برقراری ارتباطات بین المللی با همسایگان کشور انجام دهند.

وی بر لزوم راه اندازی زیرساخت های آموزشی در مناطق اشاره کرد و گفت: از زیرساخت های سایر بخش ها می توانید برای توسعه آموزش بهره برداری کنید و لازم است گروه های بین دانشگاهی شکل بگیرد در مناطق آمایشی و دانشگاه ها از اساتید و ظرفیت های یکدیگر استفاده کنند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه منطقه ۲ منطقه فعالی در حوزه آموزش است، گفت: کارهای خوبی در زمینه ماموریت های ویژه منطقه، خصوصا کنترل حوادث ترافیکی انجام شده و لازم است مباحث مرتبط با آموزش در این ماموریت بیشتر دیده شود و در آموزش های مهارتی در این حوزه فعال باشیم.

وی خاطر نشان کرد: مناطق باید سند توسعه نیروی انسانی خود را تدوین کنند و جذب نیروی هیئت علمی خود را با الگویی مشخص و بر اساس این برآوردها و در راستای ماموریت هایی که دارند انجام دهند.

بد نیستمیتونست بهتر باشهقابل قبولهخوبعالی (اولین امتیاز را شما بدهید)
Loading...

همچنین ببینید

زمان فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت 98

جذب هزار عضو هیئت علمی جدید علوم پزشکی در سال ۹۸

معاون آموزشی وزارت بهداشت از دریافت مجوز جذب هزار هیئت علمی و افزایش ۷۵ درصدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *