خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » پیگیری افزایش و همترازی حقوق اساتید وزارت علوم با وزارت بهداشت

پیگیری افزایش و همترازی حقوق اساتید وزارت علوم با وزارت بهداشت

وزیر علوم از پیگیری افزایش حقوق اعضای هیات علمی وزارت علوم همانند اعضای هیات علمی وزارت بهداشت خبر داد.

منصور غلامی در گفتگو با خبرگزاری مهر درباره همترازی حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه های وزارت علوم با وزارت بهداشت گفت: چندین سال است که افزایش حقوق هیئت علمی نداشته ایم. افزایش هایی که معمولا هیئت امنای دانشگاه ها تصویب می کنند.

وی ادامه داد: بررسی راهکارهایی برای افزایش حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه های وزارت علوم از ۷ ماه پیش آغاز شد تا جامعه علمی ما بتوانند با قوت و دلگرمی بیشتری در حد شانشان حمایت شوند و کارشان را همچنان که موثر بوده ادامه دهند.

وزیر علوم خاطر نشان کرد: در این بررسی ها به نتیجه رسیدیم که بعضی تفاوت ها بین حقوق اساتید فعال شاغل در حوزه علوم پایه پزشکی است و یک آیتمی بیشتر از اعضای هیئت علمی وزارت علوم دارند که هیئت امنای آن دانشگاه ها برای آنها تصویب کرده اند.

وی افزود:تقاضای ما از معاون اول رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه این است که این اجازه را بدهند تا این افزایش برای اعضای هیئت علمی وزارت علوم نیز تامین شود .

غلامی  ادامه داد: نظر موافق و مساعد آنها در حال بررسی است که امیدواریم به نتیجه مورد نظر برسد.

همچنین ببینید

تمدید مهلت فراخوان جذب هیأت علمی بهمن ۹۷ وزارت علوم

فرصت ثبت‌نام متقاضیان جذب هیأت علمی فراخوان بهمن ماه ۹۷ وزارت علوم تا پنجم اسفند …

۶ دیدگاه

 1. به جای افزایش حقوق به فکر افزایش تعداد استخدام باشید و باساتید قدیمی و پیر را زودتر بازنشست کنید تا جا برای جوانان پویا و مشتاق باز شود.

 2. با سلام- دوستان عزیزی که به حقوق اعضاء هیات علمی دانشگاهها انتقاد دارند دقت نمایند که یک کارمند در سن ۲۵ سالگی استخدام می شود در حالیکه یک هیات بعد دوران سخت تحصیل در دانشگاههای معتبر و ۱۰ سال سابقه کار علمی و اجرایی معتبر در سن ۴۰ سالگی هیات علمی دانشگاه می شود، با احترام به همه کارمندان و کارگران بزرگوار اگر شما هم این دوران سخت بدون حقوق را می گذراندید شاید شما هم توقع بیشتری داشتید و همچنین باتوجه به این نکته که در عرض چندین ماه بیش از ۹۰ درصد هیات علمی های دانشگاههای دولتی می توانند پذیرش کار علمی از دانشگاههای معتبر دنیا بگیرند و از کشور خارج شوند. گوشه ای از واقعیتهای هیات علمی

 3. اعضای هیات علمی بعضا بعد از چهل سالگی استخدام میشوند و در ابتدای استخدام شدن حقوق نسبتا پایینی دارند

 4. وزارت علوم در فکر آنست که حقوق اعضای هیات علمی خود را به حقوق اعضای هیات علمی وزارت بهداشت و در مان برسانند اما دانشگاه آزاد اسلامی روز به روز عقب گرد کرده و کم کم دارد حقوق دانشگاه آزاد را به آموزش و پرورش می رساند .!!!!!!!!!
  وبعد از اعضای هیات علمی هم انتظار دارد که در حوزه آموزشی و پژوهشی پا به پای وزارت علوم حرکت کند .

 5. سلام
  به پیر به پیغمبر حقوق فعلی اعضای هیأت علمی برای آنها زیاد است.
  اصلاً همین که حقوق این قشر بیشتر از بقیه دستگاه هاست بر چه مبنایی است؟
  ثانیاً این قشر ده ها پایان نامه و رساله دکتری و پروژه و … در آن واحد برمیدارند و حقوقشان حداقل دو برابر فیش دریافتی آنان است

 6. دکتر غلامی گرامی الان هم ماشاءالله حقوق اساتید وزارت علوم خیلی کم نیست نسبت به مشاغل دیگر در رتبه های اول حقوقی کشور هستند. معلم آموزش و پرورش که دکتری دارد و حقوق بسیار پایین دارد چه بگوید؟!؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *