خانه » جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی » اعلام شرایط جدید همکاری اساتید حق التدریس با دانشگاه آزاد اسلامی

اعلام شرایط جدید همکاری اساتید حق التدریس با دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر رهایی گفت: داوطلبان همکاری حق التدریس با دانشگاه آزاد اسلامی دو هفته فرصت دارند تا اطلاعات خود را در سامانه sajed.iau.ir ثبت کنند.

دکتر علیرضا رهایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: داوطلبان همکاری حق التدریس با دانشگاه آزاد اسلامی دو هفته فرصت دارند تا اطلاعات خود در سامانه sajed.iau.ir ثبت کنند.
پس از این تاریخ اطلاعات وارده امتیازبندی و ارزیابی شده و مجوز حق‌التدریس برای افراد مورد تائید، صادر می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح ساماندهی اعضای هیات علمی در این دانشگاه اظهار داشت: با توجه به نقش اعضای هیات علمی در مسیر ارتقای دانشگاه آزاد اسلامی معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دو اقدام جدی در این زمینه داشته که منجر به تدوین و ابلاغ بخشنامه به واحدهای دانشگاهی شده است.

وی ادامه داد: یکی از این اقدامات مربوط به ساماندهی اعضای هیات علمی حق‌التدریس می‌شود که به این منظور سامانه‌ای طراحی شده تا افرادی که به صورت حق‌التدریس با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری دارند و کسانی که داوطلب همکاری با این دانشگاه هستند با مراجعه به سامانه مذکور مشخصه‌ها و فعالیت‌های علمی و پژوهشی خود را ثبت کنند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این سامانه مبنای تدوین یک بخشنامه به همه واحدهای استانی شده است، گفت: داوطلبان دو هفته فرصت دارند تا اطلاعات خود در سامانه ثبت کنند و پس از پایان مهلت قانونی اداره کل امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی ظرف مدت دو هفته فرصت دارد تا نسبت به امتیازبندی و ارزیابی اطلاعات وارد شد اقدام کرده تا مجوز حق‌التدریس برای افراد مورد تائید صادر شود.

دکتر رهایی از همه اعضای هیات علمی که به صورت حق‌التدریس با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری دارند و داوطلبانی که علاقه‌مند به همکاری با این دانشگاه هستند خواست که در موعد مقرر به سامانه مراجعه کرده و اطلاعات خود را تکمیل کنند تا در صورت تایید اطلاعات از ١٧ مرداد تا پایان مردادماه مجوز لازم برای ادامه همکاری علمی آنان صادر شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مقررات جدیدی برای همکاری اعضای هیات علمی حق التدریس با دانشگاه آزاد اسلامی وضع شده است؟ گفت: فرض ما بر این است که این افراد از حداقل مشخصه‌های علمی برای ارائه خدمات آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی برخوردار هستند که این فعالیت‌های علمی شامل کیفیت فعالیت آموزشی و پژوهشی، چاپ کتاب، ارائه مقالات و فعالیت‌هایی از این قبیل می‌شود.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به میزان نیاز این دانشگاه به استفاده از اعضای هیات علمی حق‌التدریس، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی ما این است که با اجرای طرح تعاون استانی بار اعضای هیات علمی حق‌التدریس در واحدهای استانی به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

رهایی افزود: تا سال گذشته حدود ۳۲ تا ۳۸ هزار عضو هیات علمی حق‌التدریس با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری داشتند که با توجه به کاهش کلاس‌های آموزشی متناسب با کاهش تعداد دانشجویان و اجرای طرح تعاون پیش‌بینی ما این است که حدود ۲۵ درصد تعداد اعضای هیات علمی حق‌التدریس دانشگاه کاهش یابد.

وی با اشاره به نیازسنجی اعضای هیات علمی از واحدهای دانشگاهی اظهار داشت: هفته گذشته دستورالعملی با توجه به نیازسنجی به کادر هیات علمی و انتقال اطلاعات به سامانه‌ای که در این زمینه طراحی شده است به استان‌ها ابلاغ شد و طی این بخشنامه‌ها واحدهای دانشگاهی موظف شدند که بر اساس طرح آمایش استانی و حداقل تعداد اعضای هیات علمی که برای ادامه فعالیت رشته‌ها نیاز دارند، نیازشان به کادر هیات علمی در رشته‌های مورد نظر را به اداره کل امور هیات علمی اعلام کنند.

دکتر رهایی گفت: این نیازها پس از تائید استان‌ها باید حداکثر تا ۲۵ مرداد از سوی دبیرخانه هیات مرکزی جذب جمع‌آوری شده و اطلاعات آن به اداره کل امور هیات علمی اعلام شود تا پس از بررسی‌ در این اداره کل و تائید هیات مرکزی جذب، نتیجه آن برای ثبت‌نام داوطلبان در رسانه‌های جمعی اعلام شود.

همچنین ببینید

تلاش دانشگاه آزاد برای اعلام فراخوان جدید جذب هیئت علمی تا پایان اردیبهشت

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برنامه داریم تا فراخوان جدیدی برای جذب اعضای …

۱۰ دیدگاه

 1. میشه بجای اینکه سالی چندبار از این اساتید حق التدریس مدارک بگیرید و شرایط رو براشون تنگ تر کنید مبلغ حق التدریسی رو زیاد کنید تا لااقل پول کپی و اسکن مدارک دربیاد

 2. من دانشجوی دکتری رشته ارتباطات هستم و چهارسال است که (با مدرک ارشد) در دانشگاههای علمی کاربردی و پیام نور تدریس می کنم و کد مدرسی شان را دارماما این طرح ظاهرا مربوط به کسانی است که کد درسی دانشگاه آزاد را دارند و دیگران باید ابتدا در “ساهم” عضو شوند و کد بگیرند و بعد به ساجد بیایند برای ثبت نام… اما متاسفانه سایت مذکور بز نمی شود : https://sahem.iau.ir/ ب
  بسیار ممنون و سپاسگزار خواهم بود اگر دوستان راهنمایی کنند که چه باید کنم؟

 3. با سلام من شماره موبایلم به اسم خودم نیست وقتی کد ملی رو می زنم بعدش شماره موبایلم را erorreمی زنه . نمی تونم ثبت نام کنم. میشه لطفا راهنمایی کنید. تا بتونم ثبت نام کنم.

 4. سلام. من وارد سایت ساجد شدم اما هیچ بخشی وجود نداشت تا رزومه و فعالیت های علمی
  و پژوهشی خودمون رو بفرستیم ,وبعد از وارد کردن کد ملی و شماره موبایل متنی بورت زیر
  شما مجوز ورود به سامانهرا ندارید. موارد ذیل دلیل عدم امکان ورود شما به سامانه می باشد لطفاً موارد ذیل را بررسی نمایید.
  اگر جهت ثبت اطلاعات علمی پژوهشی اساتید حق التدریس وارد سامانه شده اید ،اطلاعات شما در سامانه ساهم ثبت نشده است .جهت دریافت شناسه تدریس به سامانه ساهم به ادرس Sahem.iau.ir مراجعه و پس از اخذ شناسه ۱۵ رقمی مجدداً به این سامانه مراجعه نمائید.
  وقتی به سایت sahem رفتم
  نهایتاً نتونستم وارد سیسم شوم

 5. با سلام بنده کارشناسی ارشد مواد _شناسای در موسسه صنعتی فولاد با معدل بالای ۱۸ دارم
  میشه به عنوان خق التدریس جذب دانشگاه شم؟

 6. همکاری حق التدریس با دانشگاه آزاد اسلامی دو هفته فرصت دارند تا اطلاعات خود را در سامانه sajed.iau.ir ثبت کنند.
  راستش این سوال رو دارم که داخل این سامانه هیچ چیزی جز اسم و فامیل و پلاک ماشین نمی خواد خواستم بدونم چه ارتباطی با تدریس داره؟ آیا گزینه ای در آیانه بهش اضافه می شه؟

 7. با سلام – برای ثبت نام در سایت sajed.iau.ir جهت اعلان آمادگی برای انجام تدریس (حق التدریس) در دانشگاه آزاد، تلاش کردم ولی نتوانستم ثبت نام را به اتمام برسانم. آیا همه لینک های مورد نیاز ایجاد شده است؟

 8. سلام. من وارد سایت ساجد شدم اما هیچ بخشی وجود نداشت تا رزومه و فعالیت های علمی و پژوهشی خودمون رو بفرستیم که بررسی بشه و بتونیم برای ثبت نام حق التدریسی اقدام کنیم. لطفا راهنمایی کنید چطوری باید درخواست ثبت نام حق التدریسی کنیم.

 9. سلام. من وارد سایت یاجد شدم اما هیچ بخشی وجود نداشت تا رزومه خودمون رو بفرستیم که ببرسی بشه و بتونیم برای ثبت نام حق التدریسی اقدام کنیم. لطفا راهنمایی کنید چطوری باید درخواست ثبت نام حق التدریسی کنیم.

  • با سلام من هم تو سایت ساجد می خواهم ثبت نام کنم و شماره موبایلم به اسم خودم نیست خطا میزنه. حالا نمی تونم ثبت نام کنم. لطفا راهنمایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *