خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » امروز؛ آخرین مهلت فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه‌ ها

امروز؛ آخرین مهلت فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه‌ ها

فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌های وزارت علوم که از ۲۱ شهریور آغاز شده بود، در روز جمعه ششم مهر ماه پایان می‌پذیرد.

به گزارش ایسنا، امسال فراخوان جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه‌ها در دو مرحله شهریور ماه و بهمن برگزار می‌شود که فراخوان بهمن ماه ۹۶ به پایان رسید و در طی آن ۸۰۰ نفر به عنوان هیات علمی جذب دانشگاه‌های کشور شدند.

مقدمات فراخوان جذب اعضای هیات علمی شهریور ماه امسال در تابستان فراهم شد و دانشگاه‌ها نیازهای خود را به وزارت علوم اعلام کردند. بطوریکه فراخوان از روز ۲۱ شهریور آغاز شد و با در نظر گرفتن مهلت تمدید شده در روز جمعه، ششم مهر ماه پایان می پذیرد.

جزئیات فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها به این شکل است که همه دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی (به جز دانشگاه آزاد اسلامی که فراخوان مستقل دارد)، می‌توانند در فراخوان جذب هیات علمی حضور داشته باشند و بر اساس بررسی‌های انجام شده حدودا هشت تا ۱۰ برابر امکان وزارت علوم برای جذب اعضای هیات علمی (از نظر بودجه، امکانات و سهمیه استخدامی) از سوی دانشگاه‌ها اعلام نیاز صورت گرفته است.

تقریبا در هر فراخوان جذب اعضای هیات علمی، تعداد ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ نفر از ۱۰ سال پیش در دانشگاه‌ها پذیرش صورت گرفته است و در فراخوان شهریور ماه امسال نیز ۸۰۰ نفر جذب دانشگاه‌ها می‌شوند.

بر اساس سیاست‌های وزارت علوم دانشگاه‌های نوپا و مناطق محروم نیز اولویت بیشتری برای استخدام نیرو خواهند داشت. به طور کلی در سال ۹۷، ۱۶۰۰ نفر به عنوان هیات علمی جذب دانشگاه‌ها خواهند شد.

همچنین ببینید

جذب ۵۰ دانشجوی پسادکتری در سال ۹۸ در دانشگاه اصفهان

مدیر امور پژوهشی دانشگاه اصفهان گفت: دانشگاه اصفهان از میان دانش آموختگان مقطع دکتری داخل …

۳ دیدگاه

  1. با کدوم مهلت تمدید شده؟!!! از ابتدا تا ۶مهر فرصت داشت و ما منتظر تمدید آن بودیم. واقعا متاسفم که به جای پاسخگویی فرافکنی می کنید.

  2. با سلام. لطفا با توجه به فرصت کم فراخوان، لطفا مهلت فراخوان رو تمدید کنید. با تشکر

  3. با سلام و عرض ادب؛
    مهلت ثبت نام در فراخوان تا جمعه ۶ مهر ماه فرصت داشته در صورتی که صبح جمعه فراخوان بسته شد. لذا با توجه به تعطیلات به مناسبت عزاداری امام حسین (ع) و اینکه شروع کار دانشگاه ها جهت دریافت مدارک لذا خواهشمندم که مهلت ثبت نام تمدید شود. با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *