خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » عدم منع قانونی فعالیت اساتید بازنشسته در مراکز غیردولتی

عدم منع قانونی فعالیت اساتید بازنشسته در مراکز غیردولتی

وزیر علوم به درخواست مسئولان دانشگاه غیرانتفاعی برای بهره‌گیری از اساتید بازنشسته دانشگاه‌های دولتی در مؤسسات غیرانتفاعی پاسخ مثبت داد و گفت: بهره‌گیری مؤسسات غیرانتفاعی از اساتید بازنشسته مشکلی ندارد.

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس درباره درخواست مسئولان دانشگاه غیرانتفاعی برای بهره‌گیری از اساتید بازنشسته دانشگاه‌های دولتی در مؤسسات غیرانتفاعی، گفت: این مسأله اشکالی ندارد، با توجه به اینکه مؤسسات غیرانتفاعی جزء مراکز غیردولتی محسوب می‌شوند بهره‌گیری آن‌ها از اساتید بازنشسته دانشگاه‌های دولتی مشکلی ندارد.

وی افزود: بر اساس قانون، اساتید بازنشسته به لحاظ تدریس و تحقیق در مراکز غیردولتی می‌توانند فعالیت کنند و مدل قرارداد و همکاری را هم خودشان تعیین می‌کنند.

غلامی اظهار داشت: از نظر موافقت دفتر گسترش آموزش عالی و ارائه مجوز به مؤسسات غیرانتفاعی نیز به دلیل اینکه این اساتید از تجربه و سوابق خوبی برخوردار هستند، فکر نمی کنم منعی برای همکاری این اساتید با مراکز غیردولتی از نظر دفتر گسترش آموزش عالی نیز وجود داشته باشد.

 

بد نیستمیتونست بهتر باشهقابل قبولهخوبعالی (اولین امتیاز را شما بدهید)
Loading...

همچنین ببینید

کاهش سهمیه فرصت مطالعاتی خارج از کشور اساتید دانشگاه صنعتی شریف

رئیس دانشگاه صنعتی شریف از کاهش شدید سهمیه فرصت مطالعاتی خارج از کشور اساتید این …

۲ دیدگاه

  1. واقعا چرا منع قانونی نداره. این همه دانشجو جوان و تازه فارغ التحصیل شده از دانشگاه ها وجود دارند که دنبال کارن. چرا این ها رو بکار نمیگیرند.

  2. اساتید جوان هم همچنان بیکار و برای ۲ واحد تدریس التماس دانشگاه کنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *