خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » پیمانی شدن ۳۸ عضو هیات علمی قراردادی واحد علوم و تحقیقات

پیمانی شدن ۳۸ عضو هیات علمی قراردادی واحد علوم و تحقیقات

۳۸ عضو هیات علمی جوان واحد علوم و تحقیقات که پیشتر به صورت قراردادی با این واحد دانشگاهی همکاری می‌کردند، به عنوان عضو هیات علمی پیمانی به استخدام واحد علوم و تحقیقات درآمدند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، وضعیت همکاری جمعی از اعضای هیات علمی واحد علوم و تحقیقات که به مدت بیش از یک سال به صورت قراردادی با این واحد دانشگاهی همکاری کرده و وضعیت استخدامی آنها در سال‌های گذشته تعیین تکلیف نشده بود، در ماه‌های پایانی سال ۹۶ به دستور فرهاد رهبر مورد بررسی قرار گرفت.

از این رو، در اواخر سال ۹۶ تعدادی از اعضای هیات علمی قراردادی واحد علوم و تحقیقات که به مدت دو تا چهار سال قراردادی بوده و قراردادشان هر ساله تمدید می‌شده و هیچ نوع تعیین تکلیفی برای پیمانی و رسمی شدن و یا قطع همکاری با آنها در سال‌های گذشته صورت نگرفته بوده است، تعیین تکلیف شدند.

بر این اساس در آستانه روز استاد، احکام ۳۸ عضو هیات علمی پیمانی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در آئینی توسط دکتر سید یعقوب زراعت کیش مدیرکل حوزه ریاست این واحد دانشگاهی اعطا شد.

قاسم عموعابدینی قائم مقام واحد علوم و تحقیقات نیز در این آئین ابراز امیدواری کرد تا پایان شهریور ماه ۹۷ همه ۱۷۰ هیات علمی که در این روند قرار گرفته‌اند، تعیین تکلیف شوند.

وی در آئین اعطای حکم این اعضای هیات علمی، با تاکید بر رویکرد علمی در بررسی پرونده این اعضای هیات علمی، گفت: تعداد قابل توجهی از این اعضای هیات علمی، جوانانی بودند که دارای طرح‌های پژوهشی، ثبت اختراع و مقالات با کیفیت عالی بودند اما تعدادی هم هستند که با وجود اینکه سه سال است هیات علمی این واحد همکاری دارند اما انتظار بیشتری از آنها برای فعالیت‌های علمی و دانش بنیان وجود دارد.

قائم مقام واحد علوم و تحقیقات با تاکید بر رعایت کرامت استاد، دانشجو و کارکنان خاطرنشان کرد: دانشکده‌ها برای جذب یا عدم جذب داوطلبان هیات علمی باید دلیل متقن علمی داشته باشند.

همچنین ببینید

اولویت ساماندهی اعضای هیئت علمی و مدرسان حق‌التدریس در دانشگاه آزاد

قائم مقام رئیس دانشگاه و مدیر مرکز جذب و امور هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: …

۲ دیدگاه

  1. بدون فراخوان پمانی شدن؟

    • اینا قبلا هیات علمی قراردادی بودن که همه تعلیق شده بودن. الان تعیین وضعیت شدن و یه سری رفتن و یه سری هم پیمانی شدن. عضو جدید نیستن که فراخوان لازم باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *