خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » توضیحات معاون دانشگاه تهران درخصوص کاهش شهریه خانواده اعضای هیأت علمی

توضیحات معاون دانشگاه تهران درخصوص کاهش شهریه خانواده اعضای هیأت علمی

معاون آموزشی دانشگاه تهران درباره آخرین وضعیت شهریه همسران و فرزندان اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه تهران توضیحاتی ارائه داد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دیوان عدالت اداری، در شکایت سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با ابطال بخشی از یک مصوبه هیئت امنای دانشگاه تهران با کاهش شهریه این دانشگاه برای همسران و فرزندان اعضای هیأت علمی و کارکنان آمده است: «هیئت امنای دانشگاه تهران به استناد بند «ب» ماده «۲۰» قانون برنامه پنجم توسعه، شهریه همسران و فرزندان اعضای هیئت علمی و غیر هیئت علمی را به میزان ۸۰ درصد شهریه مصوب تعیین کرده است که این امر تبعیض نارواست.

هیئت عمومی دیوان عدالت اداری پس از بحث و بررسی در این مورد با این استدلال که بر اساس بند «۹» اصل سوم قانون اساسی، رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه در تمام زمینه‌های مادی و معنوی از وظایف دولت جمهوری اسلامی ایران است و هیئت امنای دانشگاه تهران بدون رعایت مفاد این اصل برای همسران و فرزندان اعضای هیئت علمی و پرسنل دانشگاه امتیاز قائل شده و شهریه آنان را به میزان ۸۰ درصد مصوب نموده است، لذا این مقرره وجاهت قانونی ندارد و آن را ابطال کرد.

در این باره حسین حسینی معاون آموزشی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: این مصوبه مخصوص پردیس‌های خودگردان دانشگاه بود که آن هم یک مصوبه کلی بوده و تنها افراد نابینا، معلول و قهرمانان ورزشی را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: دیوان عالی اداری بخشی از این مصوبه را که اختصاص به فرزندان کارکنان دانشگاه است را لغو کرده و این صرف برای دانشجویان پردیس خودگردان است.

همچنین ببینید

ساماندهی اساتید حق التدریس در دانشگاه تربیت مدرس

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس از ساماندهی اساتید حق التدریس و اضافه شدن دو پایه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *