خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » اجرای آیین‌ نامه افزایش توانمندی‌ های هیأت‌ علمی دانشگاه تهران

اجرای آیین‌ نامه افزایش توانمندی‌ های هیأت‌ علمی دانشگاه تهران

طرح افزایش توانمندی‌ها و شایستگی‌های حرفه‌ای اعضای هیأت‌علمی و مدیران دانشگاه تهران به‌منظور افزایش توانمندی‌ها، قابلیت‌های علمی و مهارت‌های حرفه‌ای اعضای هیأت‌علمی و مدیران، اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، طرح افزایش توانمندی‌ها و شایستگی‌های حرفه‌ای اعضای هیأت‌علمی و مدیران دانشگاه تهران توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی و معاونت آموزشی دانشگاه تهران به‌منظور افزایش توانمندی‌ها، قابلیت‌های علمی و مهارت‌های حرفه‌ای اعضای هیأت علمی و مدیران، اجرایی می‌شود.

در این راستا معاونت فرهنگی و اجتماعی و معاونت آموزشی دانشگاه تهران با بهره‌گیری از توان صاحب‌نظران حوزه آموزش عالی، تجارب متعدد داخلی و خارجی و اسناد بالادستی در حوزه توان‌افزایی اعضای هیأت‌علمی و مدیران، طرح «افزایش توانمندی‌ها و شایستگی‌های حرفه‌ای اعضای هیأت‌علمی و مدیران دانشگاه تهران» را تدوین کرده است. این آئین‌نامه برای اجرای طرح حاضر تهیه شده است.

این طرح با اهداف هشت‌گانه شاملافزایش مستمر توانمندی‌ها و شایستگی‌های اعضای هیأت علمی در حوزه مهارت‌های آموزشی، پژوهشی و تربیتی و افزایش مستمر توانمندی‌های شخصی-روانشناختی در زمینه‌های سرمایه روان‌شناختی، بهزیستی روان‌شناختی و بهزیستی شغلی اعضای هیأت‌علمی و همچنین افزایش مستمر توانمندی‌ها و مهارت‌های ادراکی مشتمل بر تفکر انتقادی، خلاقیت و حل مسئله، تفکر راهبردی و نگرش کارآفرینی در اعضای هیأت‌علمی و مدیران در قالب افزایش مستمر توانمندی‌های تعاملات علمی-دانشگاهی بین‌المللی اعضای هیأت علمی و مدیران است.

از طرفی از دیگر طرح های افزایش توانمندی‌ها و شایستگی‌های حرفه‌ای می توان به افزایش مستمر توانمندی‌های معرفتی و بینشی اعضای هیأت علمی ،  افزایش توانمندی مدیران در حوزه‌های مدیریت و رهبری اثربخش آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اداری ، تحقق راهبردهای ترویج مسئولیت‌پذیری اجتماعی و ارتقای اخلاق حرفه‌ای در دانشگاه توسط اعضای هیأت علمی و مدیران و افزایش توانمندی پاسخ‌گویی به توسعه علم و فناوری و بهره‌گیری از فناوری‌های نوین در حوزه‌های مرتبط با فعالیت‌های دانشگاه توسط اعضای هیأت علمی و مدیران اشاره کرد این در حالی است که

این آیین‌نامه در ۹ ماده و ۵ تبصره در جلسه تاریخ ۲۴ آذر سال جاری در هیأت‌رئیسه دانشگاه به تصویب رسیده است.

همچنین ببینید

مجله مطالعات پژوهشی در مهندسی عمران، معماری و شهرسازی

مجله مطالعات پژوهشی در مهندسی عمران، معماری و شهرسازی   مجله مطالعات پژوهشی در مهندسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *