خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » اجرای آیین‌ نامه افزایش توانمندی‌ های هیأت‌ علمی دانشگاه تهران

اجرای آیین‌ نامه افزایش توانمندی‌ های هیأت‌ علمی دانشگاه تهران

طرح افزایش توانمندی‌ها و شایستگی‌های حرفه‌ای اعضای هیأت‌علمی و مدیران دانشگاه تهران به‌منظور افزایش توانمندی‌ها، قابلیت‌های علمی و مهارت‌های حرفه‌ای اعضای هیأت‌علمی و مدیران، اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، طرح افزایش توانمندی‌ها و شایستگی‌های حرفه‌ای اعضای هیأت‌علمی و مدیران دانشگاه تهران توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی و معاونت آموزشی دانشگاه تهران به‌منظور افزایش توانمندی‌ها، قابلیت‌های علمی و مهارت‌های حرفه‌ای اعضای هیأت علمی و مدیران، اجرایی می‌شود.

در این راستا معاونت فرهنگی و اجتماعی و معاونت آموزشی دانشگاه تهران با بهره‌گیری از توان صاحب‌نظران حوزه آموزش عالی، تجارب متعدد داخلی و خارجی و اسناد بالادستی در حوزه توان‌افزایی اعضای هیأت‌علمی و مدیران، طرح «افزایش توانمندی‌ها و شایستگی‌های حرفه‌ای اعضای هیأت‌علمی و مدیران دانشگاه تهران» را تدوین کرده است. این آئین‌نامه برای اجرای طرح حاضر تهیه شده است.

این طرح با اهداف هشت‌گانه شاملافزایش مستمر توانمندی‌ها و شایستگی‌های اعضای هیأت علمی در حوزه مهارت‌های آموزشی، پژوهشی و تربیتی و افزایش مستمر توانمندی‌های شخصی-روانشناختی در زمینه‌های سرمایه روان‌شناختی، بهزیستی روان‌شناختی و بهزیستی شغلی اعضای هیأت‌علمی و همچنین افزایش مستمر توانمندی‌ها و مهارت‌های ادراکی مشتمل بر تفکر انتقادی، خلاقیت و حل مسئله، تفکر راهبردی و نگرش کارآفرینی در اعضای هیأت‌علمی و مدیران در قالب افزایش مستمر توانمندی‌های تعاملات علمی-دانشگاهی بین‌المللی اعضای هیأت علمی و مدیران است.

از طرفی از دیگر طرح های افزایش توانمندی‌ها و شایستگی‌های حرفه‌ای می توان به افزایش مستمر توانمندی‌های معرفتی و بینشی اعضای هیأت علمی ،  افزایش توانمندی مدیران در حوزه‌های مدیریت و رهبری اثربخش آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اداری ، تحقق راهبردهای ترویج مسئولیت‌پذیری اجتماعی و ارتقای اخلاق حرفه‌ای در دانشگاه توسط اعضای هیأت علمی و مدیران و افزایش توانمندی پاسخ‌گویی به توسعه علم و فناوری و بهره‌گیری از فناوری‌های نوین در حوزه‌های مرتبط با فعالیت‌های دانشگاه توسط اعضای هیأت علمی و مدیران اشاره کرد این در حالی است که

این آیین‌نامه در ۹ ماده و ۵ تبصره در جلسه تاریخ ۲۴ آذر سال جاری در هیأت‌رئیسه دانشگاه به تصویب رسیده است.

بد نیستمیتونست بهتر باشهقابل قبولهخوبعالی (اولین امتیاز را شما بدهید)
Loading...

همچنین ببینید

زمان فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت 98

جذب هزار عضو هیئت علمی جدید علوم پزشکی در سال ۹۸

معاون آموزشی وزارت بهداشت از دریافت مجوز جذب هزار هیئت علمی و افزایش ۷۵ درصدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *