خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » مجزا بودن جذب بورسیه‌ ها از مرکز جذب هیأت علمی

مجزا بودن جذب بورسیه‌ ها از مرکز جذب هیأت علمی

رئیس مرکز جذب وزارت علوم گفت: جذب بورسیه ها ارتباطی به مرکز جذب ندارد و این مرکز پرونده هایی که از سوی دانشگاه ها ارسال می شود را بررسی می کند.

محمد رضا رضوان طلب درگفتگو با خبرگزاری مهر درباره جذب بورسیه ها گفت: موضوع بورس با عضویت هیات علمی کاملا متفاوت است. بورسیه یعنی کسی درحال تحصیل است و هر کسی که بخواهد عضو هیات علمی شود باید اول تحصیل خود را به اتمام برساند.

وی با بیان اینکه تحصیل و استخدام باهم جمع نمی شود، افزود: اگر بورسیه‌ای متقاضی استخدام شود، مرکز جذب یک سری مقررات داخلی برای بورسیه ها پیش بینی کرده است.

رئیس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم افزود: به عنوان مثال اگر فردی بورسیه بوده و در فراخوان ها شرکت کرده است، اگر با بالاترین فرد همتراز شود فردی که بورسیه بوده در اولویت دانشگاه قرار می گیرد.

وی تاکید کرد: مرکز جذب وزارت علوم پرونده تقاضای عضویت هیات علمی را که دانشگاه ها ارسال می کنند بررسی کرده و با جذب کاری ندارد.

رضوان طلب خاطرنشان کرد: حداقل در هر جلسه هیات مرکزی جذب وزارت علوم  ۲۰ الی ۳۰ پرونده بورسیه بررسی می شود که عمده این پرونده ها تایید می شود اگر ۲۰ پرونده بورسیه ارسال شود معمولا ۱۹ پرونده تایید می شود.

همچنین ببینید

دانشگاه های دارای بهترین عملکرد در جذب هیأت علمی

دانشگاه‌هایی که عملکرد خوبی در رعایت تقویم زمانی جذب داشتند در جلسه هیئت عالی جذب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *