خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » ابلاغ آیین‌نامه اجرایی طرح تعاون استانی دانشگاه آزاد اسلامی

ابلاغ آیین‌نامه اجرایی طرح تعاون استانی دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، آیین نامه اجرایی طرح تعاون استانی را به روسای واحدها، مراکز آموزشی و سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی،به منظور ساماندهی و استفاده بهینه از تخصص اعضای هیات علمی استان ها و در راستای افزایش سطح کیفی آموزش و جلوگیری از اتلاف بهره‌وری این نیروی عظیم انسانی، طرح تعاون استانی در رشته های علوم پزشکی و غیر پزشکی ابلاغ شد.

براساس بندهای این آیین‌نامه؛ معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی واحدها و مراکز آموزشی و ادارات کارگزینی هیات علمی با ورود به سامانه آموزشی «ساهم» به نشانی www.sahem.iau.ir می توانند از تعداد واحدهای درسی ارائه شده برای تمامی دروس در همه واحدها و مراکز آموزشی سطح استان و همچنین دروس تخصیص‌یافته به اعضای هیات علمی، مدعو و مدرسان حق‌التدریس اطلاع یافته و لیست اساتیدی که ساعت موظف تدریس آنها تکمیل نمی شود را مشاهده کنند.

همچنین معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی واحد پس از اخذ صورتجلسه مربوط به کسر ساعات تدریس اعضای هیات علمی که به تایید شورای گروه و رئیس دانشکده مربوطه رسیده، موظف است ساعات کسر تدریس ایشان را در سامانه آموزشی «ساهم» ثبت کند تا مراتب جهت بررسی و اتخاذ تصمیم، به استان ارسال شود.

در آیین‌نامه اجرایی طرح تعاون استانی همچنین تاکید شده پس از اعلام اسامی اعضای هیات علمی دارای کسر ساعت موظف تدریس، کارگروهی در استان با ترکیب معاونان آموزشی واحدها و مراکز آموزشی سطح استان با ریاست رئیس شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی استان تشکیل و نسبت به تکمیل ساعت موظف تدریس این‌گونه اعضای هیات علمی در سایر واحدها و مراکز آموزشی سطح استان اقدام و مراتب به همراه صورتجلسه تنظیم‌شده، از طریق سامانه به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شود.

همچنین براساس این آیین‌نامه، احکام کارگزینی اینگونه اعضای هیات علمی باید توسط واحد دانشگاهی مبدأ صادر شود و واحدها و مراکز آموزشی مقصد نیز پس از تکمیل ساعت موظف تدریس این‌گونه اعضای هیات علمی، موظف به واریز حق‌الزحمه آنها به میزان واحد معادل حکم کارگزینی به تعداد ساعت موظف تکمیل‌شده ایشان به حساب واحد مبدأ بوده تا حقوق و مزایای عضو هیات علمی توسط واحد مبدأ پرداخت شود.

همچنین ببینید

اعلام نحوه ریاست اعضای هیئت علمی دانشگاه های دولتی در موسسات غیرانتفاعی

رئیس اتحادیه دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی نحوه ریاست اعضای هیئت علمی دانشگاه های دولتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *