خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » واجد شرایط نبودن ۵۰ درصد ثبت نام کنندگان فراخوان جذب هیات علمی بهمن ۹۶

واجد شرایط نبودن ۵۰ درصد ثبت نام کنندگان فراخوان جذب هیات علمی بهمن ۹۶

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: حداقل ۵۰ درصد ثبت نام کنندگان فراخوان جذب هیات علمی اخیر واجد شرایط نبودند.

محمدرضا رضوان‌طلب در گفتگو با خبرگزاری آنا، اظهار کرد: در فراخوان بهمن ۹۶ جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ۳۹ هزار و ۶۶۱ نفر برای عضویت هیأت علمی روی سامانه جذب اعلام آمادگی کردند.

وی ادامه داد: طبق جدول زمانی باید یک ماه بعد نتایج این پرونده‌ها به وزارت عتف اعلام شود. لکن مواجهه با تعطیلات عیدنوروز معمولا حدود یک ماه و نیم هر کار دولتی را به تاخیر می‌اندازد. اگر این تاخیر اجتناب‌ناپذیر و تحمیلی را در محاسبه دخیل کنیم، اولین نتایج باید نیمه تیرماه به مرکز جذب واصل شود که خوشبختانه ۳۳ پرونده از ۸ دانشگاه قبل از این تاریخ به دست ما رسیده است و تایید نهایی آن با فاصله کوتاهی به دانشگاه‌ها اعلام شده است.

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم گفت: دانشگاه تفرش، دانشگاه تهران، دانشگاه رازی، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، دانشگاه الزهرا، دانشگاه گنبدکاووس، دانشگاه آیت‌الله بروجردی و دانشگاه صنعتی‌شریف جزو دانشگاه‌هایی بودند که پرونده‌های جذب را در موعد مقرر به مرکز جذب فرستادند که از مسئولان این دانشگاه‌ها و دبیران جذب و کارشناسان مربوطه به خاطر این مبادرت صمیمانه قدردانی می‌کنم.

رضوان‌طلب افزود: حداقل ۵۰ درصد از متقاضیان در غربالگری اولیه، شرایط لازم برای شرکت در فراخوان را نداشتند، که همگی غربال می‌شوند. از بین پرونده‌ها باقیمانده ۱۳۸ پرونده از ۷۴ دانشگاه و موسسه مرحله یک رسیدگی یعنی بررسی صلاحیت‌های علمی و عمومی را در دانشگاه پشت سر گذاشته و آماده طرح در هیأت اجرایی دانشگاه‌ها هستند که تقاضای ما از دبیران جذب تسریع در کار این پرونده‌ها و استفاده از فرصت تابستان برای تشکیل جلسات هیأت‌های اجرایی است.

وی تأکید کرد: اعضای هیأت‌های اجرایی به محض تعطیل شدن دانشگاه‌ها خود را فارغ از تکلیف تلقی نکنند و بدانند سرنوشت عده‌ای از جوانان و دانش‌آموختگان در گرو حضور و تصمیمات آنان در هیأت‌های اجرایی است و حتی یک روز تاخیر در تعیین تکلیف آنان، سزاوار نیست. تقاضای ما از این همکاران آن است که تلاش کنند کار فراخوان بهمن ۹۶ تا قبل از فراخوان شهریور ۹۷ به پایان برسد.

همچنین ببینید

دانشگاه های دارای بهترین عملکرد در جذب هیأت علمی

دانشگاه‌هایی که عملکرد خوبی در رعایت تقویم زمانی جذب داشتند در جلسه هیئت عالی جذب …

۲ دیدگاه

  1. نکته قابل ملاحظه در جذب هیات علمی ادوار گذشته بخصوص بهمن ۹۶ این است که برخی پژوهشگاه ها اعلام نیاز می کنند. و هیچ شرط خاصی برای فراخوان ندارند و. وقتی افرادی با رزومه های علمی و پژوهشی ممتازثبت نام می کنیم و پیگیر می شویم که چرا حتی اعلام زمان مصاحبه نمی کنید با کمال ادب می گویند که ما فراخوان جذب را برای کارکنان خود زده بودیم و از قبل جذب کرده ایم و فراخوان فقط برای رسمی شدن جذب افراد بوده. من نمونه ای را می توانم اعلام کنم که شرط سنی زیر ۳۵ سال و معدل الف برای جذب اعلام کرده بود و مرا که واجد شرایط بودم حتی دعوت به مصاحبه نکرد و اجازه رقابت به امثال من نداد و نیروی ۴۹ ساله پژوهشگاه را پذیرش کرد. واقعا چرا هیچ ارگانی نظارت نمی کند؟ ما هزینه می کنیم حق انتخاب خود را سوخت می کنیم تا انتخاب گزینه کنیم.

  2. سلام
    جای تاسف وجود دارد که فارغ التحصیل دکترای دانشگاه این همه وجود دارد و براحتی به دلایل معدل و … غربال می شوند.
    واقعا جای اتسف وچود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *