خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » مصوبه جدید برای متقاضیان جذب هیأت علمی با معدل پایین

مصوبه جدید برای متقاضیان جذب هیأت علمی با معدل پایین

مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم مصوبه جدیدی را برای متقاضیان جذب هیأت علمی با معدل پایین به تصویب رساند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، مصوب کرد، آن دسته از متقاضیان جذب هیات علمی که به دلیل کسر معدل در مقطع کارشناسی(کمتر از ۱۴)، در جلسه هیات مرکزی مورد تأیید قرار نمی‌گیرند، در صورتی که درخواست تجدید نظر کنند، تعداد مقالات نمایه شده آنها، جبران کننده کسرمعدل در جلسه تجدیدنظر نخواهد بود و سایر توانمندی های آموزشی و پژوهشی باید بررسی شود.

همچنین این مرکز در خصوص متقاضیان اعضای هیات موسس، هیات امنا و ریاست موسسات غیردولتی مصوب کرد، چنانچه درخواست عضویت جدیدی با هر یک از عناوین فوق برای همان موسسه و یا موسسه دیگر داشته باشند، تحقیقات انجام شده پیشین برای عضویت جدید آنها معتبر و قابل استناد است ولی در تجدید استعلام برابر قوانین واجا (وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران) رفتار می شود.

براساس این گزارش همچنین در جلسه اخیر مرکز جذب هیات علمی، مجموعا تعداد ۴۵۲ فقره پرونده شامل ۱۵۰ فقره پرونده تبدیل وضعیت، ۲۵۵ فقره پرونده پیمانی، ۲۰ فقره پرونده طرح سربازی، ۱۶ فقره پرونده هیات موسس، هیات امناء و ریاست موسسات غیردولتی-غیرانتفاعی آموزش عالی آزاد و ۱۱ فقره پرونده کبر سن قرار داشت.

پس از بحث و بررسی های مفصل پیرامون پرونده های مذکور در مجموع ۲۵۳ پرونده بررسی شد. از این تعداد ۲۳۷ فقره پرونده مورد تایید قرار گرفت.

همچنین ۶ پرونده در اولویت قرار نگرفت، ۱ فقره پرونده جهت بررسی تصمیم گیری نهایی به هیات عالی جذب ارجاع شد، ۷ فقره پرونده تبدیل وضعیت در وضعیت قبلی باقی مانده و بررسی ۲۰۱ فقره پرونده به جلسه آتی این هیات موکول شد.

همچنین ببینید

اجرای فرصت مطالعاتی اساتید دانشگاه آزاد در صنایع داخلی

مدیرکل ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد گفت: برنامه داریم از سال آینده فرصت مطالعاتی اعضای …

۵ دیدگاه

 1. دکترای زیست شناسی

  این دور از انصاف هست که یه دانشجویی با تمام تلاش ها در مقاطع ارشد و.دکترا در بهترین دانشگاه ها تنها بعلت معدل پایین لیسانس از گردونه جذب برای همیشه خارج شود.

 2. سلام. امکانش هست بفرمایید این مصوبه رو از کجا میشه دانلود کرد؟ هر چقدر تو سایت مرکز جذب گشتم پیدا نکردم

 3. با سلام
  کسانی که معدل لیسانس پایین و ارشد و دکتری خوب دارن برای جذب باید چکار کنن ممکن این قانون تغییر کنه ، یا تبصره ای برای این داوطلبا وجود داره؟ ممنون اکه راهنمایی کنید

 4. احتمالا تغییراتی در این زمینه اتفاق خواهد افتاد. ضمن اینکه هر دانشگاهی مختار به جذب است و شرط معدل را میتونه در نظر نگیره. فکر میکنم باید دانشگاهها را طبقه بندی کرد و یا ضریب داد و هر دانشگاهیی را متناسب با سطحش تقسیم کرد. موافقید؟

 5. سلام وقت به خیر. لطفا در مورد دانشگاه هایی که معدل دکتری رو بالای ۱۷ در نظر می گیرند. هنم یه مصوبه در نظر بگیرید
  انصاف نیست با داشتن معدل ۱۶ در مقطع دکتری و معد
  ل ۱۸ در دوره لیسانس و فوق لیسانس تقاضای رد شه. خواهش تا شهریور تکلیف ما رو هم مشخص کنید الان دو دوره است که فقط به خاطر معدل ۱۶ با داشتن مقالات متعدد تقاضا مو رد می کنن..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *