خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » پیگیری جذب ۴۰۰ عضو هیات علمی در دانشگاه فرهنگیان

پیگیری جذب ۴۰۰ عضو هیات علمی در دانشگاه فرهنگیان

ﻣﻌﺎﻭن ﺁﻣﻮﺯﺷﯽ ﻭ ﺗﺤﺼﯿﻼﺕ ﺗﮑﻤﯿﻠﯽ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﻓﺮﻫﻨﮕﯿﺎﻥ با اشاره به مشکلات کمبود هیات علمی در این دانشگاه گفت: به دنبال این هستیم تا با همکاری دستگاه‌ها و نهادهای ذیربط مجوز جذب ۴۰۰ نیروی هیات علمی را کسب کنیم.

ﻃﺎﻫﺮ ﺭﻭﺷﻨﺪﻝ ﺍﺭﺑﻄﺎﻧﯽ در حاشیه برگزاری نهمین اجلاس معاونین آموزشی، فرهنگی و پژوهشی دانشگاه فرهنگیان در گرگان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: بیش از ۳۹ هزار دانشجو معلم در مقاطع کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان مشغول تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه دانشجویان این دانشگاه در ۱۶ رشته مشغول به تحصیل هستند، افزود: ۱۰ هزار مهارت آموز تحت ماده ۲۸ در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

روشندل تصریح کرد: نسبت دانشجو به استاد در جهان ۱۸ است اما این نسبت در دانشگاه فرهنگیان حدود ۴۴ است. در سطح کشور نیز در دانشگاه مادری مانند دانشگاه تهران حدود ۲۰ واحد کمتر است.

وی گفت: برای اینکه این موضوع را برطرف کنیم یا باید تعداد دانشجویان را کمتر کنیم و یا اینکه تعداد استادان را افزایش دهیم. امکان کم کردن دانشجو وجود ندارد زیرا کشور نیاز به معلم دارد و دچار بحران کمبود معلم است.

ﻣﻌﺎﻭن ﺁﻣﻮﺯﺷﯽ ﻭ ﺗﺤﺼﯿﻼﺕ ﺗﮑﻤﯿﻠﯽ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﻓﺮﻫﻨﮕﯿﺎﻥ با بیان اینکه سونامی بازنشستگی معلمان در پیش است، اضافه کرد: در سه سال آینده یک سوم معلمان حاضر در کشور بازنشسته می شوند. در سال ۱۴۰۴ این عدد به دو سوم می رسد.

روشندل در پایان با بیان اینکه به دنبال این هستیم تا از مهرماه ۲۵ هزار دانشجو را در این دانشگاه جذب کنیم، خاطرنشان کرد: در استخدام‌های جدید آموزش و پرورش ۱۷ هزار نفر پذیرفته می‌شوند که کار آموزش آنها توسط دانشگاه فرهنگیان انجام می شود. مدت آموزش این افراد حتی از دوره یک ساله به دوره تابستانه تبدیل شده و این کار خطا است. نمی توان شخصیت معلم را در این مدت کوتاه شکل داد.

همچنین ببینید

اجرای فرصت مطالعاتی اساتید دانشگاه آزاد در صنایع داخلی

مدیرکل ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد گفت: برنامه داریم از سال آینده فرصت مطالعاتی اعضای …

۴ دیدگاه

  1. من هم با نظر دوستان موافقم که از خود ملمان دارای مدرک دکترا جذب صورت بگیرد و این شانس را به معلمان خودمان بدهیم.

  2. سلام

    آموزش و پرورش سرشار از انسانهای باسواد هست که خیلی از اونا مدارج بالای آموزشی تا حد دکتری دارند ولی سیستم این ام.زش و پرورش بر اساس باری به هر جهت هست و همه در اون فرسوده میشن و البته متنفر باید یه فکر اساسی کرد چون هر کس که توانسته چه از لحاظ علمی یا شغلی راهش از معلمی جدا کرده و دغدغه اولش چیز دیگه ای هست

  3. پیشنهاد می شود از میان فرهنگیان شاغل در آموزش و پرورش آنهایی که مدرک دکتری دارند بصورت هیات علمی جذب شوند تا مقررات دست و پا گیر وزارت علوم این پتانسیل ها را در بروکراسی اداری محو نکند این استفاده بهینه از سرمایه موجود در آموزش و پرورش است بجای اینکه بدنبال نیرو در جاهای دیگر گشتن . آب در کوزه و ما دور جهان می گردیم نشویم.

  4. احتمالا ایشون اطلاع ندارند که بسیاری از معلمین در سراسر کشور با مدرک دکتری در سیستم مریض آموزش و پرورش فسیل شده اند و کسی هم به داد ا«ها نمیرسد باعث تاسفه که وزارت آموزش و پرورش سرشار از دکتر هست و اینها بدنبال جذب هیات علمی خارج از سیستم هستند تو این سرزمین آدم متاسفانه هیچ چیز جای خودش نیست من چندین بار به دانشگاه فرهنگیان درخواست هیات علمی دادم ولی دریغ از یکبار دعوت به مصاحبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *