کانال تلگرم اخبار هیات علمی

اعلام متوسط هزینه حق‌ التدریس دانشگاه فنی و حرفه‌ ای به ازاء هر دانشجو در سال گذشته

متوسط هزینه حق التدریس دانشگاه فنی و حرفه‌ ای به ازاء هر دانشجو در سال گذشته حدود ۳۹۰هزار تومان اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، متوسط هزینه حق التدریس دانشگاه فنی و حرفه‌ای به ازاء هر دانشجو در سال گذشته حدود ۳۹۰ هزار تومان اعلام شد.

طبق بررسی به عمل آمده در سال ۹۶ مبلغ ۶۸۲ میلیارد ریال بابت حق التدریس در دانشگاه فنی و حرفه ای هزینه شده است که با تقسیم آن بر تعداد ۱۷۴ هزار و ۸۶۸ نفر دانشجو، متوسط هزینه حق التدریس به ازاء هر دانشجو حدود ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال می شود.

در این زمینه استان‌های گیلان با میانگین هزینه ۵ میلیون و ۱۴۳ هزار ریال، ایلام با ۴ میلیون و ۷۷۶ هزار ریال، زنجان با ۴ میلیون و ۶۳۴ هزار ریال، فارس با  ۴ میلیون و ۵۳۸ هزار ریال و کهگیلویه و بویراحمد با  ۴ میلیون و ۳۵۲ هزار ریال و در رتبه‌های بعدی استان‌های البرز، سمنان، همدان، خراسان رضوی و مرکزی بالاترین هزینه حق التدریس را در بین استان‌های کشور داشته اند.

استانهای آذربایجان غربی با میانگین هزینه ۲ میلیون و ۵۸۱ هزار ریال، خراسان جنوبی با ۲ میلیون و ۵۸۶ هزار ریال، قم با  ۲ میلیون و ۸۵۴ هزار ریال، و خراسان شمالی با ۲ میلیون و ۹۱۰ هزار ریال و در رتبه‌های بعدی هرمزگان، بوشهر، مازندران و سیستان و بلوچستان کمترین هزینه حق التدریس را به نسبت دانشجو در بین استان‌های کشور داشته‌اند.

دانشگاه فنی و حرفه‌ای در کل کشور ۱۷۳ دانشکده و مرکز دارد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “اعلام متوسط هزینه حق‌ التدریس دانشگاه فنی و حرفه‌ ای به ازاء هر دانشجو در سال گذشته”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.